Polecane ebooki - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościPolecane ebooki

Polecane ebooki

5 listopada 2019 / Agnieszka
Książki w formie elektronicznej cieszą się coraz większą popularnością. Nie można się dziwić, bo ta forma czytelnictwa ma wiele zalet. Polecane ebooki to nietuzinkowe pozycje, które każdego zachęcą do elektronicznej lektury.

Książki w tradycyjnej papierowej formie nigdy nie stracą na znaczeniu. Dla wielu osób ogromną przyjemnością jest nie tylko czytanie, ale już sama możliwość trzymania w rękach lektury, a nawet wąchania zapachu drukowanego papieru. Wiele osób obawiało się, że pojawienie się ebooków wyprze tradycyjne książki. Na szczęście okazało się, że obie formy doskonale się dopełniają. Ebooki nadały czytelnictwu nowy wymiar. Sprawiły, że czytać można zawsze i wszędzie. Choć więc nie pachną papierem, sprawdzają się tam, gdzie tradycyjne lektury zawodzą. Wniosek należy więc wysnuć jeden. Książka w każdej formie ma swoje zalety.

A może nie watro czytać? – https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/dlaczego-nie-warto-czytac-ksiazek/

 

Polecane ebooki dowodzą, że czytanie książek w formie elektronicznej może być zaskakującym  doświadczeniem. Pośród nich znajdziemy na przykład pozycje, które nigdy nie pojawiły się w druku. W nasze ręce mogą więc wpaść prawdziwe czytelnicze perełki. Bez względu jednak na to, którą pozycję wybierzemy, bez problemu zabierzemy ją ze sobą dosłownie wszędzie.

10 zalet czytania ebookówhttps://www.psychoskok.pl/aktualnosci/10-zalet-czytania-ebookow/

Czterech” to ebook, który należy polecić wszystkim dorosłym czytelnikom

Nie brakuje w nim czarnego humoru, wątków paranormalnych, sensacyjnych, czy romantycznych. Innymi słowy, w jednej historii znajdziemy masę nieprzewidywalnych wrażeń. Cała opowieść zaczyna się dość banalnie. Dwóch przyjaciół pragnie zwiedzić Europę. Niestety, zaraz na początku wyprawy jeden z nich ulega poważnemu wypadkowi, więc drugiemu pozostanie ratować jego życie za cenę własnego ciała i duszy. Od tego momentu akcja nabierze szaleńczego tempa. Przyjaciele spotkają na swojej drodze diabła i Lisa. W ten sposób stworzą wyjątkowy kwartet, który przejmie moce Jeźdźców Apokalipsy.

Czytaj dalej

Intrygujący ebook, który należy polecić to „Wigilia dnia zmarłych

Przedstawia on wielowątkową, skłaniającą do refleksji historię. Warto wspomnieć, że inspiracją do powstania tej opowieści stała się doceniona przez czytelników i krytyków literackich książka „Maska śmierci szkarłatnej” Edgara Allana Poe. To gwarancja, że pozycja ta nas nie zawiedzie. Główny bohater to samotnik Oskar. Nie powinniśmy więc dziwić się, że miło zaskoczony przyjmie zaproszenie na halloweenowy bal przebierańców od trójki nowo poznanych rówieśników. Niestety w tłumie zamaskowanych osób trudno będzie rozpoznać, kto jest kim. To dlatego Oskar nieświadomie stanie się członkiem gangu i pozwoli wciągnąć w przerażające widowisko. Czy ta historia ma szansę dobrze się zakończyć?

Czytaj dalej

Polecane ebooki, czyli pozycje, które zrobiły na czytelnikach ogromne wrażenie to oczywiście prawdziwe historie. Należy więc polecić, choć kilka ebooków z tej kategorii. Co czytać – książka vs ebook – https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazka-vs-e-book/

Łóżeczko, z którego wyjęłam miłość. Adopcja chorego dziecka zmieniła nasze życie” to polecany ebook skierowany do wszystkich zainteresowani prowadzeniem rodziny zastępczej lub adopcyjnej 

Książka została napisana przez Magdalenę Madeję, która swego czasu wraz z rodziną zaadoptowała niepełnosprawnego Alanka. Pomimo trudności i obaw miłość okazała się receptą na wszelkie trudności. Autorka szczerze opowiada o dojrzewaniu do tej najważniejszej decyzji, jaką jest przygarnięcie potrzebującego pomocy malca. Przekazuje również najważniejsze informacje o rodzicielstwie zastępczym, a także procesie adopcji. Nie są to suche fakty i formułki, ale szczere wyznania o problemach, z którymi przyszły rodzic zastępczy musi się zmierzać. Magdalena Madeja otwarcie opowiedziała o komplikacjach, z którymi przyszło zmierzyć się jej rodzinie. Dowodzi również, że adopcja chorego dziecka potrafi nadać nowy sens w życiu.

Czytaj dalej

Polecany ebook to „A dzieci skaczą

Ta inspirowana prawdziwymi historiami pozycja porusza trudny temat niepokojących zachowań przedszkolaków, lęków i chorób współczesnych dzieci oraz ich rodziców. Autorka przygotowała te treści na podstawie sytuacji zaobserwowanych w pracy psychologa. Okazuje się, że proces terapeutyczny oferowany najmłodszym posiada wiele mankamentów. Ta książka pozwala poznać szczere wyznania opiekunów oraz opinie specjalistów. Dzięki temu szybko zdamy sobie o sprawę, że kryzysy emocjonalne, jakie dotykają rodziców i wychowawców, odbijają się na dzieciach,  którym dorośli są zobowiązani zapewnić właściwe, spokojne i przede wszystkim bezpieczne warunki życia.

Czytaj dalej

Poruszająca, inspirowana prawdziwymi zdarzeniami pozycja to ebook „Borderlina

Książka dedykowana jest wszystkim, którzy chcą dowiedzieć się, jakie wsparcie powinna otrzymać osoba borykających się z depresją oraz borderline. Pograniczne zaburzenie osobowości potrafi zmienić życie w piekło. Podjęta terapia pozwala jednak  zapanować nad destrukcyjnymi zachowaniami jak: skłonność do samookaleczenia. Ważne, aby właściwe wsparcie zostało udzielone, nim będzie za późno. Sięgając po książkę, poznamy Elizabeth, która po nieudanej próbie samobójczej trafia do szpitala. Poprzez historię tej postaci ukazane zostały typowe cechy i problemy osoby borykające się z borderline. W książce zawarto listę materiałów oraz telefonów, pod którymi znaleźć można pomoc w sytuacjach kryzysowych.

Czytaj dalej

Polecany ebook, który mówi o depresji i specyfice choroby afektywnej dwubiegunowej to „Życie pozapsychotropowe

Książka opisuje poruszającą historię zmagającego się z depresją i emocjonalnymi problemami Karola. Pragnienie uwolnienia się od psychicznych cierpień posunęło go do tak nierozważnych kroków, jak zażywanie narkotyków. Co gorsza, partnerka Karola namówiła go do odstawienia leków. W ten sposób jego stan szybko się pogorszył i doprowadził do podjęcia próby samobójczej. Karol został skierowany na oddział szpitala psychiatrycznego. Niestety, sposób funkcjonowania tej placówki bardzo go rozczarował. Spisany przez niego dziennik uświadomi nam, w jaki sposób działają tego rodzaju placówki i czy na pewno niosą pacjentom właściwe wsparcie.

Czytaj dalej

Zaprezentowane, polecane ebooki to pozycje, które warto przeczytać. Każda z nich skłania  bowiem do refleksji i porusza wiele ważnych tematów.

http://www.ebooki123.pl/