Poradniki językowe – co czytać? - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościPoradniki językowe – co czytać?

Poradniki językowe – co czytać?

16 września 2021 / Agnieszka
Chcesz zmienić swoją sytuację zawodową lub mieszkaniową? Marzysz o dalekich podróżach? Pragniesz umówić się na randkę z osobą z innego kraju? Bez znajomości innego języka może Ci się nie udać tego dokonać. Co czytać, by zwiększyć swoje szanse na sukces? Polecane są poradniki językowe.

Proces globalizacji stopniowo zmienia świat. Od XIX wieku szeroko otwierają się granice. Nikogo już nie dziwi, że przenikają się gospodarki, kultury i społeczeństwa. Chętnie odwiedzamy inne państwa i poznajemy ich mieszkańców. Zyskaliśmy szansę na nieograniczony rozwój. Fantastyczna wizja socjologa i teoretyka komunikacji, Huberta Marshalla McLuhana staje się rzeczywistością. Masowe Media elektroniczne pozwalają ludziom na nieograniczoną komunikację. Żyjemy w globalnej wiosce, dlatego musimy znać języki obce. Dzięki nim w dowolnym miejscu na świecie możemy budować swoje obecne i przyszłe życie.

„Globalna wioska to świat, w którym ludzie, dzięki środkom masowego przekazu, przeżywają jednocześnie te same wydarzenia i używają z tych samych produktów masowej konsumpcji”. – Encyklopedia PWN

Obowiązek nauki języka obcego obecnie realizowany jest od etapu przedszkolnego. Na kolejnych szczeblach edukacji szkolnej umiejętności posługiwania się innym językiem niż ojczystym są pogłębiane i utrwalane. Z założenia już po ukończeniu gimnazjum, powinniśmy w stopniu podstawowym umieć komunikować się w jednym lub kilku językach. Dzięki temu z łatwością poradzimy sobie na płaszczyźnie zawodowej oraz prywatnej. Sposób na sukces w każdym obszarze to wielojęzyczność.

 

Książki dwujęzyczne dla dzieci  ➡➡➡ https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazki-dwujezyczne-dla-dzieci/

 

„W dzisiejszym świecie, znajomość wyłącznie mowy ojczystej nie wystarcza. Właśnie z tego powodu coraz większa liczba osób aktywnie uczy się nowych języków obcych – angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego oraz wielu innych. Wszystko po to, by pozostać atrakcyjnym na rynku pracy”. – angloville.pl

Poradniki językowe służą pomocą. Co czytać, żeby nauczyć się języka?

Jak szlifować swój angielski lub niemiecki? Jak szybko uczyć się słówek? Na tę i wiele innych kwestii odpowiadają wiadomości zebrane w dobrych poradnikach językowych. Dzięki nim na pewno dość szybko w stopniu komunikatywnym wyćwiczymy wybrany do nauki obcy język. W tym miejscu należy wskazać polecane tytuły.

 

Poradniki i książki językowe ➡➡➡ https://www.psychoskok.pl/kategoria-produktu/poradniki/jezykowe/

 

W nauce jakiegokolwiek języka obcego zawsze najtrudniejsza okazuje się gramatyka. Ten problem potrafi utrudnić swobodne posługiwanie się językiem. „Przystępna gramatyka angielska” ułatwia naukę języka angielskiego. Ryszard Purski dopełnił ten podręcznik ćwiczeniami. Dzięki temu każdy ma szansę szybko uzyskać efekty nauki. Gramatykę angielską da się lubić. Wszystkie informacje zebrane w tej książce, zaprezentowane zostały w prosty do zrozumienia sposób. Nauczymy się poprawnie stosować nieosobowe formy czasowników, które zawsze wpływają na charakter wypowiedzi lub skonstruowanego tekstu. Nie kłam. Ucz się angielskiego.

