Poznaj autora i jego twórczość – Ewa Lenarczyk - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościPoznaj autora i jego twórczość – Ewa Lenarczyk

Poznaj autora i jego twórczość – Ewa Lenarczyk

21 października 2019 / Agnieszka
Ewa Lenarczyk jest doświadczoną autorką, która dba o swoją prywatność. Cenne spostrzeżenia pisarki najłatwiej poznać poprzez jej książki.

Pisanie książek to zajęcie wymagające sporo umiejętności. Autor musi bowiem wykazać się cierpliwością, samozaparciem, ogromną wyobraźnią i oczywiście posiadać niemalże nieskazitelny warsztat językowy. Ewa Lenarczyk z pewnością posiada wszystkie te atuty. Dowodzą tego liczne publikacje, które znajdziemy na koncie autorki.

Ewa Lenarczyk jest doświadczoną życiowo autorką która, choć lubi pisać romanse, potrafi zaskoczyć czytelników mocną prozą. Warto wspomnieć, że Ewa Lenarczyk z domu Borkowska i rodu Jasińskich urodziła się w Elblągu w roku 1956. W rodzinnym mieście zagrzała miejsce jedynie do matury, ponieważ w 1975 roku przeniosła się do Gdańska. W tym pięknym mieście ukończyła Medyczne Studium Zawodowe, a następnie pracowała jako szkolna higienistka, pracownica Urzędu Statystycznego, a nawet osoba odpowiedzialna za zarządzanie Halą Targową. Na Kaszubskiej wsi Ewa Lenarczyk spędziła prawie 15 lat, ale obecnie znów przeniosła się na teren Trójmiasta. To tu tworzy, cieszy się emerytalnym wypoczynkiem i prowadzi bloga – „Mój świat”.

Ewa Lenarczyk jest pisarką, która niezwykła zbyt wiele o sobie mówić. Tajemniczość autorki tłumaczą wypowiedziane przez nią słowa:

„Trzeba pozostawić dla siebie trochę świata prywatnego. Wystarczy, że w książkach, po części sprzedaję siebie. Swoje myśli, spostrzeżenia. Rzeczy i świat, który mnie otacza”.

Tym samym możemy być pewni, że najlepiej poznamy pisarkę, sięgając po jej książki.

Książka Ewa Lenarczyk, po którą warto sięgnąć to „Pod innym niebem

Autorka zdradziła, że w tym współczesnym, podróżniczym romansie, „wątek miłosny jest bujny i gorący jak słońce Afryki”. Czytelnicy poszukujący ekscytujących wrażeń nie poczują się zawiedzeni. Fabuła powieści przenosi bowiem na tereny RPA. Właśnie tam, wraz z córką, z Gdańska będzie musiała przeprowadzić się czterdziestoletnia Dorota. Nie planowała tego, ale nieoczekiwanie odziedziczyła po prababce majątek, po który będzie mogła sięgnąć jedynie, gdy zdecyduje się na wyjazd. Dodatkowe dowie się, że w połowie jest Niemką. Życie Doroty zostanie więc wywrócone do góry nogami. Łatwo nie będzie jej się dostosować, ale przecież wszystko jest możliwe. Stopniowo zacznie poznawać i akceptować uroki nowego miejsca. Nadejdzie również pora na gorące uczucie. Ta książka doda sił i nadziei każdej kobiecie. Historia głównej bohaterki Doroty przekonuje, że na pozytywne zmiany i miłość nigdy nie jest za późno.

