Polecamy czytać mądre książki - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościPolecamy czytać mądre książki

Polecamy czytać mądre książki

8 października 2019 / Agnieszka
Czytanie książek to prozdrowotna aktywność, która może pogłębiać naszą wiedzę i poszerzać horyzonty myślowe. Właśnie dlatego, polecam czytać mądre książki.

Badania dowodzą niemalże zbawiennego wpływu czytania na kondycję mózgu, stan pamięci oraz rozwijanie zdolności abstrakcyjnego myślenia. Należy się jednak zastanowić nad ważną kwestią. Czy ma znaczenie, co czytamy? Nie wypada przecież uznawać żadnej z lektur za gorsze, ale musimy wiedzieć, że wybór materiałów czytelniczych jest istotny. Sprawdzono, że czytanie gazet, czy niedługich treści, jak artykuły ogólnodostępne w sieci, nie może równać się z czytaniem książek. Nasz umysł najbardziej doceni książki, które będą nas emocjonować i skłaniać do refleksji. W pierwszej kolejności sięgajmy więc po wartościowe pozycje.

 

KONIECZNIE PRZECZYTAJ TĘ KSIĄŻKĘ ➡➡➡ https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/koniecznie-przeczytaj-te-ksiazke

 

Polecam czytać mądre książki. Pogłębią one naszą wiedzę i poszerzą horyzonty myślowe. Na szczególną uwagę zasługują pozycje opisujące prawdziwe historie. Literatura faktu, lektury bazujące na wspomnieniach, czy autobiografie, na pewno zapewnią nam kształcącą rozrywkę. To doceniane przez krytyków literackich i czytelników gatunki,  które zawsze zapewniają kontakt z wartościowymi treściami.

Mądre książki dostarczą nam silnych wrażeń. Będą poruszać, skłaniać do refleksji i inspirować. Omówiona w nich tematyka najczęściej nie należy do łatwych, ale niektóre zagadnienia zasługują na szczególną uwagę.

 

Polecamy książki dla wymagających ➡➡➡ https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazki-dla-wymagajacych/

 

Jedna z najciekawszych książek, którą warto polecić i która zasługuje bez na miano mądrej książki a jeszcze inaczej – ukazująca mądre refleksje o życiu, jest bez wątpienia książka Ewy Domańskiej „Kolory życia„. Autorka pisze o pasji, miłości, relacjach damsko-męskich, sposobach dążenia do celu, poszukiwaniu stabilności i drodze do spełnienia – przedstawiona została w dwóch formach: w formie książki i w formie autorskich piosenek. Doskonała książka dla dla tych, którym wydaje się, że tkwią w miejscu, w jakim nigdy być nie powinni. Być może też podniesie na duchu odczuwających pustkę. Historia ta, będąca opisem poszczególnych etapów pracy autorki nad sobą, może zainspirować czytelnika do rozpoczęcia obserwacji swoich emocji, stanów i reakcji lub też obserwację tę wzbogacić o nowe spostrzeżenia.

Czytaj dalej

Polecana książka poświęcona jednej z największych sensacji II wojny światowej to „Urodzinowy prezent dla Hitlera”. Mowa o tajemniczej operacji o kryptonimie „Whiskey”. Wielu czytelników najpewniej pierwszy raz pozna wiele istotnych szczegółów na temat akcji wspólnie przygotowanej przez Józefa Stalina i Winstona  Churchilla. Dokładne informacje na ten temat zostały utajnione. Podobno  planuję się udostępnić je w 2020 roku, ale brytyjska i radziecka strona wciąż pomijają temat. Autor, Piotr Nasiołkowski na podstawie szczegółowych, wieloletnich badań historycznych, wysnuł śmiałą hipotezę, według której celem operacji „Whiskey” miało być zabicie Adolfa Hitlera. Oznaczałoby to, że wraz z pasażerami brytyjskiego Halifaxa, na pokładzie znajdował się śmiercionośny podarek. Przepuszczanie zdaje się bardzo prawdopodobne, skoro cała sprawa budzi szereg  wątpliwości. Nie wiadomo dlaczego, choć oficjalnie bombowiec miał lecieć do Czechosłowacji, rozbił się na pograniczu niemiecko-austriackim. Nikt nie potrafi wskazać przyczyny katastrofy. Nie jest także jasne, jaką rolę w całej operacji miał odegrać polski kapitan Ryszard Zygmuntowicz, który jako doświadczony pilot 38. Dywizjonu RAF, zasiadał za sterami wspomnianego Halifaxa. Ta i wiele innych kwestii wyda nam się zrozumiałych po przeczytaniu niniejszej książki. Należy wspomnieć, że pozycja jest bogato ilustrowana archiwalnymi fotografiami.

