Poznaj twórczość Eweliny Rubinstein - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościPoznaj twórczość Eweliny Rubinstein

Poznaj twórczość Eweliny Rubinstein

16 marca 2017 / Agata Jankowiak
Dziennikarka i prawniczka – Ewelina Rubinstein jest autorką, która z pewnością nie narzeka na brak zajęć. Prócz realizowania literackiej pasji, pisarka związana z lokalnym dwutygodnikiem „Głos Wolsztyński”, działa jako członek Otwartej Rzeczpospolitej – Stowarzyszenia przeciw Antysemityzmowi i Ksenofobii.

Ewelina Rubinstein debiutowała książką „Nina, prawdziwa historia”. Pozycja została entuzjastycznie przyjęta przez czytelników, którzy zrozumieli, że historia tytułowej Niny zmusza, by zmierzyć się z własnymi lękami i  słabościami, jednocześnie zachęcając do poszukiwania własnej tożsamości.

Fabuła pozwoli nam poznać Daniela – młodego wykładowcę prawa tymczasowo wykładający na Uniwersytecie Johanna Gutenberga. To właśnie jego, pewnego zwyczajnego dnia odwiedzi niejaki Ernest Schneider, który przyniesie nietypową wiadomość od tajemniczej kobiety o imieniu Nina. Podobno ciekawość to pierwszy stopień do piekła, ale w przypadku młodego wykładowcy będzie to początek drogi, która doprowadzi go do ponętnej prostytutki Niny. Koleje losu połączą go z Niną niewidzialną nicią, pozwolą ponownie spotkać Schneidera oraz spróbować rozwikłać tajemnicę zabytkowego wydania „Nędzników”. Książki to wciągająca układanka zdarzeń, które prowadzą do zaskakującego zakończenia.

Czytaj dalej

W ostatnim czasie na rynku wydawniczym ukazała się kolejna publikacja autorstwa Eweliny Rubinstein. Tym razem do rąk czytelników trafił jedyny w swoim rodzaju przewodnik z elementami reportażu, dokumentu i wywiadu, pod tytułem „Jerozolima. Miasto Boga”.

Pozycja pozwala wszystkim zainteresowanym odwiedzić tytułowe Miasto Boga, w którym świat arabski miesza się z żydowskim, a żydowski z chrześcijańskim. Zwiedzając Jerozolimę zrozumiemy, że jest to miejsce niezwykłe. Architektoniczne piękno utrwalone na zdjęciach zachwyca, ale najbardziej fascynuje unikalny klimat i atmosfera naznaczonego różnicami miasta.

Ewelina Rubinstein porusza wiele kontrowersyjnych tematów i obala stereotypy. Dzięki temu w trakcie lektury znajdziemy odpowiedzi na takie pytania jak: dlaczego Żydzi przestrzegają koszerności, dlaczego religijne Żydówki golą głowy, jakimi samochodami jeżdżą Izraelczycy, jak przyrządzić smaczną szakszukę, czym jest mezuza, po czym poznać żonatego Żyda lub, ile wydamy na żywności, jeśli przez jakiś czas zamieszkamy w Jerozolimie?

Można by rzec „Jerozolima dla wszystkich”, ale niezwykłość pozycji najlepiej podkreślają słowa autorki:

Jerozolima więc dostarcza nie tylko przeżyć związanych z religią, ale myślę, że odnajdzie się w niej i artysta, i rzemieślnik.

Czytaj dalej

Bezdomność

Bezdomność

„Niczyj” Eweliny Rubinstein to przenikliwy społeczno-obyczajowy reportaż. Jego bazą stały się z rozmowy przeprowadzone z bezdomnymi – ludźmi, którzy z różnych powodów stracili dach nad głową i żyją na marginesie społeczeństwa. Dla niektórych ten impasowy stan bytowania jest niepowodzeniem, z którą nigdy się nie udało im się pogodzić, dla innych to sposób na życie, do którym się oswajali, a nawet polubili. Autorka reportażu wskazuje, że każdy z poznanych ludzi ma własną, niepowtarzalną historię. Dowodzi, że ludzie ci to nie bezimienne twarze, których mijamy na ulicy. Są ludźmi podobnymi do nas – każdy z nich  ma swoje troski, radości, wspomnienia i marzenia. „Niczyj” to książka o życiowych wyborach, samotności, przyjaźni, dylematach, miłości i rodzinie. Książka, która uświadomi nam, jak mało wiemy o sobie samych i jak czasami niewiele potrzeba, by pomylić złą drogę z tą właściwą…