Poradniki dla rodziców - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościPoradniki dla rodziców

Poradniki dla rodziców

31 stycznia 2019 / Agnieszka

Wychowywanie dziecka to najpiękniejsze, a zarazem najtrudniejsze zadanie. Na każdym etapie dorastania malca przed opiekunami staje mnóstwo wyzwań, wątpliwości i pytań. Poradniki dla rodziców okażą się niezastąpionym wsparciem w każdej sytuacji.

Bycie rodzicem to wyjątkowa rola. Sprawowanie pieczy nad niesamodzielnym, małym człowiekiem, wymaga ogromnej odpowiedzialności, wielu poświęceń i cierpliwości. Towarzyszenie dziecku od pierwszych dni życia przez wszystkie etapy dorastania pozwala wytworzyć niebywale silną emocjonalną więź. To ona na zawsze łączy rodzica z dzieckiem olbrzymim pokładem emocji. Wspólne przeżycia pozostają bowiem w pamięci na zawsze. Należy więc zrobić wszystko, by budziły jedynie pozytywne skojarzenia i uczucia.

Wychowywanie oznacza całokształt wpływów rodzica na dziecko. Mają one na celu prawidłowe kształtowanie dorastającego człowieka w obszarze umysłowym, moralnym i fizycznym. Wszystkie podejmowane przez opiekunów działania, powinny budować stabilny stelaż, który ułatwi dziecku wkraczanie w dorosłość.

Poradniki dla rodziców oferują wsparcie w każdej sytuacji. Wiadomo bowiem, że na wszystkich etapach dorastania dziecka przed opiekunami staje masa wyzwań, wątpliwości i pytań. Wówczas sprawdzone wskazówki, wiadomości i podpowiedzi okazują się nieocenione. Łatwiej radzić sobie przecież, gdy ktoś wskaże nam już sprawdzone metody.

Książki dla przyszłych mam

Wychowywanie dziecka to najpiękniejsze, a zarazem najtrudniejsze zadanie. Sięgając po poradniki dla rodziców, uczynimy ten proces łatwiejszym i wyjątkowym. Z czasem nasz trud i wszystkie starania z pewnością przyniosą oczekiwane efekty.

Już w życiu płodowym możemy intensywnie dbać o rozwój dziecka

Dowiedziono, że nawet mówienie do powiększającego się brzuszka, czy czytanie nienarodzonemu maluchowi, ma korzystny wpływ. Niewyraźne dźwięki w postaci szumów są słyszalne przez malca. Poradnik dla przyszłych mam przygotowują na czas rozwiązania. Moment ten powinien być, jak najmniej stresujący dla rodzącej i jej dziecka. „Poród w hipnozie. Szkoła rodzenia” to napisana przez lekarza książka, która omawia prostą, eliminującą strach i ból metodę rodzenia. Ten szczególny dzień nie musi być okupiony cierpieniem. Już na wiele miesięcy przed rozwiązaniem można rozpocząć przygotowania. W pozycji omówiono metody relaksacyjne, proces medytacji, poszczególne fazy porodu, naukę oddychania, spontanicznego parcia, masowania krocza i brodawek. To obszary, które powinny poznać wszystkie przyszłe mamy. Co ważne, książka zawiera opis ćwiczeń, które każda ciężarna z łatwością będzie mogła wykonywać w domu. Dzięki nim ciąża i sam poród będzie pełen spokoju.

Luśka na Planecie Dziecko. Nieporadnik świadomego rodzica” to pozycja szczególnie polecana młodym rodzicom

Z humorem omówiono w niej obszary, które najczęściej nastręczają trudności. Nawet moment, w którym ciąża okazuje się zaskoczeniem, został wzięty pod uwagę. Nie dla każdego jest to czas wyczekiwany, ale ważne, by rozbudził w przyszłych rodzicach gotowość do zmierzenia się z tym wyzwaniem. Poradnik ten nie rozczaruje nikogo, choć nie zawarto w nim gotowych rozwiązań. Każda komórka rodzinna jest bowiem niepowtarzalna i wyjątkowa. Szczególną uwagę przywiązano, do zachowania równowagi pomiędzy oczekiwaniami opiekunów a potrzebami malca. Musimy bowiem pamiętać, że szczęśliwy rodzić przekazuje dziecku najlepszą, pozytywną energię. Treść pozycji została zawarta w formie zabawnych opowieści, co ułatwia jej zrozumienie. Atutem lektury pozostają również zawarte w niej rozmowy z ekspertami i znanymi osobami jak: Sylwia Chutnik czy Reni Jusis.