Czytaj dalej

Mądra książka, która porusza trudne tematy związane z II wojną światową, a jednocześnie jest próbą rozliczenia się z przeszłością to „Niewolnicy III Rzeszy. Polacy na robotach przymusowych w latach 1939-1945”. Wspomniane zostają masowe mordy, okropieństwa, które miały miejsce w obozach koncentracyjnych i obozach pracy. Zwrócono uwagę, jak wiele mogił zostało zapomnianych i nieobjętych należytym upamiętnieniem. Podkreślono, że mnóstwo ofiar wojny nigdy nie doczekało się zadośćuczynienia. Opisanie poszczególnych wątków zostało poprzedzone badaniem bogatego materiału źródłowego. W książce znajdziemy historie opowiedziane przez świadków, którym udało się przeżyć ten koszmar. Niektóre fakty, pierwszy raz zostały opublikowane. Publikacja nie ma jednak na celu rozdrapywania dawnych ran. Jest ona swojego rodzaju przestrogą dla przyszłych pokoleń. Pamięć  musi pozostać, aby nigdy więcej nie doszło do podobnej tragedii.

Czytam dalej

Polecane, mądre książki mogą opowiadać o minionych zdarzeniach, ale również skupiać się na bardzo aktualnej tematyce. W tym miejscu na uwagę zasługują poruszające autobiografie.

Polecane do przeczytania, mądre książki pisze Anka Mrówczyńska. Autorka w ramach autoterapii odważyła się szczerze opowiedzieć o borderline. Dzięki temu powstał autobiograficzne cykl „Młody bóg z pętlą na szyi”, który rekomendują i polecają czołowe portale i magazyny psychologiczne oraz psychiatryczne. Po te publikacje powinni ściągnąć wszyscy zainteresowani życiem osób borykających się z osobowością z pogranicza.

Młody bóg z pętlą na szyi. Psychiatryk” to wstrząsający dziennik napisany przez autorkę podczas pobytu na oddziale zamkniętym szpitala psychiatrycznego. Hospitalizacja w tym miejscu należała do krańcowo trudnych doświadczeń. Pomimo tego, Mrówczyńska świadomie zdecydowała się na leczenie. Lęk przed tym, że kolejna próba samobójcza zakończy się niepowodzeniem, determinował jej działania. Borderline sprawia, że wola życia często miesza się z pragnieniem śmierci. Nadmiar sprzecznych ze sobą emocji ciężko okiełznać samodzielnie, dlatego czasem konieczna jest specjalistyczna pomoc.

Czytaj dalej

Młody bóg z pętlą na szyi. Terapia u Doktorka” to druga część autobiograficznego cyklu, która pozwoli nam „uczestniczyć” w procesie psychoterapii. Autorka szczerze opisała każde z 27 spotkań z terapeutą. Szybko zrozumiemy, że pomiędzy specjalistą a pacjentem wytwarza się bardzo szczególna więź. Każda ze stron ma jednak zupełnie inne oczekiwania, które nie zawsze da się pogodzić. W przypadku Anki Mrówczyńskiej udział w zajęciach zakończył się bardzo gwałtownie. O tym, dlaczego tak się stało, przekonamy się w trakcie lektury.

Czytaj dalej

Młody bóg z pętlą na szyi. Samobójstwo na raty” to ostatnia część cyklu. Dzięki tej książce lepiej będziemy mogli poznać autorka oraz specyfikę borderline. Anka Mrówczyńska, jak zawsze dobitnie i szczerze opisała kluczowe momenty swojego życia. Pogłębiona analiza przeszłości uwidacznia, że wiele zachowań, odczuć i przekonań, wynika z przeżytych dawniej sytuacji. Po części zrozumiemy, skąd u osoby z borderline zmienne nastroje, impulsywne podejmowanie decyzji, autoagresja, lęk, czy zaburzenia depresyjne.

Czytaj dalej

Wszystkim warto polecić czytanie mądrych książek. Czytanie wartościowych lektur zawsze bowiem pogłębią wiedzę i poszerza horyzonty myślowe. Wybierając choć jedną spośród wskazanych pozycji, zapewnimy sobie kształcące i poruszające wrażenia.

 

CO CZYTAĆ? TERAZ! ➡➡➡  https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/co-czytac-teraz/