Czytaj dalej

Za moje krzywdy” to książka, którą autorka zaskoczy wielu czytelników

Choć bowiem znajdziemy w niej wątek miłosny, przede wszystkim jest to świetnie napisany thriller. Motywem przewodnim stało się pragnienie zemsty. Fabuła przekona nas, że chęć odwetu może przemienić ofiarę w bezwzględną bestię. Dynamiczna akcja toczyć będzie się na polskim Wybrzeżu. W ostatnim czasie właśnie w tym pięknym miejscu nieznany sprawca brutalnie morduje przeciętnych obywateli. Śledczy badający sprawę szybko odkryją, że ofiary to seksualni dewianci. Informacja, że za życia dopuszczali się brutalnych i ekstremalnych czynów, będzie szokiem dla ich rodzin. Przed gdańskimi  policjantami trudne zadanie. Muszą znaleźć mordercę, który najprawdopodobniej na własną rękę próbuje wymierzać sprawiedliwość. Wesprze ich psycholog policyjna Bożena Kalinowska. Na co dzień kobieta jest samotną matką i zdecydowaną singielką. Udział w sprawie zmieni jednak jej życie.  Przyjdzie jej spotkać wielu dawnych znajomych, a między nimi znajdzie się ktoś, kto być może skruszy jej serce. Tę fascynującą historię można nazwać współczesnym romansem kryminalnym. Ilość skrajnych emocji, których doświadczona w trakcie lektury, jest imponująca.

Czytaj dalej

Po szczeblach drabiny” to piękna, pełna ciepła powieść obyczajowa.

Ewa Lenarczyk ponownie zdołała oddać w ręce czytelniczek poruszającą historię. Naprzeciw wątków miłosnych, przyjaźni i ludzkiej życzliwości znalazł się motywy zbrodni, zmagań z wyzwaniami zawodowymi oraz wewnętrznej przemiany. Wszystkie te zdarzenia dotyczą niezwykłej bohaterki. Jest nią skromna, pochodząca z głębokiej prowincji Stefa. Brak perspektyw sprawił, że nie wierzyła ona, iż kiedykolwiek zmieni miejsce i styl życia. Niestety, dramat, który rozegrał się w jej rodzinnym domu, zmusił ją do podjęcia odważnej decyzji. Dzięki wsparciu przyjaciółki przerażona, odważyła się wyjechać do Warszawy. By odnaleźć się w wielkomiejskim zgiełku, Stefa dołożyła wielu starań. Towarzyszyło jej mnóstwo dziwnych zdarzeń. Na szczęście serdecznie ludzie zawsze stali obok niej. Przyszedł moment, gdy bohaterka zawitała w Krakowie i Gdańsku. Na jej drodze pojawił się również mężczyzna żydowskiego pochodzenia. Ostatecznie skromna Stefa przemienia się w pewną siebie Stefanie. Jej status społeczny także pozytywnie się odmienia. Bohaterka zyska bowiem szansę żeby stać się właścicielką pałacu. Tą pełną optymizmu powieść można nazwać współczesną opowieścią o Kopciuszku, skierowaną do dorosłych czytelników.

Czytaj dalej

Umiejętne posługiwanie się literacką fikcją, może podkreślić znaczenie każdej opowieści. Ewa Lenarczyk zasłyszaną historię dopełniła łatwymi do wyobrażanie opisami. „Przeklinam to miasto” – „W dalekim kraju” to pierwszy tom bajeczniej powieści sensacyjno – obyczajowej. Pełna opisów i wyrazistych zwrotów akcji fabuła rozgrywa się w okresie wojen Szweckich z XVII w. Jest to trudny czas, w którym ludzie muszą radzić sobie z dziesiątkami wyzwań. Główna bohaterka to patrycjuszka, córka elbląskiego mincerza o imieniu Kordula. Jej serce zostanie ofiarowane szwedzkiemu żołnierzowi. Rozegra się walka o uczucie. Kordula wraz z mężem zrobi wszystko, by powrócić do domu. W końcu musi jednak nastąpić „ Wielki Powrót”.

Czytaj dalej

Pisarka dotrzymała słowa. „Przeklinam to miasto” – „Wielki powrót” już jest w księgarniach. Ewa Lenarczyk umiejętnie odtwarza przeszłe dzieje. Kordula znów dowiedzie, że jest silną kobietą. Watki, które zaskakują to między innymi; niewolnictwo, domy uciech dla panów, haremy, czy porwania. Dynamiczne zwroty akcji sprawiają, że trudno oderwać się od lektury. Pisarka zakończyła ten drugi tom powieści bardzo szczęśliwie. Warto się o tym przekonać.

Czytaj dalej

Sięgając po książki Ewy Lenarczyk, po części bliżej poznamy autorkę. Przekonamy się, że za każdym razem oferuje ona czytelnikom niezapomniane wrażenia.