Propozycje książek do czytania - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościPropozycje książek do czytania

Propozycje książek do czytania

6 sierpnia 2020 / Agnieszka

Kontakt z literaturą to kształcąca przyjemność. Mądrze wybrana pozycja zapewni nam intelektualną rozrywkę. Właśnie dlatego warto poznać propozycje książek do czytania.

 

Badania stanu czytelnictwa w Polsce cyklicznie wskazują, że czytamy za mało. Co prawda w ostatnim czasie nie odnotowuje się spadku zainteresowania literaturą, ale nie można też mówić o jego wzroście. Nadal prawie 30% Polaków nie posiada w domu ani jednej książki. Większość osób przyznaje również, że woli korzystać z atrakcyjnych wizualnie form rozrywki. Należałoby więc zastanowić się nad ważną kwestią. Jak zachęcić Polaków do czytania książek? Okazuje się, że promocja publikacji książkowych ma znaczenie. Promowanie ciekawych książek wpływa na ich poczytność.

„Jak wynika z raportu Biblioteki Narodowej, w 2019 roku można odnotować trwałe zatrzymanie spadku czytelnictwa, a nawet niewielki wzrost deklaracji czytelniczych. Jest to w pewnej mierze wynik dobrej koniunktury, która pozwoliła na wzmożone zakupy nowości książkowych, ale również podsycania zainteresowań czytelniczych”. – Biblioteka Narodowa

Propozycje książek do czytania mają zwrócić uwagę czytelników. Pośród nich znajdziemy polecane, wartościowe lektury. Takie, które będą w stanie zaoferować odbiorcom kształcącą przyjemność i wyśmienitą, intelektualną rozrywkę. Możliwość obcowania z ciekawą literaturą zachęca bowiem, by regularnie korzystać z tego sposobu na spędzanie czasu wolnego. Przyjemność płynąca z czytania książek jest najlepszą formą promocji czytelnictwa. Zadowolony czytelnik z przyjemnością będzie sięgał po kolejne utwory literackie.

CO CZYTAĆ? ➡➡➡  https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/co-czytac/  ⬅⬅⬅ KSIĄŻKI, KTÓRE WARTO PRZECZYTAĆ!

 

Poznajmy więc propozycje książek do czytania. Są to jedne z najciekawszych lektur. Zadbano bowiem, by wytypować pozycje, które będą w stanie zaspokoić zróżnicowane potrzeby czytelników. Dlaczego nie warto czytać książek?

Proponowana książka do czytania powinna oferować czytelnikom niezapomniane wrażenia i inspirujące sentencje

Lektura, którą poleca się do czytania to kolejna książka z przesłaniem. Maksymilian Bron tym razem przygotował poruszające „Ludzkie puzzle”. W tej pozycji znalazły się niezwykłe, wzruszające do łez historie ludzi szukających miłości. W tle wyraźny jest natomiast motyw szaleństwa oraz nadziei. Wszystkich może zaskoczyć los, ale nie wolno się poddawać. Fabuła pełna zaskakujących zwrotów akcji prowadzi odbiorców od czasów II wojny światowej do współczesności. Młodzi ludzie zostaną zmuszeni odnaleźć się w krańcowo trudnej sytuacji. Zazdrość, zdrada oraz niepewność jutra tych ludzi popchnęła do naprawdę irracjonalnych postępków. Maksymilian Bron ukazuje życie kilkorga ludzi. Ich historie zazębiają się, przeplatają lub łączą się podobnym finałem.

Czytaj dalej

O kruchości ludzkiego życia i sile doświadczonych traum opowiada sensacyjna powieść „Jak powiedzieć światu, że żyjemy. Historia młodej Hannah uświadomi nam, jak wiele może zmienić zbyt szybko podjęta decyzja. W przypadku tej młodej dziewczyny feralnym momentem okazała się decyzja o wyjeździe do Francji. Dwutygodniowy wypoczynek we francuskim Riex w prezencie zaoferowali jej rodzice. Nie można się więc dziwić, że ochoczo przygotowywała się do eskapady. W końcu nie co dzień nadarza się okazja na wakacje w innym kraju. Możliwość poznania nowych ludzi i miejsc, połączona ze szlifowaniem obcego języka to atrakcja, której trudno sobie odmówić. Hannah postanowiła więc wyruszyć na spotkanie z wielkim światem. Już w samolocie poznała przesympatyczne dziewczyny, Annę i Elę. Dzięki temu wspólna powietrzna podróż zapowiadała się ekscytująco. Niestety, awaryjne lądowanie zmieniło wszystko. Szok przeżyty na skutek ekstremalnych doświadczeń zachwiał ich emocjonalną równowagą. Czy w tych okolicznościach jakikolwiek wypoczynek dojdzie do skutku? O tym przekonamy się, śledząc pełne nieoczekiwanych zwrotów akcji losy Hannah.

