Pod jednym dachem z Chihuahuą - książki Marty Paszkiewicz - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościPod jednym dachem z Chihuahuą – książki Marty Paszkiewicz

Pod jednym dachem z Chihuahuą – książki Marty Paszkiewicz

13 sierpnia 2018 / Agnieszka
Jeszcze kilka wieków temu uważano, że zwierzęta to stworzenia, które nie posiadają zdrowia psychicznego, których zachowania nie da się wytłumaczyć w inny sposób niż jednym słowem- instynkt.

Dopiero pod koniec drugiej połowy XIX wieku zaczęto wprowadzać pierwsze, nieśmiałe zmiany na temat psychologii zwierząt.

Jednym z pionierów w tej dziedzinie był L.C Morgan, który w roku 1890 napisał „Życie i inteligencja zwierząt”, a w 1895 „An itroduction to comparative psychology”. Od tej pory świadomość zwierzęcych zachowań znacznie się zmieniła. Możemy to zawdzięczać badaniom Iwana Pietrowicza Pawłowa oraz nowemu nurtowi – behawiorystce.

Dziś na uczelniach można spotkać kierunek Psychologia zwierząt ze specjalizacją psycholog psów. To właśnie dzięki temu kierunkowi i własnemu zamiłowaniu do psów, Marta Paszkiewicz, za pomocą książek, może dzielić się wiedzą z innymi pasjonatami tych przyjaznych zwierząt. Absolwentka psychologii zwierząt jest autorką dwóch książek, jedna z nich dotyczy kynoterapii, natomiast najnowsza jest poświęcona psom z rasy Chihuahua.

„Dogoterapia w pigułce” to podręcznik poświęcony terapii zajęciowej z udziałem zwierząt, w tym wypadku psów

Marta Paszkiewicz, opierając się na własnych obserwacjach oraz specjalistycznych badaniach dowodzi, iż częsty kontakt z psami ma wręcz zbawienne działanie przy leczeniu chorób zarówno dzieci, jak i osób dorosłych.

Dogoterapia to coraz częstszy element rehabilitacji osób dorosłych. Taki pies musi mieć ściśle określone cechy i dokładnie przystosowane do potrzeb osób o różnych rodzajach niepełnosprawności. 

„Dogoterapia” to świetny start dla początkujących kynoterapeutów, zasady i warunki wyrażone językiem dostępnym dla każdego. Jest to także lektura, którą Marta Paszkiewicz kieruje do rodziców i opiekunów osób zmagających się z niepełnosprawnością, istnieją bowiem naukowe potwierdzenia na skuteczność tego typu pomocy. Dzięki temu podręcznikowi, życie może stać się prostsze.

Chihuahua 100% psa w psie

Z zamiłowania do psich przyjaciół Marta Paszkiewicz składa na ręce czytelników kolejny tytuł. „Chihuahua 100% psa w psie” to książka całkowicie poświęcona jednej rasie- Chihuahua. Zarówno wśród wielbicieli, jak i przeciwników tych małych, kontrowersyjnych piesków krąży wiele mitów i stereotypów. Niektórzy niesłusznie uważają je za niezwykle głośne, złośliwe psy, natomiast inny w ogóle nie nazywają ich psami. Te wszystkie plotki zostały raz, na zawsze zdementowane przez Martę Paszkiewicz. Dzięki dokładnym obserwacjom i wnikliwym jednak prostym opisom, autorka udowadnia, że pomimo swoich niewielkich rozmiarów może być to prawdziwy i niezastąpiony kompan.

Chihuahua najczęściej postrzegane są jako zabawki, kolorowe, ubrane w cekiny i kokardki ozdoby swoich właścicieli

Przez lata przywdziewania ich w buciki, ich pierwotny obraz zaczął się zamazywać, coraz rzadziej chihuahua są „psami”, a coraz częściej dodatkiem do ubioru i powodem do przechwałek. Marta Paszkiewicz odnajduje ich piękno. Wskazuje jak odpowiednio pielęgnować te najmniejsze na świecie pieski, jak je karmić i jakimi zabawkami zajmować im czas. Jest to idealna książka dla posiadaczy tych pięknych psów oraz dla tych, którzy dopiero planują ich nabycie.

Psi psycholog dokładnie wyjaśnia zależność pomiędzy odpowiednią dietą oraz zachowaniem i rozwojem tej rasy.

Nie można zapominać, że potrzeby psów są różne, zależne od etapu życia, w którym się znajdują. Zupełnie innej opieki wymaga szczeniak, który dopiero przyszedł na świat, szczenna suka, czy chihuahua w sędziwym wieku.

Przygarnięcie pod swój dach psów to ogromna odpowiedzialność, niezależnie od celu, w jakim nasz nowy domownik się z nami znalazł. Marta Paszkiewicz, za pomocą swoich książek wskazuje odpowiednie rozwiązania dla każdego miłośnika psów. Wyjaśnia, w jaki sposób dokonać wyboru psa, który będzie towarzyszem osoby niepełnosprawnej, przewlekle chorej, czy dziecka. Autorka postanowiła się sprzeciwić od lat powtarzanym plotkom na temat psów rasy Chihuahua. Zdementowała wszystkie plotki, dzięki czemu postawiła je na równi z każdą inną rasą.

Pies, nawet jeśli jest wielkości dłoni i niegroźny, to nie zabawka czy ozdoba, to istota wymagająca od nas miłości i opieki.

I właśnie to jest najważniejszym przekazem, płynącym z książek Marty Paszkiewicz.