Postaw na rozwój duchowy - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościPostaw na rozwój duchowy

Postaw na rozwój duchowy

9 października 2017 / Agata Jankowiak

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak ważny jest rozwój fizyczny i psychiczny. Kluczem do szczęśliwego życia okazuje się jednak rozwój duchowy. Dzięki niemu poszerzymy swą świadomość. Odnajdziemy też odpowiedzi na fundamentalne pytania.

Przez całe życie się rozwijamy. W mniej lub bardziej świadomy sposób kształtujemy swój los. Staramy się uczynić przyszłość bardziej przewidywalną. Dojrzewamy do wprowadzania zmian i brania za nie odpowiedzialności. Dlaczego więc tak niewielu z nas może powiedzieć, „jestem szczęśliwy”. Co sprawia, że pomimo starań wciąż coś idzie nie tak?

Przyczyn nie trzeba szukać daleko. Okazuje się, że w większości przypadków sami ściągamy na siebie nieszczęścia. Nieświadomie programujemy się na porażki, wciąż popełniając te same błędy. Zgubne nawyki, skrypty z dzieciństwa, czy szkodliwe przekonania to prawdziwa plaga. Nadal zbyt mało osób chce poszerzać swą świadomość.

Rozwój duchowy zwiększy naszą jaźń. Pozwoli zrozumieć potrzeby duszy. Odnaleźć odpowiedzi na fundamentalne pytania. Powinniśmy przy tym pamiętać, by nie mylić rozwoju duchowego z osobistym, czy emocjonalnym. To, że pogłębiamy swą wiedzę w dowolnym obszarze to nasza zaleta. Nie oznacza to jednak, że zmieniamy się wewnętrznie.

Rozwój duchowy opiera się na właściwie zrozumianych doświadczeniach. Poszerzona świadomość pozwala uzyskać wyższą perspektywę rzeczywistości. Dzięki temu spojrzymy na swoje życie od innej strony. Wiele osób zadowoli fakt, że przemiany nie będą wymagać wzmożonej pracy. Wystarczy otworzyć się na szczyptę nowych wiadomości. Najważniejsze okazuje się zagadnienie energii, dlatego na nim powinniśmy się skoncentrować.

Odwoływanie się do twierdzeń Alberta Einsteina, mogłoby niepotrzebnie skomplikować sprawę. Przerażeni natłokiem informacji najpewniej ominęlibyśmy zagadnienie. Wiedząc, że energia jest stałym elementem znanej nam rzeczywistości, zrozumiemy, że temat jest nam bliski.

Choć może nie zagłębialiśmy się w tę przestrzeń, na pewno nie ominęły nas istotne doniesienia. Na przestrzeni ostatnich piętnastu lat, coraz częściej mówi się o rozwoju duchowym, sile podświadomości, energii, czy duszy. Różne hasła sprowadzają się do jednego zagadnienia. Jest nim fizyka kwantowa i siła kwantów. Najmniejszych porcji zdolnych zmienić określoną wielkość fizyczną. Niedostrzegalne kwanty biorą udział w „prawie przyciągania”. Oznacza to, że nasze myśli mają wielką moc. To od nas zależy, czy świadomie je ukierunkujemy.

Nie bez przyczyny od zawsze ludzie zadają sobie pytania o sens istnienia. Kim jestem? Po co tu jestem? Dlaczego moje życie jest trudne? Czy istnieje piekło i niebo? Jak wygląda Bóg i co będę robić po śmierci? Jak mogę osiągnąć w życiu sukces? Chcąc zrozumieć swoje przeznaczenie, instynktownie poszukujemy odpowiedzi w myślach.

Całej dostępnej wiedzy nigdy nie zdołamy posiąść. Najpewniej nie będzie nam dane w pełni rozwinąć swych możliwości. Jesteśmy jednak w stanie rozwinąć się na tyle, by zrozumieć i kontrolować przepływ energii. Dzięki temu będziemy wpływać na wydarzenia i cieszyć się swym istnieniem. Życie nagle wyda się prostsze i przyjemniejsze. Obawy zostaną zredukowane, dzięki czemu otworzy się przed nami nowa droga.

Aby od dziś zacząć rozwijać się duchowo potrzebujemy kilku wskazówek. Powinniśmy przekonać się, czym są wysokie i niskie wibracje. Wiedza ta jest niezbędna, aby pojąć, jak wzajemnie wpływają na siebie. Musimy uwierzyć, że nieuleczalne choroby da się pokonać. Zalecane jest również wykonanie ćwiczeń, które uświadomią nam, jak działa wspomniana energia.

Na własną rękę trudno będzie zdobyć i wykorzystać podobne porady. Najłatwiej będzie sięgnąć po książkę zatytułowaną „Jak działa energia? Czyli Rozwój Duchowy od podstaw”. Daria H. A. Gurbada, odwołując się do własnych doświadczeń, obrazowo omawia temat i proponuje konkretne ćwiczenia. Oczywiście autorka nie narzuca swojego sposobu postrzegania. To, czy zechcemy zrozumieć i zmienić swoje życie na lepsze zależy od nas.