Poradniki dla właścicieli psów, które warto przeczytać - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościPoradniki dla właścicieli psów, które warto przeczytać

Poradniki dla właścicieli psów, które warto przeczytać

18 października 2019 / Agnieszka
Posiadanie psa to przyjemność, a zarazem obowiązek. Poradniki dla właścicieli psów, które warto przeczytać, podpowiadają, jak właściwie wychowywać i pielęgnować pupila. Te informacje powinien posiąść każdy hodowca, psi trener oraz właściciel.

Psy są najczęściej wybieranymi pupilami. Ich bezkonkurencyjnej popularności nie można się dziwić. Dobrze ułożony pies potrafi przecież stać się doskonałym towarzyszem, pomocnikiem, ratownikiem, a  nawet terapeutą. Nie wolno jednak zapominać, że posiadanie psa to przyjemność i jednocześnie obowiązek. Bez właściwej pieczy, pupil nie będzie szczęśliwy i właściwie ułożony. To na opiekunach spoczywa obowiązek opieki nad czworonogiem. Pupil, któremu właściciele poświęcą odpowiednio dużo uwagi, odwdzięczy się bezwarunkową miłością i wiernością.

 

Szczęśliwy pies, najlepszym przyjacielem człowieka – https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/szczesliwy-pies-najlepszym-przyjacielem-czlowiek/

 

Poradniki dla właścicieli psów, które warto przeczytać, wskazują, jak właściwie wychować i pielęgnować pupila. To ważny temat, ponieważ psy mają szereg instynktownych zachowań, których bez właściwej wiedzy nie zrozumiemy. Zebrane w poradnikach  wskazówki sprawdzą się w przypadku każdego czworonoga. Dzięki nim właściciele, hodowcy, psi trenerzy, behawioryści oraz wszyscy, którzy na co dzień obcują z psami, zyskają niezbędne informacje. Tym samym obowiązki związane z opieką nad psem staną się proste podobnie jak tresura.

Poznajemy więc poradniki dla właścicieli psów. Są to wybrane pozycje, które naprawdę warto przeczytać. Dzięki nim współżycie z czworonogiem będzie prawdziwą przyjemnością.

Książka „Pies. Historia gatunku” powstała przy współpracy Smart Animal, autorstwa Marty Paszkiewicz, w którym autorka charakteryzuje rasy starożytne oraz te, które wyginęły. Mówi o tym, czym są rasy prymitywne i w jaki sposób w ogóle powstały rasy psów. W książce możemy znaleźć cały rozdział na temat psich zawodów, które psy wykonywały przez wiele tysięcy lat.

Autorka książki dotarła do bardzo wielu źródeł, aby ukazać to czego wielu z nas jeszcze nie wie. Jednym z mało poruszanych tematów w literaturze wokół  Canis familiaris jest moda dla psów. W social mediach z kolei jest to temat bardzo kontrowersyjny.  Autorka prowadzi badania nad wpływem ubierania psów na relacje wewnątrzgatunkowe, w związku z czym temat ubierania psów jest jej bardzo bliski i nie mogła ominąć tematu psiej mody w starożytności. W związku z tym poświęca cały rozdział temu właśnie zagadnieniu.

Czytaj dalej


Na początek można sięgnąć po pozycję „Pies i ty”. W publikacji tej zgromadzono praktyczne informacje, w jaki sposób sprawić, aby wspólne życie z psem było oparte na właściwych relacjach. Błędnie prowadzony pies może sprawiać wiele problemów, a tego każdy właściciel chciałby uniknąć. Warto zaznaczyć, że w tym poradniku czytelnie rozmieszczono wiadomości na temat specyfiki poszczególnych ras. Charakter, mocne i słabe cechy czworonoga w znaczącej mierze zależne są bowiem od rasy, do której należy. Dzięki temu istotne informacje posiądą obecni posiadacze psów oraz osoby, które planują nabycie psiaka.

Czytaj dalej

Poradniki dla właścicieli psów, które warto przeczytać, pisze Marta Paszkiewicz. Autorka jest Psim Psychologiem, współzałożycielką Polskiego Stowarzyszenia Psychologów Zwierząt oraz zadowoloną właścicielką, aż czterech pupili.

Wszyscy właściciele oraz osoby pracujące z psami powinny sięgnąć po pozycję „Psychologia psa”. W publikacji zebrano najważniejsze informacje na temat wewnętrznych oraz emocjonalnych potrzeb psów. Właśnie dlatego można ją określić mianem kompendium psiej psychologii. Bez względu na rasę oraz pochodzenie czworonoga, będziemy mogli znaleźć szereg uniwersalnych i sprawdzonych porad. Książka skierowana jest przede wszystkim do lekarzy weterynarii, behawiorystów oraz pracowników schronisk. Nie oznacza to jednak, że ze zgromadzonych w niej wiadomości, nie mogą skorzystać właściciele. Warto nadmienić, że pozycję podzielono na czytelne rozdziały i poszerzono poprzez dołączenie  ważnych formularzy.

