Poradniki, które warto przeczytać - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościPoradniki, które warto przeczytać

Poradniki, które warto przeczytać

5 kwietnia 2018 / Agata Jankowiak

Każdy czasem, potrzebuje wsparcia. Codzienność bywa skomplikowana, a całej, przydatnej wiedzy nie sposób posiąść. Poradniki, które warto przeczytać, ułatwiają rozwiązanie problemów i dostarczają najważniejszych informacji.

Ilość obowiązków i komplikacji, które stawia na naszej drodze życie, jest przeogromna. Z większością staramy się radzić sobie sami. Każdemu czasem potrzebne jest jednak wsparcie i wartościowa rada.

Wiele osób nie ma w najbliższym otoczeniu przyjaciół godnych zaufania. Wielokrotnie nie chcemy też obnażać się ze swych słabości, czy prosić o pomoc. Rozwiązaniem dla wszystkich potrzebujących wsparcia, są poradniki. Dzięki nim w dowolnym miejscu i czasie uzyskamy dostęp do sprawdzonych informacji z każdego obszaru. Gdy jedni będą szukać wiedzy pozwalającej zaspokoić zainteresowania, inni skoncentrują się na sprawach bieżących. Planowanie domowego budżetu, sposób na zdrowie, czy radzenie sobie z przeszłością to najczęściej poszukiwane hasła.

Poradniki – wsparcie dla każdego

Poradniki, które warto przeczytać, dostarczą nam sprawdzonych informacji i zaspokoją ciekawość. Dzięki nim odnajdziemy także rozwiązanie wielu problemów. Oczywiście obszarów, które mogą nas interesować jest wiele, stąd zróżnicowanie tematyczne.

Jak stać się świadomym kierowcą

„Jak stać się świadomym kierowcą?” to poradnik,dla tych którzy nie czują się pewnie za kierownicą. Przeznaczony nie tylko dla kobiet, bo wskazówki odnośnie nastawienia do krytyki czy nauki, które proponuje autorka, są uniwersalne. Przede wszystkim należy dokonać selekcji krytycznych komentarzy na temat naszej jazdy i skupić się tylko na tych, które są konstruktywne i służą temu, by stać się lepszym kierowcą. Należy również otaczać się tylko takimi ludźmi, którzy nie demotywują nas do działania i nie podcinają skrzydeł. Bardzo ważne jest znalezienie wsparcia, jakiegoś autorytetu, który udzieli nam wskazówek, ale zrobi to w sposób kulturalny, nieemocjonalny i przede wszystkim będą to przydatne wskazówki, które pozwolą nam bezpieczniej i bardziej płynnie prowadzić samochód.

Czytaj dalej

Odkryj swoją życiową misję

„Zdrowe myśli, zdrowe życie” to pozycja, po którą powinni sięgnąć wszyscy. Wewnątrz znajdziemy porady obejmujące wiedzę dotyczącą najważniejszych obszarów pozwalających zapewnić dobre życie. Dowiemy się, jak dbać o zdrowie psychofizyczne. Przekonamy się, jak nawiązywać harmonijne relacje i udane związki. Zrozumiemy, jak odkryć swoją życiową misję. Odkryjemy, jak pokonywać choroby fizyczne i psychiczne. To jedyny poradnik na rynku księgarskim, który obejmuje wszystkie najważniejsze aspekty dobrego, satysfakcjonującego życia. Jedynie ta pozycja ujmuje człowieka jako istotę cielesną, psychiczno-emocjonalną, społeczną i duchową. Na ponad czterystu stronach znajdziemy najcenniejsze informacje. To one mogą pozwolić nam rozpocząć nowy etap w każdym obszarze życia.

Czytaj dalej

Okazuje się, że niemalejącą popularnością cieszą się poradniki biznesowe. W kategorii tej znajdziemy podpowiedzi, jak rozkręcić własny biznes, jak planować domowy budżet, czy osiągnąć niezależność finansową.

Osiągnij niezależność finansową

Wszystkich pozycji nie sposób wymienić, ale kilka zasługuje na szczególną uwagę. Tytuł „Każdy może zarobić milion” zainteresuje każdego. Mowa przecież o pieniądzach, które wiele mogą ułatwić. Okazuje się, że posiadając konkretne wiadomości, możemy obmyślić, a następnie zrealizować plan zapewniający nam niezależność finansową. Mniejsze i większe problemy finansowe potrafią frustrować. Pora zmienić ten stan rzeczy. Ten poradnik uświadomi nam, że musimy zacząć od zmiany sposobu myślenia. Uczeni jesteśmy oszczędności, wstrzemięźliwości, unikania ryzyka. Bez zdecydowanych kroków nie możemy jednak liczyć na żadną odmianę. Zyskując konkretne informacje, zrozumiemy, gdzie tkwi problem. Z tego punktu pozostanie mądrze wykorzystać wiedzę, by liczyć na profity.

