Poradnik kynologiczny dla miłośników obecnych bądź przyszłych właścicieli Chihuahua - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościPoradnik kynologiczny dla miłośników obecnych bądź przyszłych właścicieli Chihuahua

Poradnik kynologiczny dla miłośników obecnych bądź przyszłych właścicieli Chihuahua

31 sierpnia 2018 / Agnieszka
„Chihuahua 100% psa w psie” to poradnik kynologiczny dla miłośników obecnych bądź przyszłych właścicieli psów rasy chihuahua. W jaki sposób pies postrzega świat? Jaki ma węch, słuch, wzrok? Na czym polega mowa ciała psa?

Obok mnóstwa informacji ogólnych, książka zawiera szczegółowe instrukcje i rady dla posiadaczy tych niezwykłych psów, dotyczące wychowania, pielęgnacji i sposobów leczenia. Dzięki tej książce można poznać cechy charakterystyczne dla rasy, jej zalety, ale też i wady, dyskwalifikujące psiaka na przykład wówczas, gdy chcemy uczynić z niego czworonoga prezentującego się podczas wystaw.

Autorka opisała sposoby radzenia sobie ze szczeniaczkiem w domu, opisała psie choroby, ale też zabiegi kosmetyczne, jakim trzeba poddawać naszego pupila, aby dobrze wyglądał i nie sprawiał nam „estetycznych” problemów. A te – dla większości właścicieli czworonogów są czasem naprawdę ważne.

Chihuahua 100% psa w psie – Marta Paszkiewicz

Większość właścicieli psów, traktuje swoich czworonożnych przyjaciół, jak członków rodziny, a co za tym idzie, uważa, że psy czują, rozumieją i myślą, tak jak ludzie. Fakty, ujęte przez autorkę potwierdzają tą teorię. Aczkolwiek autorka stworzyła specjalny program wychowawczy dla psów (nie tylko chihuahua), w którym przestrzega właścicieli, aby nie traktować pupila jak małego człowieka. Przypomina nam ona o tym, że pies , to pies! I w takiej właśnie skórze , czuje się najlepiej. Podpowiada ,jak stworzyć psu warunki, które dadzą mu ujście dzikim instynktom, które w każdym psie drzemią.

Chihuahua – najmniejsza rasa psa

Do serca przytul psa! Autorka – Marta Paszkiewicz kocha psy i bardzo profesjonalnie  podchodzi do tematu ich utrzymania w domu czy wręcz hodowli.

Książka wzbogacona jest o fotografie, ukazujące urok psiaków, ich delikatność i wdzięk.