Odkryj nowe gatunki książek - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościOdkryj nowe gatunki książek

Odkryj nowe gatunki książek

14 stycznia 2020 / Agnieszka

Jak większość czytelników, na pewno masz przynajmniej jeden ulubiony gatunek, z którego regularnie korzystasz i który zawsze Cię zachwyca. I dobrze, ponieważ ulubione gatunki są świetne! Warto jednak opuścić strefę komfortu pod względem gatunków literackich by odkryć zupełnie nowe, dotąd nieznane.

Gatunki literackie mogą stać się znanymi i niezawodnymi towarzyszami czytania, ponieważ istnieją pewne konwencje narracyjne związane z wieloma gatunkami: detektyw wyjaśnia morderstwo pod koniec kryminału, a romantyczna historia miłosna ma bardzo duże szanse na szczęśliwe zakończenie (zwykle). Wybierając swój ulubiony gatunek, sięgając po kolejną książkę, jesteś pewien, że dostaniesz to, czego szukasz. Ulubione gatunki mogą również pełnić funkcję pomocnych przewodników, które pomogą Ci odnaleźć wiele nowych wydań i odszukać książkę, która Cię w pełni zainteresuje i którą polubisz.

Nic więc dziwnego, że niektóre gatunki są bardziej popularne niż inne: czy wiesz, że czytelnicy często wymieniają fantasy i science fiction jako swój ulubiony gatunek? Kryminały i thrillery są równie popularne. Na dalszy plan wysuwają się biografie i wspomnienia, a także literatura faktu i książki dla dzieci.

 

Uciekajmy się do nowych gatunków!

Zachęcamy do porzucenia swoich dotychczasowych oczekiwań i nawyków czytelniczych i wyruszenia w przygodę celem wypróbowania nowego gatunku. Poznaj 3 dobre powody, dla których warto odkryć nowy gatunek, być może stanie się Twoim ulubionym.

 

Poszerz horyzont (czytania)!

Nowe gatunki oznaczają nowe światy do odkrycia. Dzięki powieści science fiction możesz podróżować w niezbadanych galaktykach lub zanurzyć się w przeszłości dzięki powieści historycznej. Książki dla dzieci przenoszą nas z powrotem do własnego dzieciństwa, a dzięki biografii uczymy się wielu nowych rzeczy na temat życia i pracy innej osoby. Czytanie sprawia, że jesteśmy empatyczni, a odkrywając nieznane wcześniej prawdziwe i fikcyjne historie, poznajemy świat wokół nas nieco lepiej i co owocuje tym iż możemy sobie wyobrazić siebie jeszcze lepiej w przyszłości.

 

Odkrywaj nowych autorów i wydawców!

Za każdą nową książką stoi mnóstwo ludzi, zwłaszcza autorów i wydawców. Kiedy odkrywasz nowy gatunek, odkrywasz nie tylko nowe książki, ale cały nowy wszechświat. Każdy wydawca ma swoją historię i chce przekazać swoje nowości i zapowiedzi książkowe. Zróżnicuj gatunki, które czytasz. Autorzy mają także różne osobiste doświadczenia, które mogą wykorzystać w swoich książkach, z których możesz czerpać korzyści dla siebie i swojego życia.

 

Zdobywaj wiedzę!

Nie jest tajemnicą, że czytanie czyni cię mądrym. Różne gatunki mogą pomóc ci odkrywać różne obszary wiedzy. Z jednej strony możesz dowiedzieć się o danym temacie, który Cię interesuje, za pomocą literatury faktu lub przewodnika. Biografie i wspomnienia mogą być także ekscytującym źródłem wiedzy, ale fikcyjne historie dostarczają nam również nowej wiedzy. Na przykład powieść historyczna w ekscytujący sposób przybliża nas do pewnej epoki historycznej. Dowiadujemy się więcej o pracy policji w powieści kryminalnej. Czytanie to nie tylko bawi, ale wzbogaca nas na dłuższą metę!

 

Sięgaj po nowe gatunki literackie, poznawaj nowe historie, zdobywaj nowe interesujące informacje. Nie zamykaj się na jeden gatunek. Historia zawarta w książce uczy, bawi i poszerza nasze horyzonty. Odkryj nowe gatunki książek.

 

W naszej ofercie istnieje wiele książek, także w wersji elektronicznej.