Czytaj dalej

Poradniki dla rodziców powinny podpowiadać, jak wspomagać dziecko, gdy napotka ono problemy. Dorastanie bywa trudne, ale wspólnie łatwiej pokonywać przeszkody.

Jak interpretować rysunki dziecka?” to poradnik objaśniający, w jaki sposób odczytywać z malunków ważne informacje

Dziecku często łatwiej opowiedzieć o swych odczuciach za pomocą grafiki niż słów. Kształty, kolory, czy siła nacisku kredki ma znaczenie. Dzięki tym szczegółom dowiemy się wiele na temat nastroju, samopoczucia, czy wesołych lub przykrych dla malca przeżyć. Dorosłym rysunki tworzone przez dziecko mogą wydawać się chaotyczne i niedokładne. W rzeczywistości jest to jednak swego rodzaju legenda powtarzających się znaków, której rozumienia mamy szansę się nauczyć. W pozycji omówiono także, jak wraz z dzieckiem wykonywać mandale i jak rozszyfrowywać zawarte w nich psychoanalityczne informacje. Zabawa kształtami i kolorami w tym wypadku okaże się nieść korzyści dla dziecka i rodzica.

Czytaj dalej

Wiele dzieci boryka się z wadami wymowy

Kłopot ten potrafi wpłynąć na samoocenę malca, jego kontakty z rówieśnikami i wyniki w nauce. „Kukułeczka kuka” to poradnik zawierający ćwiczenia ogólnorozwojowe i logopedyczne. Książeczka ułatwi nam wspieranie dziecka w korygowaniu wad wymowy. Niestety nie każdy ma czas i możliwości, by zapewnić malcowi wsparcie specjalisty, dzięki tej pozycji wspomożemy jednak malca w domowym zaciszu. Historia o kukułce mieszkającej w zegarze bawi, niepostrzeżenie zachęcając do ćwiczeń. Tekst początkowo poznawany z opiekunem z czasem, coraz poprawniej z pewnością będzie odczytywać dziecko. To fakt, że z bajką łatwiej rozwijać mowę i umiejętności językowe dziecka. Z tą, przygotowaną przez specjalistkę pozycją okaże się to proste i przyjemne.

Czytaj dalej

Opowiadanie terapeutyczna „Anioł Michał” pomoże rodzicom kształtować u dziecka asertywność

Posiadanie tej cechy ułatwia radzenie sobie w grupie i uczy mądrego odmawiania. W wielu sporach dotyczących dzieci uległość doprowadza do rozczarowań i skomplikowanych sytuacji. Ponadto malec nieumiejący wyznaczać komfortowych dla siebie granic, wielokrotnie czuje się gorszy. To pięknie ilustrowane opowiadanie, samodzielnie czytane przez dzieci wyjaśni im, co to jest asertywność i jak wypracować taką cechę. Towarzyszenie głównemu bohaterowi, który coraz częściej obawia się szkoły, rola asertywności w codziennym życiu okaże się oczywista. Rodzice mogą, a nawet powinni wspomóc dzieci w rozumieniu treści.

Czytaj dalej

Poradniki dla rodziców to nieocenione wsparcie. Czasem warto jednak spróbować spojrzeć na świat oczami dziecka. Wiele spraw postrzega ono bowiem inaczej niż dorosły.

Oczami dziecka” to pozycja, którą powinien przeczytać każdy rodzić

Ułatwia ona zrozumienie, jak ogromny wpływ na życie dorastającego człowieka może mieć każda chwila. Podążymy od czasu niemowlęctwa poprzez wczesne dzieciństwo, aż po młodość. Przez wszystkie te etapy gromadzone są spostrzeżenia i doświadczenia wpływające na kształtowanie osobowości. To dlatego musimy bardzo dbać o to, co będziemy przekazywać i jak odnosić się do wielu zdarzeń. Wiadomo bowiem, że traumy i dramaty dotykając dzieci, odciskają piętno na całym ich życiu. Szczęśliwe dzieciństwo to nie puste hasło, lecz wytyczna, którą wszyscy rodzice powinni próbować zapewnić swym pociechom.

Czytaj dalej

Zaprezentowane pozycje zasługują na szczególną uwagę przyszłych i aktualnych  opiekunów. Poradniki dla rodziców pozwalają zrozumieć, że dziecko to mały człowiek, a mu musimy pomóc wyrosnąć mu na samodzielną, dorosłą osobę.