Odzyskaj wewnętrzną równowagę, by znaleźć „klucz” do szczęścia - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościOdzyskaj wewnętrzną równowagę, by znaleźć „klucz” do szczęścia

Odzyskaj wewnętrzną równowagę, by znaleźć „klucz” do szczęścia

10 marca 2017 / Agata Jankowiak
Codzienność potrafi przytłaczać. Dziesiątki problemów, niedokończonych spraw i obowiązków sprawia, że stopniowo tracimy radość życia. Dzięki wiedzy, którą poprzez książki przekazuje czytelnikom Wojciech Filaber,  możemy odzyskać wewnętrzną równowagę oraz znaleźć „klucz” do szczęśliwego, pełnowartościowego życia.

Wojciech Filaber jest autorem, który stara się wykorzystywać swą wiedzę i zdobyte na przestrzeni lat doświadczenia. Studia licencjackie z psychologii, ukończone na Universytecie Middlesex, zainteresowanie psychoanalizą i  psychoterapią sprawiają, że autor z łatwością trafia do czytelników. Okazuje się jednak, że na wyjątkowość twórczości Wojciecha Filabera wpływa przede wszystkim fakt, że zainteresowanie buddyzmem, podróż do Tajlandii oraz obserwacja mistrzów medytacji, pozwoliła, by autor poznał i przekazał czytelnikom kilka sekretnych metod pozwalających odnaleźć sposób na szczęśliwe życie.

Jak zapewnia Wojciech Filaber:

 Wiedzę, którą dzielę się z czytelnikami, sam wykorzystuję w życiu codziennym.  Uważam, że jest ona niezbędna do zachowania równowagi i nadawania nowego znaczenia codziennym doświadczeniom. Wiedza z dziedziny medytacji oraz nauk związanych z Huną umożliwia pracę nad własnym wnętrzem,  nad naszymi relacjami z samym sobą i z otoczeniem. Efektem praktykowania owych metod jest na przykład moja twórczość pisarska.

Pośród książek autora znajdziemy wiele wartościowych pozycji, ale zdaje się, że na początek warto sięgnąć po pozycję zatytułowaną: „Przemień siebie i własne wnętrze za pomocą medytacji. Życie i dziedzictwo największych mistrzów medytacji”. Książka wprowadzi nas w zagadnienie, dzięki czemu bardzo szybko zrozumiemy, że wykorzystanie medytacji w codziennym życiu może pozwolić nam odzyskać spokój ducha i wewnętrzną równowagę. Obrazowa techniki ułatwi nam rozpoczęcie praktyk medytacji … Warto zaznaczyć, że na potrzeby książki Wojciech Filaber korzystał z  wiedzy i doświadczenia największych mistrzów medytacji, dzięki czemu zyskujemy pewność, że zdobywamy sprawdzone informacje.

Medytacja umożliwia skoncentrowanie się na tworzeniu doświadczenia w obecnym momencie zamiast pozostawania umysłem w przeszłości, która nie jest w żaden sposób realna lub też tworzenia obecnego doświadczenia z przyszłości, która jeszcze nie nastąpiła.


Czytaj dalej

Kolejna książka, którą powinni poznać wszyscy, to  „Sekretna hawajska metoda przebaczania i akceptacji”. Wojciech Filaber zachęca czytelników, by zmierzyli się z tematyką zgubnych przekonań oraz negatywnych myśli, które w znaczącym stopniu wpływają na jakość naszego życia. Dzięki tej pozycji zrozumiemy, jak „oczyścić umysł” i zmienić sposób myślenia. Autor w zamian porad z zakresu psychologii oferuje nam poznanie Huny, metody Ho’oponopono oraz stanu „zero”. Zdobytą wiedzę z łatwością wykorzystamy w codziennym życiu, dzięki czemu bardzo szybko odczujemy pozytywny efekt zastosowania   „hawajskich sekretów”

Jak zapewnia autor:

„Za pomocą metody Ho’oponopono osoba jest w stanie ponownie połączyć się z prawdziwym i autentycznym wnętrzem – połączyć się ze źródłem energii i wolności oraz rozpoznać wszelkie nieprawidłowości, które funkcjonują w umyśle.”

Osoby pragnące bliżej poznać optymistyczną, hawajską kulturę powinny sięgnąć także po książkę „Huna i Ho’oponopono: Starożytna wiedza współcześnie”. Wojciech Filaber ponownie zaprasza czytelników na Hawaje. W tym wyjątkowym miejscu mieszkają bowiem ludzie, którzy od lat uczą się jak świadomie „programować” swe myśli.  My również możemy pozytywnie odmienić swe życie, jeśli poznamy i wykorzystamy tajniki Huna i Ho’oponopono.

Huna umożliwia odkrycie nowego sposobu funkcjonowania, ujrzenie prawdziwej natury własnego umysłu, który istnieje poza nieracjonalnymi myślami.

Czytaj dalej

Starożytni mieszkańcy Wysp Hawajskich już dawno zrozumieli, jak istotna jest w naszym życiu energia. Na wiedzy o funkcjonowaniu ludzkiego umysłu został zbudowany cały system wierzeń zwany Huną. Na przestrzeni wieków, w wyniku rozwoju cywilizacyjnego, ludziom przybywało mądrości, także wiedza na temat Huny była ciągle poszerzana i ulepszana, a w 1970 roku za sprawą Morrnah Simeony powstała technika samodoskonalenia, oparta na owych wierzeniach i dostosowana do wymogów współczesności. Metoda ta przez lata zyskiwała na popularności, rozprzestrzeniając się po całym świecie. To, w jaki sposób skorzystasz ze wskazówek, których dostarcza kolejna książka Wojciecha Filabera „Huna: sekretna nauka. Korzyści i współcześni nauczyciele”, zależy wyłącznie od Ciebie. Jednego jestem pewien: jeśli regularnie będziesz stosować metodę wyłożoną w niniejszej publikacji, zdołasz poprawić relacje z samym sobą i staniesz się szczęśliwszym człowiekiem.

Ho’oponopono to transformujący i uzdrawiający proces, który stosowany jest w celu efektywnego rozwiązywania ludzkich problemów. Technika ta ma służyć oczyszczeniu, uzdrowieniu i otworzeniu umysłu, ma uwolnić praktykującego od negatywnych wspomnień z przeszłości.

Wyjątkowe książki, które leczą ducha i ciało