Opowiadania o kobietach - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościOpowiadania o kobietach

Opowiadania o kobietach

14 grudnia 2021 / Agnieszka
Bez kobiet nie byłoby narodów, społeczeństw, przeszłości i przyszłości. Piękna, damska płeć czuje bardziej i widzi więcej. Kobiecy mózg ma rozbudowany obszar odpowiedzialny za inteligencję emocjonalną. Kobiecy instynkt oraz szósty zmysł, od zawsze stawał się inspiracją, a nawet obsesją artystów. O kobietach się pisze i kobiety piszą prozę oraz poezję. Opowiadania o kobietach ukazują siłę płci pięknej.

 

Książki o kobietach pisane przez kobiety  https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazki-o-kobietach-pisane-przez-kobiety/

 

Od dawna mawia się, że kobiety to „słaba płeć”. Panie na pewno są delikatniejsze i słabsze fizycznie, ale ich umysł pracuje na wzmożonych obrotach. Te naturalne predyspozycje wynikają z damskiego, większego od męskiego ciała modzelowatego. Inteligencja emocjonalna to siła kobiet. Przedstawicielki płci pięknej szybciej myślą, uważniej od panów obserwują sytuacje społeczne i potrafią posługiwać się zdolnościami językowymi. Kobieca intuicja i szósty zmysł to niepodważalne atuty dam. Panie są empatyczne i bardzo wrażliwe emocjonalnie. To dlatego motyw kobiety, motyw matki, nie traci na znaczeniu. Kobieta jako bohater literacki dostrzega naprawdę dużo i potrafi nadać głęboki sens każdej roli.

„Kobieta po prostu widzi rzeczy, których mężczyźni nie są w stanie zauważyć”. – Paulo Coelho

Opowiadania o kobietach to świetna, polecana literatura. Niektóre, poczytne opowieści wyszły spod kobiecego pióra. Kobieta w roli autorki, zawsze porusza i skłania odbiorców do refleksji. Kobiece bohaterki zwracają uwagę na najważniejsze kwestie. Oczywiście każda pani potrafi ukazać różne oblicza swojej natury. Kobiety kochają bezgranicznie, ale umieją szczerze nienawidzić. Lubimy czytać opowiadania, w których kobiety dokonują niezwykłych rzeczy. Szukajmy w nich inspiracji.

„Kobieta jest organizmem ultra-doskonałym. Potrafi się regenerować po ekstremalnie ciężkich doświadczeniach. Przetrwa wszystko”. – Kasia Nosowska

Czas wskazać dobre opowiadania o kobietach. Z każdej z tych historii płynie ważny przekaz. Rozbudowane, łatwe do wyobrażenia opisy, gwarantują niezapomniane czytelnicze wrażenia. Książki i opowiadania o kobietach zawsze pozostawiają po sobie intrygujący ślad. Rozwijającym osobowość pytaniom do krytycznego namysłu, po lekturze o przedstawicielkach płci pięknej nie będzie końca.

 

Kobiety przy książce, z książką i o książkach  https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/kobiety-przy-ksiazce-z-ksiazka-i-o-ksiazkach/

 

Trzeba pamiętać, o fakcie przytoczonym przez portal polszczyzna.pl. Według niego: „kobiet w literaturze nie brakuje. Niewieście portrety literackie są przy tym różne – tłoczno tam od żon, matek, kochanek, narzeczonych, niewinnych dziewcząt i prowokacyjnych kusicielek, kobiet nieszczęśliwych i radosnych, silnych i słabych, dobrych i okrutnych”. Poznajmy intrygujące damy, które prezentują opowiadania o kobietach.

Opowiadania o kobietach z przekazem trzeba przeczytać. TUŻ OBOK to tytuł zbioru opowiadań, a „wszystko, o czym przeczytasz, mogło, może, lub dzieje się tuż obok”. Chora na SM autorka, Agata Orzechowska, zapewnia, że tytuł każdej z pięciu opowieści ma kluczowe znaczenie. Emocji nie będzie brakować. W tych opowiadaniach o kobietach mnóstwo jest wymownych aluzji, dygresji, groteski, ironii, tragizmu, dobrego humoru, czy pytań do krytycznego namysłu. Czas poznać główne bohaterki.

„Wszystko wraca”. – Liliana czerpie chorą satysfakcję ze znęcania się nad swoimi pacjentami. Niebawem będzie jej dane upokarzać własnego ojca. Nie bez przyczyny czekała na to przez całe swoje życie. Czyżby ofiara stała się katem?

Czytaj dalej

„Pani pozna pana”. – Od rozwodu, uzależniona od czekolady pracownica poczty Malwina żyje życiem swojej przyjaciółki i jej dzieci. Od momentu, kiedy przez internet zacznie szukać partnera, zaczną dziać się zabawne, aczkolwiek momentami tragiczne zdarzenia.