Czytaj dalej

 

„Jak wynika z badań opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny, tylko niecałe 30 proc. Polaków zna język angielski w stopniu umożliwiającym komunikację z obcokrajowcem. Rekruterzy biją na alarm, ponieważ Polacy nagminnie zawyżają swoje kompetencje językowe w CV „. – polishexpress.co

Przystępna gramatyka angielska to poradnik językowy zawierający zestaw praktycznych ćwiczeń. Dzięki nim szybko ocenimy swoje postępy w nauce. Trzeba wspomnieć, że wewnątrz znajduje się zestaw cennych informacji językowych, które zostały umieszczone w czytelnym komentarzu graficznym. Oczywiście na końcu znajduje się wykaz poprawnych rozwiązań. Ten podręcznik do nauki języka angielskiego będzie przydatny dla uczniów, osób dopiero rozpoczynających naukę języka angielskiego, średnio i bardzo zaawansowanych.

 

Język angielski dla każdego ➡➡➡ https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/jezyk-angielski-dla-kazdego/

 

W celach zarobkowych wielu Polaków nadal wyjeżdża do Niemiec. Znajomość języka niemieckiego okazuje się więc bardzo przydatna. Poradnik językowy „Niemiecki od poziomu A0. Niemiecki? Z przyjemnością! Każdemu umożliwi opanowanie tego języka podczas 20 lekcji. W celu ułatwienia wszystkim nauki autorka, Natalia Grosz na łamach książki zaprezentowała zestaw prostych ćwiczeń. Powtarzanie zalecanych zadań językowych Przyśpiesza opanowywanie niemieckiego słownictwa oraz gramatyki. Kurs języka niemieckiego omówiony w tym poradniku gwarantuję, że bardzo szybko opanujemy zdolność posługiwania się językiem niemieckim w czasie teraźniejszym oraz przeszłym. Ponadto autorka zdradziła, jak szybko uczyć się obcojęzycznych słówek.

 

Samodzielną naukę „Niemiecki od poziomu A0” na kanale youtube „Niemiecki? Z przyjemnością!”

„Niemcy to jeden z naszych najważniejszych partnerów politycznych i gospodarczych. Zapotrzebowanie na osoby posługujące się niemieckim jest duże, gdyż stanowi to podstawę dla realizowania celów międzynarodowej współpracy”. – fiszkoteka.pl

Ta książka pozwala na szybkie opanowanie takich zagadnień z języka niemieckiego jak: odmiana czasowników słabych, mocnych oraz złożonych i modalnych. Posługiwanie się czasem przeszłym (Präteritum), czasem przeszłym złożonym (Perfekt), trybem rozkazującym, odmianą rodzajnika nieokreślonego i określonego, zaimkami osobowymi, dzierżawczymi, nieokreślonymi oraz pytającymi, czy liczebnikami. Pomyśl, że po około 20 godzinach nauki, będziesz posługiwał się komunikatywnym językiem niemieckim. Ten argument powinien stać się najlepszą zachętą do sięgnięcia po ten poradnik językowy.

 

Prosta gramatyka niemiecka ➡➡➡ https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/prosta-gramatyka-niemiecka/

 

Lekarze i psycholodzy już dawno temu stwierdzili, że dziecięcy mózg jest niezwykle chłonny i szybko przyswaja nowy język. Wystarczy jedynie wiedzieć, w jaki sposób przekazywać malcowi informacje. Angielski dla dzieci omówiła Róża Pop „Książka o mnie” czyli, „Book about me” to trzyczęściowy poradnik językowy dla młodych odbiorców. Każda z tych pozycji umożliwia stopniowe nabywanie umiejętności językowych. Oczywiście, ponieważ nauka zawsze powinna łączyć się z zabawą, a słuchanie i czytanie, musi dopełniać ciekawy obraz, wewnątrz młodzi odbiorcy znajdą wiele ćwiczeń wymagających kolorowania i ozdabiania lektury. Ucząc się języka angielskiego, dzieci będą więc mogły stworzyć obraz siebie i wartościową pamiątkę.

Powyżej zaprezentowane pozycje to dobre poradniki językowe, po które warto sięgnąć. W końcu, jak mawiał Karol Wielki „Znać inny język to jak posiadać drugą duszę”.