Polecane książki o zdrowiu - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościPolecane książki o zdrowiu

Polecane książki o zdrowiu

14 sierpnia 2018 / Agata Jankowiak
Bez dobrej kondycji psychofizycznej nie sposób w pełni korzystać z uroków życia. Nasz organizm czasem jednak szwankuje. Książki o zdrowiu wskażą nam jak zadbać o ciało i dusze.

Wszyscy chcemy móc korzystać z życia. Spełniać się w wielu obszarach. Stawiać sobie cele i stopniowo je osiągać. Gdy jednym do szczęścia potrzebna jest spokojna, przewidywalna egzystencja inni szukają przygód i wyzwań. Nie ma znaczenia, jak chcemy układać swą teraźniejszość i przyszłość. Każdy ma prawo żyć na swój własny sposób. Bez dobrej kondycji psychofizycznej nie zdołamy jednak w pełni się realizować i spełniać swych marzeń.

Gromadzone doświadczenia, poglądy, czy zapatrywania na codzienność bywają bardzo zróżnicowane. Wiele nas od siebie odróżnia, sprawiając, że każdy jest niepowtarzalną osobą. Łączy nas z pewnością jedna z wielu potrzeb, której niczym nie sposób zastąpić.

Wszyscy pragniemy cieszyć się zdrowiem. Stan naszego organizmu wpływa przecież na każdy obszar bytu.

Jeżeli geny, warunki bytowe, czy koleje losu sprawiły, że przez lata nasze ciało i umysł rozwijał się prawidłowo, jesteśmy szczęściarzami. Możemy cieszyć się z każdego dnia i najpewniej nadmiernie nie zastanawiamy się, w jaki sposób sprawić, aby stan ten trwał jak najdłużej. Gdy zdrowie zaczyna szwankować, życie traci swój urok. Wszelkiego rodzaju niedomogi fizyczne i psychiczne potrafią zmienić codzienność w prawdziwą gehennę. Należy zrobić wszystko, by poprawić wydolność swojego organizmy. Sprawdzone wiadomości podpowiedzą nam, jak to zrobić.

Książki o zdrowiu cieszą się niemalejąca popularnością. Znajdziemy w nich porady, jak zadbać o ciało i duszę. Tym samym zyskamy szansę, by zatroszczyć się o kondycję. Wyjdźmy więc naprzeciw potrzebom naszych organizmów, nim będzie za późno.

Polecana książki o zdrowiu to „Życie i zdrowie masz tylko jedno

Tytułowemu stwierdzeniu nie sposób zaprzeczyć. Pamiętając o nim każdego dnia, dbajmy o swą kondycję. Jest to jedyny poradnik, który obejmuje wszystkie, najważniejsze aspekty dobrego, satysfakcjonującego życia. Człowiek został ujęty całościowo. Jako istota cielesna, społeczna, psychiczno-emocjonalna i duchowa. Poradnik ten, przygotowany przez doświadczonego specjalistę, obejmuje wiedzę z obszaru medycyny, psychologii, rozwoju duchowego i wielu innych dziedzin naukowych. Całość to ponad czterysta stron informacji podzielonych na kilkanaście działów. Każdy zyskuje szansę, by zyskać wiadomości dotyczące najważniejszych kwestii w życiu człowieka. Rzetelna wiedza naukowa i paranaukowa pozwoliła wskazać zalecenia dla każdego. W książce znajdziemy recepty na życie. Zrozumiemy, że nie warto zatracać się w biegu życia. Dowiemy się, jak osiągnąć harmonię, spokój ducha, równowagę. Nauczymy się budować bliskie relacje z innymi, wytyczać i osiągać cele, odkrywać życiową misję. Wszystkie z porad pozwolą nam właściwie zadbać o stan ciała i umysłu.

Właściwe odżywianie to podstawa zdrowego życia. Spożywany pokarm powinien nam dostarczać wszystkich niezbędnych składników. Niewłaściwy może jednak szkodzić. Polecane książki o zdrowym odżywianiu powinien poznać każdy. Na naszych talerzach kryje się klucz do witalności.