Czytaj dalej

Osoby chcące prowadzić terapię z udziałem psa powinny sięgnąć po poradnik „Dogoterapia w pigułce”. Dogoterapia, a właściwie kynoterapia jest uznaną metodą, mogą wspierać proces leczniczy i rehabilitacyjny u osób borykających się z różnymi dysfunkcjami. W publikacji zgromadzono najważniejsze informacje. Dzięki temu dowiemy się, do jakiej grupy pacjentów warto skierować zajęcia. Ponadto zdobędziemy niezbędne wiadomości na temat cech, jakie musi posiadać pies wytypowany do udziału w terapii. Całość dopełniają wskazówki dotyczące metod i sposobów szkolenia psa. Tym samym, poradnik ten okaże się niezastąpionym wsparciem dla wszystkich, którzy są zainteresowani, by w przyszłości prowadzić kynoterapię.

Czytaj dalej

Psia moda„, czyli pierwszy w Polsce poradnik poruszający temat mody dla psów to kolejna ciekawa propozycja. Właściciele oraz styliści psiego looku znajdą w pozycji szereg praktycznych wskazówek. Psie ubranka muszą być atrakcyjne wizualnie, wygodne dla czworonogów oraz łatwe do utrzymania w czystości. W poradniku wymieniono godne polecenia firmy zajmujące się przygotowywaniem psich akcesoriów. Będzie więc mowa nie tylko o gustownej garderobie, ale również o psich gadżetach, takich jak: legowiska, foteliki samochodowe, szelki, smycze, obroże, czy zabawki ułatwiające dbanie o psie uzębienie.

Czytaj dalej

Poradniki dla właścicieli psów, które warto przeczytać, często koncentrują się na danej rasie. Na uwagę zasługują szczególnie te skoncentrowane na najpopularniejszych w ostatnim czasie czworonogach.

Chihuahua 100% psa w psie” to poradnik skierowany do hodowców, obecnych oraz przyszłych właścicieli chihuahua. Te najmniejsze na świecie pieski cieszą się coraz większą popularnością. Ich usposobienie oraz niskie wymagania sprawiają, że właśnie ta, a nie inna rasa, doskonale sprawdza się w roli psów do towarzystwa. Oczywiście nie można zapominać, że chodź maleńki piesek, wygląda jak żywa zabawka, jest prawdziwym psem o określonych potrzebach i wymaganiach. Dzięki tej książce dowiemy się, jak właściwie dbać o chihuahua. Prócz niezbędnych wiadomości, praktycznych porad, opisana została historia rasy. Warto ją poznać, bo ty maleńkie psiaki swego czasu były nawet pupilami azteckich księżniczek.

Czytaj dalej

Miłośnicy chihuahua powinni również sięgnąć po książkę „Chihuahua powrót do techichi”. Autorka na podstawie zebranych informacji odważyła się postawić tezę tłumaczącą, skąd wywodzą się te maleńkie pieski. Przekonamy się, że najprawdopodobniej przodkami chihuahua były jedyne na świecie nieme psy zwane techichi. Majowie wykorzystywali je przede wszystkim jako pokarm, ale z czasem szczęśliwie odmienił się ich los. Gdy trafiły na azteckie dwory, stały się szanowanymi ulubieńcami. W publikacji znajdziemy sporą dawkę faktów oraz ciekawostek. Z pewnością zainteresuje nas, jak powstała krótko i długowłosa odmiana chihuahua oraz, dlaczego w zależności od umaszczenia uważano, że maleńkie psy mogą służyć do rytuałów, przynosić szczęście, czy pomagać duszom zmarłych.

Czytaj dalej

Shih tzu anioł nie pies” to natomiast poradnik dla obecnych oraz przyszłych właścicieli tych psiaków. Nie bez przyczyny jest to następna po chihuahua popularna rasa wykorzystywana jako psy do towarzystwa. Shih tzu jest czworonogiem niewielkich rozmiarów. Posiada łagodne usposobienie, lubi się bawić i praktycznie nigdy nie wykazuje agresji. Ponadto, bujnie prostujące go włosy z łatwością można modelować i przycinać tak, by nadać psu pożądany wygląd. Poradnik został podzielony na 12 rozdziałów. W każdym z nich znajdziemy tak ważne informacje, jak pielęgnacja, karmienie, szkolenie, czy transportowanie shih tzu. Dzięki temu będziemy w stanie zapewnić psu właściwe warunki.

Czytaj dalej

Zaprezentowane poradniki dla właścicieli psów zawierają masę praktycznych informacji.  Powinni po nie sięgnąć wszyscy, którzy mają na uwadze właściwą pielęgnację i wychowanie psa. Należy bowiem pamiętać, że szczęśliwy pies to najlepszy przyjaciel człowieka.