Pasjonująca powieść historyczno-przygodowa - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościPasjonująca powieść historyczno-przygodowa

Pasjonująca powieść historyczno-przygodowa

8 marca 2017 / Agata Jankowiak
Wojciech Motylewski postanowił oddać w ręce czytelników pasjonującą powieść historyczno-przygodową. Przemyślane połączenie płaszczyzny historycznej z literacką pozwoliło „uatrakcyjnić” fikcją znaczące wydarzenia historyczne.

Fabuła powieści historycznej skonstruowana jest na dwóch płaszczyznach- historycznej i literackiej. Jedynie od autora zależy jaki będzie ich wzajemny stosunek. W zależności od przyjętej koncepcji, umiejętności pisarskich twórcy, a także oczekiwań czytelników, pisarz decyduje jaką formę ostatecznie przyjmie powieść.

„Skarby cara Aleksandra” pozwalają czytelnikom przenieść się w realia dziewiętnastowiecznej Warmii. W ówczesnym trudnym czasie, Rzeczpospolita zniknęła z map Europy. Niepokój wywołany dramatycznym położeniem ojczyzny był odczuwalny dla wszystkich Polaków, ale choć w różny sposób komentowali oni sytuację kraju, nigdy nie stracili nadziei na odzyskanie niepodległości. Przybycie na warmińskie ziemie Wielkiej Armii Napoleona ponownie budzi nadzieje.

W ówczesnym czasie zawarto pokój w Tylży, który miał zaspokoić oczekiwania Polaków. Niestety postanowienia uzyskane na mocy pierwszego traktatu zawartego przez cesarza Napoleona Bonaparte z carem Aleksandrem, rozczarowały.

Albert Giersz, który przysłużył się wojskom francuskim decyduje się na powrót do domu w Lidzbarku Warmińskim. Stabilizująca się sytuacja rodzinna pozwala wierzyć, że od tej pory Albert i jego bliscy będą wieść spokojne życie. Wszystko zmieni się jednak, gdy pojawi się informacja o skarbach, które miała pozostawić po sobie uchodząca armia cara Aleksandra.

„Skarby cara Aleksandra” to pasjonująca powieść historyczno-przygodowa, której fabuła oparta została na prawdziwych wydarzeniach historycznych. Dzięki temu zyskamy możliwość, by poznać bogatą, pełną tajemnic historię Warmii.