„Jak jeść, by zdrowo żyć” to poradnik, dla chcących poznać zdrowy sposób na odchudzanie oraz wszystkich zainteresowanych zdrowym trybem życia

Wszystko, co jemy, wpływa na stan naszego organizmu. Właściwie skomponowana dieta zapewni nam wszystkie, niezbędne do życia składniki. Nie jest łatwo wybierać i łączyć odpowiednie produkty. Niniejsza książka zapozna nas z listą niebezpiecznych pokarmów oraz przestrzeże przed zgubnymi nawykami żywieniowymi. Wiadomości zostały zaprezentowane w sposób łatwy do zrozumienia. Wszystkie są także zgodne z aktualną wiedzą na temat potrzeb ludzkiego organizmu. Dzięki zaprezentowanym przykładom i analizom zrozumiemy, że tylko właściwa dieta pozwala zaopatrzyć ciało w składniki niezbędne, by cieszyć się długim, zdrowym życiem. Wskazania, które poznamy, powinny stać się wytyczną sposobu odżywiania w większości domów. Dla wielu osób najważniejszy będzie fakt, że nie wymagają one radykalnych zmian i zostały potwierdzone obliczeniami, które będziemy mogli przeanalizować w trakcie lektury.

Książka, którą powinien przeczytać każdy to „Żywy pokarm twoim kluczem do zdrowia. Zobacz się od wewnątrz. Część 2”.

Nie jest to typowa książka o znaczeniu zdrowego odżywiania, lecz poradnik wskazujący  drogę do poprawy ogólnego stanu zdrowia. Zgromadzone w nim wiadomości zostały poparte bogatym materiałem źródłowym i wieloletnimi doświadczeniami znawcy tematyki. W trakcie lektury odbędziemy swego rodzaju „rejs po zdrowie”. Pozycja jest podzielona na dwie, powiązane ze sobą części. Dzięki pierwszej poznamy zalecane produkty i dowiemy się, dlaczego warto je spożywać? Za sprawą części drugiej wyruszymy do wnętrza własnego ciała. Sprawdzimy, jak pracują niektóre organy, po spożyciu wartościowych lub szkodliwych substancji. W efekcie pojmiemy, że nasza kondycja zależy od harmonijnej pracy wszystkich narządów, a dietą możemy zadbać o każde z osobna. Nareszcie będziemy także rozumieć, czym jest „żywy pokarm”.

Poradniki napisane przez lekarzy cieszą się zaufaniem odbiorców. Specjaliści, korzystając z wiedzy i doświadczenia starają się udzielać pomocy wszystkim potrzebujący.

Poradnik dla kobiet w ciąży „Poród w hipnozie. Szkoła rodzenia”

Poradnik dla kobiet w ciąży „Poród w hipnozie. Szkoła rodzenia” napisał położnik, ginekolog i hipnoterapeuta z ponad 40-letnim doświadczeniem zawodowym, dr Jerzy Lech Piechnik. Przekonamy się, że do nauki rodzenia warto wykorzystać trans hipnotyczny. Dzięki niemu, w sposób niekonwencjonalny. Kobieta uzyskuje informacji o przebiegu porodu. To bardzo korzystna opcja. Okazuje się bowiem, że na długo przed urodzeniem dziecka umysł ciężarnej jest w stanie utrwalić schematy postępowania w poszczególnych fazach porodu. Wielokrotne powtarzanie tero rodzaju sesji doskonale przygotowuje do dnia rozwiązania. Odruchy warunkowe i bezwarunkowe, jakie są potrzebne w czasie rodzenia, zostają utrwalone. Kobieta zna i potrafi wykorzystać techniki oddychania, potrafi rozluźniać mięśnie krocza, przeć spontanicznie, czy masować brodawki. Ta prosta, niekosztowna i skuteczna metoda jest bezpieczna dla matki i dziecka. W znaczącym stopniu ogranicza ona lęk i ból związany z porodem pozwalając na wykorzystanie w szpitalu i domu.

