Poznaj świat osoby chorej na depresję - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościPoznaj świat osoby chorej na depresję

Poznaj świat osoby chorej na depresję

11 stycznia 2019 / Agnieszka
Natłok myśli, bezsenność, wyalienowanie, niechęć do życia… Karolowi, trzydziestolatkowi z małego miasta, ucieczka w narkotyki pozwala zapomnieć o depresji. Dobra passa nie trwa zbyt długo. 

Depresja w przebiegu choroby afektywnej dwubiegunowej niszczy życie Karola w każdej dziedzinie, a nic na nią nie pomaga. Ani terapie, ani lekarstwa. Ani reakcje otoczenia, ani dziwny związek, seks i narkotyki…

Pewnych rzeczy czasem nie chcesz słyszeć. Tak samo jest ze wspomnieniami. Z automatu blokujesz je w sobie i jedną myślą usuwasz z szufladek w twojej głowie.

W końcu Karol trafia do szpitala psychiatrycznego, cudem uratowany z próby samobójczej.

Czy wówczas coś się zmieni?

Jak wygląda rzeczywistość na oddziale zamkniętym?

Kto tam trafia, jak wygląda leczenie?

Czy Karol ma szansę z niego wyjść i żyć w miarę normalnie?

Dzięki prowadzeniu dziennika przez bohatera możemy z bliska, wręcz namacalnie przyjrzeć się sytuacji i myślom osoby chorej, innych chorych oraz najbliższego otoczenia. Autor opisuje z fotograficzną dokładnością swoje dni i stany, reakcje osób, z którymi wchodzi w kontakt, czy lekarzy. Co ciekawe, tragizm łączy z komizmem i groteską, dlatego z pewnością wzbudzi w czytelniku szeroką gamę emocji i zmusi do myślenia.

Opinia o książce:

Książka dla wszystkich, którzy chcą zgłębić się w świat osoby chorej na depresję i poznać mechanizm jej działania. Z niej dowiemy się także, jak osoby chore odbierają postronni ludzie, oraz mamy szanse się dowiedzieć, jak działają szpitale psychiatryczne w Polsce.

 

Czytaj również

 

 

Książki o zaburzeniach osobowości – https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazki-o-zaburzeniach-osobowosci/

Jak żyć z osobą cierpiącą na borderline ? – https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/jak-zyc-z-osoba-cierpiaca-na-borderline/