I ojcowie czytają książki - książka z okazji Dnia Ojca - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościI ojcowie czytają książki – książka z okazji Dnia Ojca

I ojcowie czytają książki – książka z okazji Dnia Ojca

30 maja 2018 / Agnieszka
Jeżeli spotkaliście się kiedyś ze twierdzeniem, że w domu rodzinnym czyta jedynie mama. Małżonka powtarza, że przez natłok zajęć nie może znaleźć czasu na relaks przy książce, dementujcie tę plotkę od razu!

Według ostatnich raportów Biblioteki Narodowej z roku 2017 wynika, że jedynie 37% Polaków sięga po książki, gazety. Nasza codzienność została niemalże doszczętnie zdominowana przez technologię i elektronikę. Obowiązkiem każdej instytucji, organizacji, organu władzy, która ma kontakt ze społeczeństwem, powinno być promowanie czytelnictwa wśród każdej kategorii, zarówno wiekowej, dotyczącej gustów, jak i płci.

Wydawnictwo Psychoskok nie uchyla się od obowiązków i z dumą podaje do ogólnej wiadomości listę książek, które z największą pewnością przypadną do gustu i na stałe zagoszczą w zbiorach męskiej części czytelniczej społeczności.

Prezenty książkowe dla Panów

Naszą wyliczankę rozpoczniemy od porywającego, brutalnego kryminału, pod tytułem „Maślana. Czas spokoju”. Jest to powieść stworzona przez Michała Krupę, autora, który nie bał się rozlewu krwi i kreowania bezlitosnych charakterów. Jest to książka dla mężczyzn z krwi i kości. Już od pierwszych stron zostajemy wciągnięci w bestialską mentalność płatnego zabójcy. Morderstwo, śmierć, krew, to dla bohatera codzienność, można powiedzieć – chleb powszedni. Mężczyzna nie jest tradycjonalistą, nie używa pistoletu z tłumikiem, który jest obowiązkowym wyposażeniem każdego mordercy na zlecenie. Mężczyzna posługuje się mieczem, który rozczłonkowując ofiary, staje się jego najlepszym przyjacielem. Jest to świat, w którym na litość i współczucie nie ma miejsca. Wszystko idzie według planu, Maślana wiedzie swoje obdarte z uczuć życie. Jednak w pewnym momencie wszystko się zmienia. Otrzymuje on do wykonania zadanie, które wymaga od niego zmiany szablonu działania. Do akcji wkracza mafia, policja, Żydzi oraz tajemnicze serum. Jego twórcą jest Panna Magdalena, której osoba wywoła kolejną niespodziewaną, niewyobrażalną w rozmiarach burzę, tym razem w sercu płatnego zabójcy.

Kolejna książka, którą z łatwością można zaszufladkować do męskiej kategorii jest „Nie ufaj nikomu” Filipa Lewickiego. To powieść zupełnie inna od opisywanej wcześniej historii płatnego zabójcy. Tym razem czytelnik staje po drugiej stronie barykady, towarzyszy wymiarowi sprawiedliwości. Tą władzą nie jest jednak sąd, czy policja. Sprawiedliwość wymierza sam Vasilij, który jest bardzo silnie ukształtowaną, wielowymiarową postacią. Dzieje mężczyzny poznajemy od samej podszewki, czyli od jego rodziców. Krok po kroku obserwujemy, a nawet jesteśmy świadkami rozwoju jego skomplikowanego charakteru. Filip Lewicki bardzo skrupulatnie wiązał cechy, poglądy oraz przemyślenia Vasilija z czasami, w których żył oraz z warstwami społecznymi, w których się obracał. Jego zawiłą, niejednoznaczną osobowość tłumaczą zawiłe losy i bardzo trudne okresy. W jaki sposób tak skomplikowanej postaci uda się sprostać narzuconemu przez siebie zadaniu? Aby znaleźć odpowiedź na pytanie, trzeba poznać samego Vasilija.

Ostatnia pozycja została stworzona przez Jolantę Marię Kaletę, pisarkę, która może pochwalić się już kilkoma bestsellerami. Tym razem na ręce czytelników, nie tylko męskich, składa „Riese. Tam gdzie śmierć ma sowie oczy”. Tę książkę można nazwać swoistym teleportem do roku 1946 do Głuszycy, niewielkiej miejscowości w Górach Sowich. To właśnie tutaj przybywają różne osoby i organizacje, które zainteresowały się tajemniczym projektem budowlanym o kryptonimie Riese. To zadziwiające znalezisko, w postaci wykutych w skałach sztolni, zostało stworzone przez Niemców, podczas II Wojny Światowej. Na zwiady, z tajną misją wyrusza mężczyzna, lecz zaraz za nim swoje zlecenie przyjmuje NKWD oraz Urząd Bezpieczeństwa w Wałbrzychu. W tym momencie ponownie zostajemy teleportowani. Tym razem jest to rok 1992, kiedy sędzia Laura Szeliga wchodzi w posiadanie dokumentów świadczących o zatajonej osobowości jej nieżyjącego dziadka. W procesie odkrywania prawdy bierze udział nie tylko kobieta. Okazuje się bowiem, że podróż, którą rozpoczęła, odkrywa mroczne sekrety nie tylko jej rodziny, ale również mieszkańców Głuszycy. Jak zakończy się dramatyczne poszukiwanie prawdy? Zbrodnią, morderstwem, okrucieństwem, czy może miłością i zadowalającym happy endem? Tego trzeba dowiedzieć się samemu!

Ta lista książek, bez wątpliwości wpisuje się w gusta wszystkich czytelników. Nie tylko męskich, lubiących powieści akcji, niebojących się rozlewu krwi i ciarek na całym ciele. Mogą one stanowić wspaniały i przemyślany prezent na wszelkie okazje lub dla nas samych, zupełnie bez okazji. Pamiętajmy jednak, aby korzystać ze wszystkich możliwości i promować czytelnictwo, a plotki o nieczytających mężczyznach uśmiercać, zanim się rozprzestrzenią.

Co czytać?