Pozytywna książka dla mamy na prezent - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościPozytywna książka dla mamy na prezent

Pozytywna książka dla mamy na prezent

7 kwietnia 2021 / Agata Jankowiak
Każda mama jest niezastąpioną osobą dla swych dzieci. Nie zapominajmy jednak, że wszystkie mamy to po prostu wyjątkowe kobiety. Pozytywna książka dla mamy powinna wpisywać się w indywidualne gusta i upodobania. I ZAPAMIĘTAJ ➡➡➡ Najlepszy Prezent dla Mamy oczywiście dobra książka ➡➡➡ https://coczytamy.pl/najlepszy-prezent-dla-mamy-oczywiscie-dobra-ksiazka.php

Kobieta, która jest rodzicem, zyskuje status matki. Osoby, którą z własnym potomstwem łączy silna, emocjonalna więź. Matczyna miłość to emocja trudna do opasania i zrozumienia. Dla swych pociech rodzicielki potrafią przecież uczynić dosłownie wszystko. Opiekuńczość, wrażliwość, empatia to cechy wpisane w rolę matki. Panie na rzecz swego potomstwa potrafią zapomnieć o własnych potrzebach i przygotować się na każde poświęcenie. Właśnie dlatego ponadczasowy motyw matki tak często wykorzystuje się w literaturze i sztuce.

Co czytać? Książki, po które watro sięgnąć!

Fakt, że matka koncentruje się na wychowaniu potomstwa, nie pozbawia jej innych potrzeb i cech. Musimy pamiętać, że każda mama przede wszystkim jest niepowtarzalną kobietą. Osobą, która posiada własny gust i upodobania. Chcąc wskazać lekturę dla mamy, nie możemy o tym zapomnieć.

Najlepsza książka dla mamy powinna oferować niezapomniane, silne emocje i dobry nastrój. Dokonując wyboru, koncentrujmy się na lekkich lekturach. Na co dzień nie brak problemów, o których warto zapomnieć w trakcie czytania. Pozytywne książki to najlepszy prezent na Dzień Matki i każdą inną okazję. Warto więc poznać kilka tytułów, które na pewno nie rozczarują.

5 najlepszych książek na prezent dla mamy

http://www.prasa24h.pl/18392/5-najlepszych-ksiazek-na-prezent-dla-mamy.html

Czy pozytywna może być książka o zakazanej miłości? No cóż, zaryzykujmy! Jak to w życiu bywa zakazany owoc smakuje najlepiej – Taniec z Elvisem”, zaskoczy niejedną czytelniczkę. Ile tu płomiennych emocji! Natury ludzkiej nie da się oszukać i stłumić. Normy moralne, zakazy, dogmaty i społeczne wyobrażenia na temat funkcji kapłana, nie są przeszkodą, by dać sobie upust słabościom, nałogom i pożądaniu. Nikt nie jest wolny od popełnienia błędów, każdy może ulec pokusie, nawet jeżeli usilnie się od tego separuje. Dużą ilość erotyki spowoduje szybsze bicie serca i to nie jeden raz ! Autorka doskonale wie jak rozbudzić ciekawość i namiętność w czytelniku i jak ją szybko ugasić. Myślę że wiele mam które lubią czytać romanse powinny sięgnąć i po tą książkę! Z okazji Dnia Mamy to doskonały prezent!

Czytaj dalej

Mój mąż drwal” to pozytywna, pełna humoru książka. Perypetie optymistycznej rodziny nie powinny umknąć naszej uwadze. Życie, które kręci się wokół ojca drwala, różni się od tego, które znamy. Ludzie ci żyją w specyficzny sposób. Nie przywiązują wagi do aktualnych trendów i świetnie się z tym czują. Inaczej nie znaczy jednak gorzej. Żona drwala bywa niezwykle kreatywna, a dziecko „człowieka lasu” szczęśliwe. Wszystkie opisy, które znajdziemy w książce, zawierają sporo prawdy. Opinie poszczególnych bohaterów bywają różne, ale oddają wyjątkowość tego specyficznego życia. Książkę czyta się lekko i przyjemnie. Pozytywna treść kryje oczywiście ważne przesłanie.