„Smacznego”. – Iza wraz z Kubą kończy przygotowania do przeprowadzki do ich pierwszego, własnego domu. On marzy, by tarzać się z nią po podłodze, a ona, by w końcu przywieźli jej zamrażarkę. Ta kobieta kryje obrzydliwy sekret.

„Twoje szczęście czeka”. Tekst celowo pozostawiony przez Ankę, dwudziestoparoletnią miłośniczkę seriali, dla przypadkowego odbiorcy. Ta kobieta przekona Cię, że szczęście, gdzieś czeka.

„Tuż obok”. – Hania, młoda wegetarianka, niepoprawna idealistka, właścicielka Pompona, naiwnie wierzy, że zdoła obejść system i uzdrowić świat. Ta kobieta nie godzi się na okropności, które dzieją się „Tuż obok”.

„Tuż obok” to zbiór opowiadań o kobietach będący prośbą o pomoc. „Każdy, kto go kupi, wesprze mnie w zbieraniu środków na leczenie, rehabilitacje i środki medyczne pomocne w walce z SM”. – Agata Orzechowska

Wrażliwe na piękno i estetykę panie zwróciły uwagę na wyzywającą barwę. Czerwony LAKIER DO PAZNOKCI to bestsellerowe opowiadania o kobietach. Peggy Brown zapewniła, że tę książkę napisała o kobietach i dla kobiet. W każdej opowieści najważniejszą postacią jest przedstawicielka płci pięknej. Opisane zdarzenia z łatwością odniesiemy do rzeczywistości. Pomiędzy ważnymi, poruszonymi kwestiami, znalazły się między innymi. Problemy kobiet, przemoc domowa, niesprawiedliwe rodzicielstwo, patriarchat. Głębokie poruszenie wzbudzi w odbiorcach już pierwsze opowiadanie. To historia trzech kochających się nad życie sióstr. Utalentowana muzycznie cela poświęci swoje marzenia, próbując zadowolić matkę. Niepełnosprawna Hela zginie w tragicznych okolicznościach, najpewniej w wyniku spożywanej trucizny. Adela natomiast na własnej skórze odczuje, czym jest Przemoc domowa. Oczywiście, oprócz wspomnianych trzech sióstr, w trakcie lektury poznamy prawdziwą siłę kobiet. Przed nami stanie na przykład planująca celowe zajście w ciążę Baśka, czy poszukująca prawdy Marylka. Te opowiadania o kobietach na długo pozostają w pamięci.

Czytaj dalej

„Lakier do paznokci”, podobno pisany o kobietach i dla kobiet … Przede wszystkim napisany przez kobietę… Kobietę, która ma za sobą bogaty bagaż doświadczeń.

„Pisząc te teksty, myślałam jak będą odbierać je kobiety… Czuć w nich solidarność kobiecą. To jest domena kobiet. Oczywiście w opowiadaniach są postaci męskie. Ale nie zapominajmy, że nawet będąc w związkach, to my kobiety jesteśmy, szyją a często nawet będąc z kimś, mieszkając, żyjąc pod jednym dachem, śpiąc w jednym łóżku, jesteśmy samotne. Same… Jesteśmy SAME sobie sterem, żeglarzem, okrętem”. – Peggy Brown

Życiowe ścieżki bywają skomplikowane. Jedynie silna osoba z opresji zawsze wyjdzie obronną ręką. Motywacyjne, dodające nadziei opowiadania o kobietach, napisała Laura Wisiewicz. W trudnych chwilach podążaj WPROST PRZED SIEBIE. ZBIÓR OPOWIADAŃ I AUTOREFLEKSJI. W tej książce znajdują się poruszające historie o trzech walecznych, młodych kobietach. Ciężar choroby boleśnie wpływa na ich los. Te opowiadania o kobietach dowodzą, że niepełnosprawność nie musi być barierą. Bohaterki łączą traumatyczne doświadczenia oraz silne, wewnętrzne przekonania. Poszukiwanie prawdy jest warte każdej ceny. Alex, Julia i bohaterka „Siedmiu lat prawdy”, Pozostawią za sobą druzgocące tajemnice przeszłości i zaczną, sięgać po szczęście. Miłość naprawdę, gdzieś tam, czeka na każdego.

Czytaj dalej

„Do wszystkich dziewczynek, które to oglądają: nigdy nie wątpcie w to, że jesteście wartościowe i potężne, i że zasługujecie na każdą szansę i możliwość na świecie, by podążać za swoimi marzeniami i je realizować!”. – Hillary Clinton

Czytanie to inspirująca, pouczająca podróż w głąb siebie. Każda poznana książka pozytywnie wpływa na osobowość. Do czytania poleca się przedstawione powyżej, opowiadania o kobietach. Przedstawicielki płci pięknej zawsze nadają niepowtarzalny charakter lekturze. Chcący poznać więcej niezwykłych kobiet, powinni sięgnąć po powieści romantyczne, thrillery, kryminały oraz poezję. Piękne panie są dosłownie wszędzie