Polecamy sobie książki - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościPolecamy sobie książki

Polecamy sobie książki

30 września 2021 / Agnieszka
Czy przed kupieniem książki, sprawdzasz jej oceny? Jak często, po skończeniu lektury, dzielisz się swoimi wrażeniami z innymi? Twoje zdanie na temat literatury jest ważne. Polecamy sobie książki, opiniami wskazujemy, co czytać.

Podobno stan czytelnictwa w Polsce nieznacznie się poprawił. Zaczynamy szukać ciekawych książek. Chcemy unikać przykrych, czytelniczych rozczarowań. Wiemy, że czytanie książek może być relaksującą, a do tego prozdrowotną formą spędzania czasu wolnego. Dobra książka jest poszukiwana. To dlatego starając się odnaleźć wartościowe pozycje, zadajemy kluczowe pytania. Czy warto przeczytać tę książkę? Jakie emocje wywołuje ta opowieść? Czym ta lektura różni się od innych? Chcemy wiedzieć to wszystko, aby wybrać, a następnie przeczytać książkę, która na długo zapadnie nam w pamięć. Zadowolenia z literatury życzymy sobie i innym. To dlatego polecamy sobie książki. Często krótkie słowne lub pisemne recenzje wyrażamy w rozmowach ze znajomymi oraz za pomocą mediów społecznościowych.

Recenzja to wypowiedź informacyjna, która powinna zawierać informacje analityczno-krytyczne i oceniające. Ma ona na celu badanie struktury dzieła, odnosi go do prądów i procesów. – Słownik Języka Polskiego PWN

Nieznaczny wzrost zaciekawienia literaturą wpłynął na to, że w ostatnich latach bardzo często porusza się temat znaczenia czytania w życiu człowieka. Wiadomo już, że obcowanie z wartościowymi książkami to sposób na wiele dolegliwości, ciągły rozwój i poszerzanie horyzontów myślowych. Potrzebujemy książek, ponieważ dzięki nim po prostu stajemy się lepsi, mądrzejsi i bardziej inteligentni. Czytajmy więc i polecajmy fajne książki pozostałym odbiorcom. Pisanie opinii o książkach pozytywnie wpływa na piszącego oraz odbiorcę. Ta czynność wykazuje więc obopólne korzyści. Przepływ informacji kształtuje bowiem postawy etyczne oraz pogłębia sferę emocjonalną, dzięki czemu stajemy się bardziej empatyczni.

„Przez naukowców i przedstawicieli Kultury czytelnictwo ujmowane jest jako proces komunikacji między ludzkiej, umożliwiający porozumiewanie się między jednostkami i zbiorowościami niezależnie od wybranego nośnika treści i rodzaju transmisji danych, ale również jako forma uczestnictwa kulturowego, sposób czerpania wiedzy, źródło inspiracji i narzędzie budowania wspólnoty intelektualnej”. – ksiazkizestrychu.pl

Pora sprawdzić, jakie książki sobie polecamy. Co i dlaczego warto przeczytać?

To pytanie, na które uzyskane odpowiedzi, będą dla nas cenną informacją. Wskazówki dla dojrzałych czytelników pora poznać. Świadomy wybór literatury zapewnia intelektualny rozwój.

Staramy się być na bieżąco z atrakcyjnymi gatunkami literackimi. Właśnie dzięki temu szybko zauważone zostało, że nie tylko kobiety, czytające więcej niż mężczyźni, są pod wrażeniem współczesnych historii miłosnych.

 

Polecamy sobie powieści romantyczne

Przedstawicielki płci pięknej szybko oczarował „Piękny”. Agnieszka Kraśkiewicz wykreowała mężczyznę prawie idealnego. Nie jest to jednak zwyczajna, opowieść w stylu Harlequin. Za sprawą sensacji ta opowieść ma wyrazisty, trudny do zapomnienia charakter. Główna, kobieca bohaterka to Natalia z klasy średniej, której przychodzi ratować życie bogatego przystojniaka. Ten czyn odmieni jej skromne życie. W tle wyraźnie zarysowane zostały porachunki gangsterskie i mafijne. Przed tą dwójką zakochanych w sobie ludzi, stanie wiele przeszkód. Cała opowieść kończy się happy endem, ale pozostają po niej ślady, które doczekały się kontynuacji.

Czytaj dalej

Panów oczarowała natomiast „Lila„. Ta piękna, delikatna kobieta wie, czego chce. Uważni czytelnicy poznali ją wraz z Pięknym, ale teraz to nie ten przystojniak będzie stał na pierwszym planie. Kiedy do bohaterki zadzwoniła przyjaciółka Natalia, od razu wykorzysta ona szansę, aby spotkać się z Marco. Wakacyjna miłość odrodzi się na nowo. Będzie naprawdę magicznie, bo towarzysząc Lili, otrzemy się o wielki świat mody, oraz mistrzów makijażu.

Czytaj dalej

Lubimy marzyć o spokojnej egzystencji

Niestety świat jest zły. Thrillery psychologiczne są polecane coraz częściej. Właśnie dlatego warto zaprezentować coraz popularniejsze Miasteczko Pomroka”, w którym Krzysztof Piotr Łabenda zgłębia mroki ludzkiej duszy. Tytułową miejscowość zamieszkują ksenofobiczni, wierzący w zabobony oraz szkodliwe nauki kościoła ludzie. Tutaj zdarzają się przerażające sceny. Kiedy zamordowany zostanie 18-latek, zacznie dziać się jeszcze więcej złego. Brak postępów w śledztwie nakaże przedstawicielom prawa wezwać do pomocy byłą wojskową z Marines Kirę Mazur oraz Fabiana Krakowiaka. To oni szybko odkryją, że porwane zostają licealistki. Niektóre z nich stracą życie. Na tym przerażającym tle narodzi się uczucie pomiędzy kobietą po przejściach oraz mężczyzną z przeszłością.