Czytaj dalej

Kolejną pozytywną lekturą, którą polecamy z okazji Dnia Mamy to książka z przesłaniem. Maksymilian Bron tym razem przygotował poruszające „Ludzkie puzzle”. W tej pozycji znalazły się niezwykłe, rozczulające do łez historie ludzi szukających miłości. W tle zauważalny jest natomiast motyw szaleństwa oraz nadziei. Wszystkich może zaskoczyć los, ale nie wolno się poddawać. Fabuła pełna zaskakujących zwrotów akcji prowadzi odbiorców od czasów II wojny światowej do współczesności. Zazdrość, zdrada oraz niepewność jutra popchnęła nas do naprawdę irracjonalnych postępków. Maksymilian Bron ukazuje życie kilkorga ludzi. Ich historie zazębiają się, przeplatają lub łączą się podobnym finałem.

Czytaj dalej

Najlepszy prezent dla mamy znajduje się „Gdzieś na końcu świata”. Jest to oryginalny melodramat z wątkiem fantastycznym, który należy uznać za świetną książkę. W roli głównej bohaterki znalazła się inteligentna, młoda kobieta o imieniu Monika. Jak większość kobiet marzyła ona o założeniu szczęśliwej rodziny. Niestety, życie nie jest bajką, dlatego spotkało ją rozczarowanie. Jej mąż okazał się bowiem okrutnym oprawcą. Monika będzie musiała uciekać przed przemocą domową. Zawędruje do wymarzonego miejsca, w którym tajemnicza La Concha, kobieta muszla pokieruje jej losem. W efekcie kobieta doświadczy wielu inspirujących zdarzeń. Co ważniejsze, nareszcie spotka człowieka godnego jej uczuć. Ta para spotka się w przelocie na nowojorskim lotnisku. Mamy pokochają tę opowieść o miłości, która pokonuje granice świata a nawet czasu. Na takie opowieści rzadko można trafić.

Czytaj dalej

Testament Templariusza” to emocjonująca powieść o ludzkich namiętnościach. Akcja rozgrywa się w niepowtarzalnym klimacie starego opactwa. Wyraźnie zarysowana została odwieczna potrzeba miłości, siła ludzkich charakterów i emocje od wieków popychające ludzi do zbrodni. Czytelnicy dostrzegą również analogię pomiędzy tragicznym końcem zakonu templariuszy a dramatem, który dotknął Solidarność w noc wprowadzenia stanu wojennego. Obu zdarzeniom towarzyszyła 13 w kalendarzu, tajne przygotowania i konieczność łamania obowiązujących praw. Z pamiętnego czasu, gdy grupka templariuszy uciekła z tajną misją z Francji, przeniesiemy się do współczesnej, małej wsi. W pobliskim Henrykowie znajdują się zabytkowe budynki dawnego opactwa cystersów. Wraz z Magdą Michalską zgłębimy ich tajemnice. Cenną wskazówką może okazać się, znaleziony przypadkowo fragment Księgi Henrykowskiej. Nie spodziewamy się, co nas czeka, ale warto przeżyć tę przygodę.

Czytaj dalej

Książki Anny Wysockiej-Kalkowskiej wiele wnoszą. Autorka świetnie opisuje stany emocjonalne, targające ludzką duszą. Oznacza to, że zetkniemy się z uczuciami, które znamy z prawdziwego życia. Dzięki temu łatwiej będzie nam „zaprzyjaźnić się” z bohaterami. „Taniec z motylami” to powieść, która ze względu na poruszane tematy, dotknie każdego człowieka. Każdemu z nas towarzyszą takie uczucia jak miłość, nienawiść, strach, tęsknota i towarzyszący jej lęk. Główna bohaterka walczy z przeszłością o swoją przyszłość, odkrywając coraz to nowsze sekrety swojej matki. Po drodze okazuje się, że jedna osoba, spotkana w odpowiednim momencie zmienia wszystko. Nasze decyzje, plany, poglądy odwracają się do góry nogami, wszystko za sprawą jednego człowieka. Ta lektura to podróż wgłąb ludzkich emocji.

