Powieści, które zawładną twoimi uczuciami - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościPowieści, które zawładną twoimi uczuciami

Powieści, które zawładną twoimi uczuciami

16 stycznia 2018 / Agata Jankowiak

Niektóre książki z łatwością opanują twoje uczucia. Sięgnij po nie, by przeżyć niezapomniane chwile.

Jak wiemy, codzienność potrafi przytłoczyć. Rutyna wkradająca się w życie stopniowo osłabia nasze marzenia. Godząc się na przewidywalność, wielokrotnie zapominamy o sile emocji. To one jednak potrafią uczynić każdą chwilę wyjątkową. W życiu codziennym celowo unikamy niektórych wrażeń. Nie chcemy przecież przeżywać dramatów, obcować z niebezpiecznymi ludźmi, czy bezustannie się bać. Z przyjemnością natomiast otwieramy się na miłość, przyjaźń, czy niespodziewane szczęście.

Czytamy powieści z dreszczykiem

Niektóre książki zawładną twoimi uczuciami. To dzięki nim każda emocja okazuje się dla nas osiągalna. Literacka fikcja dostarcza niezapomnianych wrażeń. Dzięki niej możemy decydować o sile emocji, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć. Wybierając książki, możemy śmiało pofolgować swoim zachciankom. Gdy jedni liczą na wzruszenia, inni przecież szukają prawdziwej ekscytacji.

Pośród polecanych propozycji każdy znajdzie tę jedyną. Będzie to książka, o której długo nie da się zapomnieć. Oczywiście nie sposób w tym miejscu wskazać wszystkich wartościowych pozycji, stąd skupmy się na kilku. Ich wyjątkowość na pewno zachęci nas do dalszych poszukiwać. Dzięki temu, kończąc czytanie jednej opowieści, zapragniemy od razu sięgnąć po kolejną.

„Tatuaże podświadomości” to książka, której nie możemy pominąć

Fabuła pozwoli nam wyruszyć na malownicze Mazury. Właśnie w tym pięknym miejscu poznamy trzy bohaterki. Teresa to bizneswoman, która kieruje własną knajpą. Grażka, która jeszcze nie tak dawno prowadziła rekreację konną, mieszka na odludziu w lesie. Gabrysia natomiast uważa, że przybycie na Mazury było jej pisane. Wierzy przecież, że przyjaciółki pomogły jej uwolnić się z mroków dzieciństwa. W rzeczywistości Gabi stopniowo sama radzi sobie z „porządkowaniem wnętrza”. Oczywiście jako DDA często zachwyca się drobiazgami, ale braków powstałych w dzieciństwie nie da się zrekompensować. Gabrysia wierzy również, że napisana przez Grażkę książka z elementami z jej życia, pozwoli na zawsze zamknąć tamten rozdział. Czy tak się stanie? Dowiemy się w trakcie lektury. „Tatuaże podświadomości”, to poruszająca powieść, która dowodzi, że najlepszą drogą jest przebaczenie.

„Miłość do trawy” poprowadzi nas także przez niezwykły świat przyrody.

Jedną z emocji, bez której życie straciłoby bardzo wiele, jest miłość. Pragniemy kochać i być kochani. Otaczać się serdecznymi ludźmi, którzy zyskają status przyjaciół. Wyjątkowym uczuciem okazuje się również „Miłość do trawy”. Z tą namiętnością musimy się zmierzyć. Intrygujący tytuł zachęca do czytania. Autor zabierze nas do świata spowitego legendami, dawnymi wierzeniami oraz pogańskimi zwyczajami. Współczesne realia, to atut tej powieści. Naszej uwadze nie umkną również wyjątkowi bohaterowie. Są to odmieńcy, którzy zwykli określać się jako – „inni”. Główny bohater należy do tej wyjątkowej grupy. Koleje losu sprawią, że przepełniony strachem o własne życie i los swojej dziewczyny, wyruszy w podróż. Wędrówkę nie byle jaką, bo to ona ma pozwolić odnaleźć odpowiedzi na nurtujące go pytania. Dotyczące ludzkiej egzystencji oraz własnego przeznaczenia. W trakcie lektury na pewno wyjaśni się wiele nieścisłości. „Miłość do trawy” poprowadzi nas także przez niezwykły świat przyrody.