Książki dr. Jarosława Niebrzydowskiego to jedne z najchętniej kupowanych pozycji. Jako lekarz reumatolog, doktor specjalizuje się w chorobach układu kostno-stawowego. Ponad trzydziestoletnia praktyka w zawodzie i setki zadowolonych pacjentów to najlepsza  rekomendacja.

Reumatologia BEZ TAJEMNIC

Ta strona powstała aby każdy, kto ma reumatoidalne zapalenie stawów, mógł poznać przyczyny wywołujące tę chorobę oraz różne metody prowadzące do jej wyleczenia.

„Jak leczyć reumatoidalne zapalenie stawów?” to poradnik dla chorych, ich rodzin i opiekunów

Na łamach książki specjalista wyjaśnia co, dlaczego i jak należy prawidłowo leczyć w tej chorobie. Statystyki dowodzą, że z reumatoidalnym zapaleniem stawów boryka się coraz więcej osób w różnym wieku. Stosowane, powszechne standardy leczenia nie uwzględniają indywidualizacji stosowanych leków. W efekcie w wielu przypadkach postępu choroby nie daje się zatrzymać. Farmakologia pozwala łagodzić objawy, ale nie leczy. Chorzy narzekają na brak widocznych efektów terapii i szereg skutków ubocznych. Podawane niesterydowe leki przeciwzapalnymi oraz leki przeciwbólowe nie są obojętne dla organizmu. Okazuje się jednak, że można uniknąć tego wszystkiego. Dzięki tej książce dowiadujemy się, czym tak naprawdę jest reumatoidalne zapalenie stawów i jak je leczyć. W efekcie przekonamy się, czy w naszym przypadku leczenie jest prawidłowe, czy i jak je zmienić i jak oszacować szanse na wyleczenie. Niniejszy poradnik opisuje aktualnie stosowane metody leczenia oparte na najnowszych wynikach badań naukowych.

„Jak leczyć osteoporozę” to poradnik dla chorych, znajdujących się w grupie ryzyka zachorowania na osteoporozę, rodzin i opiekunów chorych

Na tę podstępną chorobę w Polsce choruje około 2,8 mln osób po 50 roku życia, a kolejne 3 do 5 mln znajduje się w grupie ryzyka. Wiadomo, że najczęściej chorują kobiety, choć mężczyźni także nie mogą czuć się bezpieczni. Jednostka zwana cichym zabójcą powoduje stopniowy ubytek masy kostnej. Osłabione struktury przestrzenne kości stają się podatne  na złamania, ale nie dają objawów bólowych. To dlatego diagnoza zapada najczęściej po urazie. Osteoporoza, niekorzystnie wpływa na jakość życia i może doprowadzić do trwałego inwalidztwa. Dlatego warto dowiedzieć się, jak, w razie potrzeby, właściwie dobrać terapie, zahamować rozwój choroby i osiągnąć pełną rekonwalescencję.

Wiele osób poszukuje wsparcia innych chorych. Śniadość, że inni mają podobne problemy, ułatwia codzienne zmagania.

„Podstępna żmija, czyli endometrioza” to autobiograficzna pozycja

Poznamy kobietę, która od wielu lat zmaga się z endometriozą. Ból, konieczność przebycia kilku poważnych operacji  i lęk, zmienił wiele. Okazuje się jednak, że nie można się poddawać. Fakt, że czegoś nie zdołamy już zrobić, może pozwolić odkryć nową drogę. Bohaterka Róża zrozumie, że właśnie choroba, która unieruchamia jej ciało, motywuje umysł do wzmożonej pracy. Stopniowo zaczną budzić się nowe pomysły i talenty.

Polecane książki o zdrowiu  to propozycja dla każdego, kto chce zadbać o ciało i umysł. Warto skorzystać, by zawsze w pełni móc czerpać z uroków życia.