Czytaj dalej

Szeroko pojęta wiedza biznesowa

Podobno inwestowania i zarządzania finansami trzeba się nauczyć. Zdobyć najważniejsze informacje, by wykorzystać je w codziennym życiu. „Nauka Biznesu Krok po Kroku” to przyjazny przewodnik o zarabianiu. Dowiemy się, jak zyskiwać, uwzględniać straty, zabezpieczać się i unikać zagrożeń. Materiał, który znajdziemy w książce, koncentruje się na najważniejszych treściach. Uzyskamy klarowne wiadomości z zakresu szeroko pojętej wiedzy biznesowej. Obrazowy, łatwy do przyswojenia sposób prezentacji zagadnień, gwarantuje, że do zrozumienia wystarczy samo zapoznanie się z materiałem. Wyposażeni w cenne informacje, pojęcia, zagadnienia, z łatwością przeorganizujemy swój budżet. W efekcie, jak dowodzi książka, możemy uzyskać w rok przychód pasywny na poziomie 1000,000 zł miesięcznie.

Czytaj dalej

ABC budżetu

Większość z nas boryka się z problemami finansowymi. Warto sprawdzić, „Jak ułożyć swoje życie finansowe”, by zyskać niezależność. Bardzo możliwe, że chciałbyś mieć własny interes. Najpewniej miałeś niejeden świetny pomysł, ale brakło ci odwagi na jego realizację. Może nie uzyskałeś właściwego wsparcia lub wmówiono ci, że nie warto próbować. Bez względu na wszystko, pora zawalczyć o swój sukces. Zmieniając sposób myślenia, zrozumiesz, jak wiele możesz osiągnąć. Ten poradnik to ABC budżetu. Czytelne, łatwe do zrozumienia treści czynią publikację przejrzystą dla każdego. Dzięki temu stopniowo odkryjemy, jak zbudować finansową przyszłość. Zmienimy podejście do wydatków, poznamy formy oszczędzania i kluczowe pojęcia odnośnie do pomnażania kapitału.

Czytaj dalej

Kolejne wyszukiwane chętne hasła to: poradniki zdrowie. Obszar ten obejmuje porady z obszaru zdrowia i urody. Poznajmy więc poradniki o zdrowiu.

Reumatoidalne zapalenie stawów – objawy, przyczyny, leczenie

Nikogo nie dziwi, że wszyscy cenimy porady lekarzy. Specjalistów, którzy swą wiedzą i praktyką niosą wsparcie. Poradniki cenionego reumatologa, internisty i homeopaty Jarosława Niebrzydowskiego, zainteresują wiele osób. Praktykujący ponad trzydzieści lat pan doktor specjalizuje się w chorobach układu kostno-stawowego. Poradnik „Jak leczyć reumatoidalne zapalenie stawów” wspomógł wiele osób. Okazuje się bowiem, że wielu chorych nie może liczyć na właściwą terapię. Lekarz, odwołując się do najnowszych sprawdzonych danych, wskazuje, jak zrobić to właściwie. Wiele niesterydowych leków maskuje jedynie objawy. RZS można natomiast z powodzeniem zahamować, a nawet wyleczyć.

Czytaj dalej

Cichy zabójca kości

Poradnik, „Jak leczyć osteoporozę” cieszy się dużym zainteresowaniem. To kolejna pozycja reumatologa, która zyskała popularność. Nie można się dziwić, ponieważ szacuje się, że w Polsce osteoporoza dotyka 2,8 mln osób po 50 roku życia. Ten cichy zabójca kości najczęściej atakuje kobiety, choć nie omija mężczyzn. Jednostkę można na szczęście powstrzymać, a tym samym uniknąć niepełnosprawności. Dzięki tej książce każdy może się o tym przekonać.

 

Reumatologia BEZ TAJEMNIC

Ta strona powstała aby każdy, kto ma reumatoidalne zapalenie stawów, mógł poznać przyczyny wywołujące tę chorobę oraz różne metody prowadzące do jej wyleczenia.

Czytaj dalej

Myśli leczą, myśli zabijają

Popularnością cieszą się także książki ginekologa, położnika, hipnoterapeuty dr Jerzego Lecha Piechnika. Lekarz związany przeszło 40 lat z ginekologią dodatkowo interesuje się psychologią, medytacją, hipnozą oraz neurofizjologią mózgu. Tak szeroki obszar doświadczeń i zainteresowań zaowocował napisaniem wyjątkowej pozycji. „Psychoterapia kwantowa. Myśli leczą, myśli zabijają” wskazuje, jak kontrolować naturę swych dominujących myśli, odmienić los, zaprogramować się na szczęście, zdrowie i sukces. Pozycja celowo została podzielona na dwie części. Pierwsza zapozna nas z zagadnieniem. Kolejna, bardziej praktyczna zdradzi, jak zastosować zdobytą wiedzę na co dzień. Okazuje się, że kwanty i psychoterapia kwantowa pozwala uporać się z codziennymi problemami.

Czytaj dalej

Pokonaj lęk przed porodem

Kolejna godna uwagi pozycja tego autora skierowana jest do kobiet. „Poród w hipnozie. Szkoła rodzenia” wskazuje, jak pokonać lęk przed porodem i znieść towarzyszący mu ból. Na długo przed planowanym rozwiązaniem, kobieta może zacząć się przygotowywać. Uczyć technik relaksacyjnych, redukujących napięcie mięśni. Zaprezentowana metoda jest prosta, niekosztowna i co najważniejsze, bezpieczna dla matki i dziecka. Wewnątrz znajdziemy najważniejsze informacje na temat porodu w hipnozie. Nieocenione są również ćwiczenia, które z powodzeniem można wykonywać w domu.