Czytaj dalej

Pozytywną książką dla mamy może stać się któraś z pozycji Małgorzaty Mossakowskiej-Górnikowskiej. To propozycje oferujące wiele niezapomnianych chwil i przeżyć, Pani Nela z Saskiej Kępy” to fabularyzowana opowieść oparta na prawdziwym życiorysie. Tytułowa. 17-letn pani Nela przybyła z Łodzi do Warszawy w roku 1928. To tutaj chciała rozpocząć nowe, lepsze życie. Los sprawił, że za sprawą pisarki i poetki Flory otarła się o świat przedwojennych, warszawskich literatów. Oczarowała swym wdziękiem poetę Lucjana Szenwalda, choć serce oddała inżynierowi Stanisławowi. To on, jako hazardzista i kobieciarz diametralnie odmienił jej los. Pani Nela musiała zacząć walczyć o swe szczęście. W większości autentyczni bohaterowie, skrawki z dawnego życia, a w tle dawna Warszawa ze szczególnym uwzględnieniem – Saskiej Kępy. Te elementy sprawiaj, że trudno oderwać się od lektury.

Czytaj dalej

Mroczny spadek” zapewnia wielkie emocje, dramatyczne zwroty akcji i niespodziewany, miłosny poryw serca. Opowieść o losach Majki Zalewskiej przekona nas, że odziedziczony majątek może oznaczać kłopoty. Majka zaraz po zakończeniu studiów przenosi się z Warszawy do Poznania. Szybko powróci jednak w rodzinne strony, gdy okaże się, że odziedziczyła po ojcu mieszkanie w warszawskiej kamienicy, które skrywa tajemnice. Lista spadkobierców jest długa, piętrzą się niespłacone kredyty i długi. Na dodatek na jaw wychodzi podwójna tożsamość jej dziadka. To on był pierwszym właścicielem lokalu i radzieckim żołnierzem oddelegowanym do Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego na teren Polski. Z pomocą przyjaciółki Majka spróbuje odnaleźć skrytkę, do której klucz wmurował w ścianę łazienki właśnie jej przyszywany dziadek.

Czytaj dalej

Wiele pozytywnych emocji oferuje dwuczęściowa powieść „Znaki życia”. Jak w prawdziwym życiu nie zabraknie zmartwień, wątpliwości, chwil smutku, ale i radości. Akcja pozwala wyruszyć na malowniczą mazurską wieś. W tym pięknym miejscu poznamy trzy kobiety. „Znaki życia. I tom” rozpoczynają opowieść, pozwalając „zaprzyjaźnić się” z bohaterkami. Malwina niezłomnie walczy o przetrwanie swojego związku. Niestety, w międzyczasie zmaga się również z uzależnieniem. Sylwia tęskni za małżonkiem, który ciągle przebywa w delegacjach. Ponadto zmaga się z niepokojącymi objawami bólowymi. Natomiast Wiktoria musi radzić sobie z partnerem, który ponad związek stawia inne zobowiązania i jednocześnie prowadzić gospodarstwo. Poczucie osamotnienia w związki to emocja, która zdaje się upodabniać do siebie bohaterski. Fabuła przekona nas jednak, że ich los splata jeszcze jeden niuans. Historia wciąga bez reszty. By przekonać się, jak potoczą się perypetie tych wyjątkowych kobiet, należy sięgnąć po „Znaki życia. II tom”.

Czytaj dalej

Pozytywną lekturą dla mamy będzie także poezja. „Renezja” to tomik ozdobiony replikami obrazów artysty, Marka Haładudy. Każdy wiersz skłania do głębszych refleksji. Zachęca, by na moment zadumać się nad tym, co ważne. Wiele osób stara się zbudować w swym wnętrzu świat równoległy. Natchnioną przestrzeń, do której zabiera się jedynie emocje konieczne do utrzymania równowagi. To poezja o dobru – w ludziach i niezwykłości natury. Ganione są niewłaściwe postawy, nagradzane natomiast te poprawne. Całość przepełnia miłość i empatia.

Czytaj dalej

Pozytywne książki dla mamy, mogą stać się prezentem, który warto wręczyć bez okazji. Możliwe, że staną się także inspiracją do wyszukiwania kolejnych tytułów.

 

Książka zamiast kwiatów – najlepszy prezent dla mamy  ➡➡➡ https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/prezent-dzien-matki/