„Kupiliśmy ci bilet do Rieux i opłaciliśmy hotel na dwa tygodnie. Zbladłam ze szczęścia, gdy to usłyszałam, ponieważ wszyscy uważają, że jak jestem bogata, to mam wszystko to, co chcę, a tak naprawdę nie jest”. – Marta Aleksandra Susło, „Jak powiedzieć światu, że żyjemy”.

Czytaj dalej

Intrygująca propozycja książki do czytania to zbiór opowiadań i autorefleksji „Wprost przed siebie”. Jest to pozytywna, optymistycznie nastrajająca lektura. Powinien po nią sięgnąć każdy, kto zwątpił, że pewnego dnia odnajdzie szczęście. Historie trzech młodych kobiet dowodzą, że choroba i niepełnosprawność nie musi być przeszkodą dla miłości. Alex, Julia oraz bohaterka „Siedmiu lat prawdy” to zdeterminowane, każdego dnia walczące z przeciwnościami losu bohaterki. Każda z nich doświadcza burzliwych perypetii miłosnych i stara się dotrzeć do prawdy. Już dawno temu poprzysięgły sobie, że nie będą popełniać tych samych błędów. To postanowienie dodaje im sił i pozwala uporać się z druzgocącymi wydarzeniami. Podjętych w przeszłości decyzji nie warto żałować. Czasu cofnąć się nie da, ale jeszcze wiele chwil może przynieść ze sobą spełnienie. Ta myśl łączy ze sobą opowiadania, choć każde z nich to zupełnie inna historia. Sięgając po książkę w pierwszej kolejności, wraz z Alex przekonamy się, czym jest prawdziwa miłość.

„Wraz z upływem dni dziewczyna czuła się samotna. Szukając szczęścia, oparcia i bliskiej osoby, nie spodziewała się, że Kuba w tamtym okresie stanie się dla niej jedynym wyrozumiałym sprzymierzeńcem. Kolejne poranki stawiały przed Alex nowe doświadczenia i przygody, ale również czyniły ją radosną i zdeterminowaną w walce o swoje szczęście. Uświadomiła sobie, że zauroczyła się osobą Jakuba. Przebywając z nim sam na sam, czuła, że jest sobą, zachowując się naturalnie, więc na jej twarzy zagościł bezpretensjonalny uśmiech”. – Laura Wisiewicz, „Wprost przed siebie. Zbiór opowiadań i autorefleksji”.

Czytaj dalej

Nie zawsze mamy czas i ochotę, by zagłębiać się w obszerne, wielowątkowe lektury. Nie oznacza to jednak, że czytelniczy relaks musi nas ominąć. Na przyjemne zamyślenie propozycja książki do przeczytania to ”Odwrotność Raju”. Ten tomik poetycki skłoni nas do refleksji nad istotą człowieczeństwa. Poeta poprzez swoje wiersze dokonał bowiem oceny ludzkich postaw i zachowań. Głębokie rozczarowanie rzeczywistością rozbudziło tęsknotę za Rajem. Prawdziwym, nieskażonym ludzkimi występkami Edenem, w którym wszystko ma sens. We współczesnym świecie nazbyt często podążamy za nic nieznaczącymi namiętnościami. Pragniemy spełniać swoje marzenia i móc posiadać wszystko, czego zapragniemy. Niestety, często nie zauważamy, że nieopodal nas ludzie żyją w „odwrotności raju”. Poeta, wcielając się w rolę uważnego obserwatora, postarał się podkreślić najważniejsze niuanse. Uwaga została zwrócona również na rozważania dotyczące roli człowieka na Ziemi. Lektura tych wierszy skłania do refleksji. Dzięki temu z pewnością zagłębimy się we własne wnętrze, a tym samym poszerzymy swoje myślowe horyzonty.