Czytaj dalej

Wsparcia czasem potrzebuje każdy z nas, ponieważ życie bywa skomplikowane. Poradniki psychologiczne wskażą nam drogę, pozwalając odnaleźć spokój i szczęście.

Poradnik rozwiązywania problemów

Istnieje książka, która przyda się każdemu. „Niemożliwe załatwiam od ręki. Podręczny Poradnik Rozwiązywania Problemów” to pozycja dla wszystkich. Bez względu na wiek, płeć, czy rodzaj problemów, z jakimi się borykamy, odnajdziemy wsparcie. Ten zbiór praktycznych porad pobudzi nas do racjonalnego myślenia. Dzięki temu okaże się, że nie ma sytuacji bez wyjścia. Życie bywa łatwiejsze, niż się wydaje. Pora to zrozumieć. Ogromnym atutem pozycji są odniesienia do konkretnych sytuacji obrazki uatrakcyjniające treść.

Czytaj dalej

Uwolnij się od bolesnych wspomnień

Bolesna przeszłość, traumatyczne dzieciństwo, czy brak poczucia bezpieczeństwa wyniesionego z rodzinnego domu to problem wielu osób. „Odzyskane szczęście. Wolność od bagażu z dzieciństwa” pozwoli nam uwolnić się od bolesnych wspomnień. Aby rozpocząć nowy etap w życiu, należy zamknąć za sobą stary. Toksyczne relacje rodzinne nie mogą skazywać nas na porażkę. Dzięki książce rozpoznamy destrukcyjne wzorce zachowań. Przeanalizujemy „wyniesione”, negatywne szablony. Ostatecznie zrozumiemy, jak je zmienić, zastępując nowymi. Tym samym stopniowo odzyskamy szczecie i radość życia.

Czytaj dalej

Walcz o swoje szczęście

Warto zrozumieć, że „Trzeba długo iść, żeby dojść do siebie”. Podążając za tą myślą, łatwiej pokonamy niektóre przeszkody. Nawet szwankujące zdrowie psychiczne nie musi skazywać nas na ciągłe cierpienia i porażki. Zrozumiemy to, poznając poruszającą, autobiograficzną historię. Autorka szczerze opowiedziała o zmaganiach z zaburzeniami osobowości typu borderline, zaburzeniami odżywiania i schizofrenią. Ta pozycja daje nadzieję. Pozwala uwierzyć, że naprawdę każdy powinien walczyć o swe szczęście.

Czytaj dalej

Zapamiętajmy sentencję – „Zdrowe myśli, zdrowe życie”.

To w naszym umyśle kryje się klucz do szczęścia. Prawo przyciągania sprawi, że możemy sprowadzać na siebie nieszczęścia, ale i radości. Niejako programować się na sukces lub porażkę. Poznając siłę własnych myśli, zrozumiemy, jak nimi kierować. Wzmocniona pewność siebie i wiara we własne możliwości pozwoli nam zrealizować każdy cel. Odwołania do konkretnych przykładów sprawiają, że z łatwością odniesiemy poznawane treści do własnego życia.

Pośród poradników ogromną popularnością cieszą się także poradniki kulinarne. Dzięki nim dowiemy się, co warto jeść, jak przygotowywać zdrowe i smaczne posiłki, czy pyszne słodkości.

Czy jedzenie wpływa na nasze zdrowie?

Gusta kulinarne bywają oczywiście różne. Wszyscy chcemy jednak spożywać wartościowe dania. „Żywy pokarm twoim kluczem do zdrowia. Zobacz się od wewnątrz. Część 2” to książka, którą powinien poznać każdy. Zrozumiemy, w jaki sposób jedzenie wpływa na nasze zdrowie. Dowiemy się, czym jest tytułowy „żywy pokarm” i dlaczego warto go spożywać. Poznamy produkty, które trzeba uwzględnić w diecie. Przekonamy, jak dane produkty wpływają na funkcjonowanie konkretnych narządów. W efekcie zdołamy zredukować sposób żywienia i zacząć cieszyć się zdrowiem.

Czytaj dalej

Poradnik pieczenia

Bez względu na to, czy pieczemy lub gotujemy, na pewno lubimy słodkości. Pamiętajmy, „Pyszne ciacho? To nie problem!”. Dzięki kilku poradom każdy przygotuje apetyczny frykas. To książka dla doświadczonych i początkujących. Skorzystać może z niej każdy, kto zechce sprawdzić się w roli cukiernika. Przepisy o różnym stopniu trudności oraz praktyczne porady, gwarantują nasz „mały sukces”.

Czytaj dalej

Poradniki, które warto przeczytać, można wymieniać bez końca. Te kilka przykładowych powinno zachęcić nas do poznania kolejnych.

 

Zapraszamy na stronę księgarni – http://tylkorelaks.pl/16-poradniki