Czytaj dalej

O dobrych książkach lubimy opowiadać

Polecamy sobie „Lakier do Paznokci„. Jest to zbiór fenomenalnych, inspirowanych siłą kobiet opowiadań autorstwa Peggy Brown. Autorka wyznała, że każdy z tekstów zawartych w tej książce napisany został o kobietach i dla kobiet. W trakcie lektury poznamy wiele charakternych przedstawicielek płci pięknej. Jedne z nich będą nas wzruszać, kolejne inspirować, a następne zadziwiać lub czegoś uczyć. Na pewno w pamięci pozostaną nam bohaterki przedstawione w pierwszym opowiadaniu. Jest to poświęcająca swoje marzenie na rzecz matki Cela, bita przez męża Adela oraz niepełnosprawna Hela. Może gdyby nie ten, krzywdzący patriarchat, wszystko potoczyłoby się inaczej. Warto się nad tym zastanowić.

Czytaj dalej

 

Polecamy sobie książki, które zyskały status bestsellera

Jak wiadomo, doceniamy, możliwość wyrażania opinii na temat przeczytanych lektur. Chcemy doradzać oraz uzyskiwać wskazówki. Polecamy sobie książki, które zyskały status bestsellera. To dlatego zachęcamy do poznania literacko-muzycznego projektu przygotowanego przez niewidomą autorkę, Ewę Domańską. To jedna z wyjątkowych propozycji, ponieważ dowodzi, że niepełnosprawność nie musi być barierą. Zdrowy fizycznie i psychicznie człowiek najczęściej nie zastanawia się nad sytuacją, w jakiej znalazły się nieuleczalnie chore osoby. Autorka nigdy się nie poddała. Poznając jej biografię, zrozumiemy, czym jest walka o godne życie. Ewa Domańska jest utalentowaną kompozytorką, piosenkarką oraz pisarką. Z myślą o wszystkich odbiorcach „Kolory życia” można poznawać jako książkę z płytą CD lub audiobook.

Czytaj dalej

 

Chcemy wywierać wpływ na działania innych

Polecamy czytać mądre książki, bo motywują do dokonywania zmian. Ogromnym zainteresowaniem szybko zaczęła cieszyć się dokumentacyjna lektura przygotowana przez fizyka, profesora atmosfery dr hab. Szymona Malinowskiego pod tytułem, „Kryzys klimatyczny. Co Ty możesz zrobić, aby mu zaradzić?„. Zmiany pogodowe są coraz bardziej niepokojące. We wszystkich programach informacyjnych głośno mówi się o następującym kryzysie klimatycznym. Grozi nam prawdziwa katastrofa. W Polsce także obserwowane są groźne zjawiska atmosferyczne. Bardzo silne burze, tornada, podtopienia, pożary lasów oraz okresowe susze wyniszczają florę i faunę. Mamy ostatnią szansę, żeby się uratować. Dzięki tej książce inspirowanej rozmową naukowców, każdy może dokonać dobrej zmiany.

Czytaj dalej

 

Polecamy sobie bajki

Dorośli czytelnicy wiedzą, dlaczego najmłodszym trzeba zapewniać kontakt z książkami. Polecamy sobie bajki, które warto czytać dzieciom. W rankingu książeczek dla starszych dzieci wysoką pozycję zyskałyTrzy klucze”. Tę psychoedukacyjną książeczkę, napisała Jagna Kraszewska. Jest to piękna opowieść, która bawi i uczy. Główną bohaterką jest sympatyczna Tosia, która niestety nie zawsze bywała grzeczna. To dlatego latem zaczyna padać śnieg, a słońce zostaje uwięzione w klatce. Ta bohaterka naprawdę mogła doprowadzić do końca świata. Na szczęście, Dobry Zielony duszek oraz Kot, postanowili jej pomóc. Dzięki temu dowiadują się, jak wielką moc mają słowa: proszę, dziękuję, przepraszam. Sztuki grzeczności z tą bajką powinni uczyć się czytelnicy w każdym wieku, dlatego rekomenduje się wspólne czytanie.

Czytaj dalej

 

Baśń o dębowym sercu” to opowieść dla małych i dużych. To wycieczka do magicznego świata, który pobudza wyobraźnię, wzrusza i rozbawia.

Pisząc tę książkę widziałem swoje dzieci, które były i są dla mnie wielką inspiracją. Pragnę by moje i Państwa pociechy wyrosły na ludzi szlachetnych, odważnych i dbających o przyrodę, bo to ona jest naszym prawdziwym przyjacielem i największym skarbem. – Artur Jasiński

Baśń Artura Jasińskiego to klasyczna opowieść o walce dobra ze złem, poruszająca jakże istotny współcześnie problem stosunku człowieka do przyrody. Autor, pokazując niezłomną walkę małego Antka o odzyskanie dębowego serca, przekonuje swoich czytelników, że kto szacunkiem darzy naturę, zyskuje w niej sojusznika, a kto ją niszczy – niszczy samego siebie.

Czytaj dalej

 

Wspomniane powyżej tytuły to książki, które chętnie sobie polecamy. To dowód na to, że interesuje nas możliwość doboru najlepszej literatury. Jest jeszcze jeden fakt, który należy podkreślić. Z przyjemnością, polecamy sobie książki polskich autorów. Jesteśmy dumni z polskich pisarzy i pisarek. Zachwyca, wzrusza oraz zapada nam w pamięci również rodzima poezja.

CO WARTO PRZECZYTAĆ? ➡➡➡ https://www.psychoskok.pl/ksiazki/