„Czasami wystarczy jedno zdanie, przestawiony szyk, zjedzony przecinek, aby nasze spanie na wspólnym prześcieradle okazało się dawno minioną oazą”. – Maksymilian Bron

Czytaj dalej

Propozycje książek do czytania skierowane są nie tylko do dorosłych. Starsze dzieci oraz młodzież to grupa, która również potrafi docenić ciekawą literaturę. Propozycja książki do czytania przez młodych czytelników to współczesna baśń o intrygującym tytule „Kto mieszka w starym zegarze?.  Akcja opowieści toczy się w przestrzeni zainspirowanej rzeczywistością. Oznacza to, że odbiorcy z łatwością utożsamią się z poznanymi bohaterami. Świat, w którym przyszło im żyć, zdaje się całkiem zwyczajny, stąd nie brak w nim problemów i nieporozumień. Główna bohaterka, 12-letnia Lusia to niesforna buntowniczka, które ma problem z rodzinnymi oraz koleżeńskimi kontaktami. Kiedy dziewczynka napotyka kłopoty lub chce odciąć się od codziennych trosk, ukrywa się na strychu, gdzie za pomocą starego zegara przenosi się do świata fantazji. W tej wyobrażonej przestrzeni dobro walczy ze złem, a niezwykłe postacie przeżywają niezwykłe przygody. Wszystko, czego Lusia doświadczy po drugiej stronie rzeczywistości, wpłynie na jej prawdziwe życie. Dzięki temu na nowo doceni najbliższych. Zrozumie także, że słowa i czyny potrafią działać cuda. Ta mądra baśń dowodzi, że każdy może stać się złą lub dobrą wróżką.

„Lusia to wchodząca w czas buntu dwunastolatka, marzycielka kochająca zwierzęta i to z nimi dogadywała się bardziej niż z rówieśnikami. Uważała, że krótkowzroczność kurzych móżdżków, jak ich nazywała, nie pozwalała jej na bliższe relacje. Miała niespotykaną urodę, ale jej opis własnej postaci daleko odbiegał od tego rodzaju określeń”. – Ewa Oleksiuk, „Kto mieszka w starym zegarze?”.

Czytaj dalej

Angelika przeżyła cudowny miesiąc w Los Angeles, gdzie poznała mężczyzna, o jakim do tej pory mogła tylko marzyć. Ale po dniach pełnych szczęścia i miłosnych uniesień przyszedł czas wracać do Polski, gdzie czekała na nią wspólniczka i klientki salonu kosmetycznego. Przed wyjazdem Jack zapewnił kobietę, że jest miłością jego życia i nigdy o niej nie zapomni oraz przyrzekł, że wkrótce się zobaczą. Czas jednak płynął, a Angelice musiały wystarczyć rozmowy z ukochanym, podczas których prosi ją o cierpliwość.

W tej sytuacji jak grom z jasnego nieba spadła na nią wiadomość, że jest w ciąży. Dla kobiety było jasne, że ojcem dziecka jest Amerykanin. Mężczyzna, którego kocha jak nigdy nikogo w swoim życiu, ale jego nieobecność podważa wiarę w szczerość miłosnych deklaracji. Przyjaciółka radzi, żeby poinformowała mężczyznę, co na pewno przyspieszy jego przyjazd. Ale Angelika jest zbyt dumna, żeby dopuścić do sytuacji, w której ukochany mężczyzna zdecyduje się związać z nią tylko z powodu dziecka…

Czytaj dalej

Zaprezentowane lektury to najciekawsze propozycje książek do czytania. Zarówno dojrzali, jak i młodzi czytelnicy, dzięki nim będą mogli zaznać czytelniczego relaksu. Nieoczekiwanych wrażeń, pouczających historii oraz momentów przyjemnego zamyślenia z tymi pozycjami nie zabraknie nikomu.

Co czytać? ➡➡➡ https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/czytac-szukasz-ciekawej-ksiazki/ ➡➡➡ Szukasz ciekawej książki?