„Mroczny spadek” sprawi, że trudno będzie nam trzymać uczucia na wodzy

Wspaniałą propozycją będzie również książka oferująca mierzenie się z wieloma różnymi emocjami. „Mroczny spadek” sprawi, że trudno będzie nam trzymać uczucia na wodzy. Historia dziewczyny, która w odziedziczonym mieszkaniu odnajdzie spadek, wciąga bez reszty. Wraz z majątkiem pojawi się też masa problemów, niespłacone kredyty i długi. Główna bohaterka, Majka będzie musiała walczyć z uciążliwymi spadkobiercami, demonami z dzieciństwa i sekretami przeszłości. Na jaw wyjdzie podwójna tożsamość jej dziadka. Pierwszego właściciela lokalu, który był radzieckim żołnierzem oddelegowanym do Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego na teren Polski. Stopniowo wzrastające napięcie sprawia, że książkę czyta się z zapartym tchem. Przed nami wielkie emocje, dramatyczne zwroty akcji i miłość. Komu ostatecznie przypadnie „Mroczny spadek? By znaleźć odpowiedź na to pytanie, musimy sięgnąć po książkę.

Książki Anny Wysockiej-Kalkowskiej zagwarantują nam masę niezapomnianych emocji

Oczywiście są pisarze, którzy dosłownie specjalizują się w oferowaniu Czytelnikom niezapomnianych wrażeń. Książki Anny Wysockiej-Kalkowskiej zagwarantują nam masę niezapomnianych emocji. Autorka doskonale opisuje stany targające ludzką duszą, dlatego bohaterowie wydadzą nam się bardzo bliscy. Zapoznajmy się więc z każdą z pozycji.

„Taniec z motylami” to powieść o tym, co w życiu najważniejsze. W trakcie lektury przekonamy się, że ukrywane sekrety mogą zmienić wszystko. Może bowiem nadejść dzień, gdy ich ujawnienie wstrząśnie losem wielu osób. Przekona się o tym główna bohaterka Zuzanna. Kobieta od lat mierzy się z przeszłością, jednocześnie, niezamierzenie odkrywając największe sekrety swojej matki. Jedna rodzinna tajemnica okaże się mieć ogromną moc. Ta powieść postawi na naszej drodze wiele emocji. Pojawi się miłość, przyjaźń akceptacja, czy przebaczenie. Tu obok znajdą się również zapomniane marzenia, tęsknota i związany z nią lęk.

Wielokrotnie życie stawia na naszej drodze uczucia niezwykle bolesne. „Moje życie bez ciebie” to powieść ukazująca rozmaite odcienie miłości. Fabuła pozwoli nam również zmierzyć się z żałobą. To niezwykle przykry obszar, ale jak wiemy w pełni naturalny. Utrata bliskiej osoby zostawia w sercu niemożliwą do ukojenia tęsknotę. Jednak trzeba żyć dalej. Główna bohaterka, zakochana bez pamięci w dużo starszym mężczyźnie zostanie sama. Śmierć jej ukochanego męża zmieni wszystko. Upływający czas stopniowo leczy rany. Dzięki temu Agata odnajdzie spokój, a nawet „opiekę z niebios”.

Kolejna książka o różnych odcieniach miłości to „Kiedy wiosna nie nadchodzi”. Julia, główna bohaterka jest właścicielką agencji reklamowej. Nie miejmy jednak złudzeń, że jest szczęśliwa i spełniona zawodowo. Jej mąż od ośmiu lat przebywa za granicą i nie zamierza wracać. Jej przyjaciółka namawia ją do rozwodu, ale Julia twierdzi, że nadal kocha męża. Osamotniona, poruszona śmiercią swych rodziców i nieobecności ukochanego, rzuca się w wir pracy. Los zamierza jednak ochronić ją przed izolacją. Julia niespodziewanie otrzyma bukiet róż illit od nieżyjącej matki…

Wszystkie książki Anny Wysockiej – Kalkowskiej dostarczają niezapomnianych wrażeń. Właśnie dlatego warto sięgnąć po wszystkie.