Kto jest odbiorcą tej książki? – Podejmiesz wyzwanie!? - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościKto jest odbiorcą tej książki? – Podejmiesz wyzwanie!?

Kto jest odbiorcą tej książki? – Podejmiesz wyzwanie!?

29 czerwca 2018 / Agata Jankowiak
Po niektóre książki sięgają jedynie najodważniejsi. Czytelnicy gotowi na spotkanie z literaturą wyłamującą się ze schematów, kontrowersyjną, nieszablonową, szokującą. Podejmij wyzwanie i spróbuj przeczytać książkę, która zmieni wszystko.

Na rynku wydawniczym jest przeogromna ilość książek. Cyklicznie pojawiają się kolejne, więc zbiór ten rozrasta się do pokaźnych rozmiarów. Nawet najwytrwalsi nie zdołają jednak zgłębić, choć połowy wszystkich lektur. Prawdziwi ksiażkoholicy potrafią przeczytać 52 książki w ciągu roku, a nawet więcej. To wynik godny podziwu i postawa warta naśladowania. Większość osób raczej nie próbuje nawet zmierzyć się z podobnym zadaniem. Co więcej. Niestety, niektórych wyzwań unikają nawet najwytrwalsi.

Skomplikowana, wielowątkowa fabuła potrafi odstraszyć wielu. Mało znany gatunek, czy wymowne podteksty także nie każdemu przypadają do gustu. Zwykliśmy bowiem sięgać po to, co znane i „sprawdzone”. Innymi słowy, najczęściej koncentrujemy się na ulubionym dziale i nie próbujemy nawet przekraczać jego ram. Są jednak książki tak szczególne, że sięgają po nie jedynie wyjątkowi czytelnicy. Wszyscy ci, którzy chcą poszerzać swe horyzonty i doświadczać niezapomnianych emocji.

Podejmij wyzwanie aby swoje poszerzyć horyzonty

Odbiorcami szokujących, intrygujących książek, są prawdziwi literaccy śmiałkowie. Czytelnicy, którzy nie boją się literackiej porażki. Niestraszne im wulgarne, czy przerażające opisy. Nie odstraszają ich podteksty, kontrowersyjne tematy, aluzje i nowe hasła. Chęć sprawdzenia swych sił i zapewnienia sobie dużej dawki adrenaliny bierze górę. Dzięki temu ostatecznie zawsze trafiają na lekturę, której nie da się zapomnieć.

Warto poznać książki, po które sięga niewielu. Tytuły, które z różnych względów zostały uznane za trudne, zbyt skomplikowane, czy problematyczne. Chcący spróbować swych sił muszą wiedzieć, że są to książki, które mogą zmienić wszystko. Światopogląd, sposób postrzegania świata, czy czytelnicze upodobnia.

Prawdziwi smakosze ostrych doznań często sięgają po książki Wiktora Pielewina. Ten topowy, współczesny rosyjski prozaik, nie bez przyczyny zyskał status najbardziej wpływowego intelektualisty Rosji. Twórczość pisarza zaskakuje i porusza czytelników na całym świecie.

„Miłość do trzech zuckerbrinów” to książka doceniona przez wytrawnych książkoholików

Nie zlękli się oni faktu, że w terminie „zuckerbring” ukryto imiona założycieli dwóch gigantów internetowego świata. Domyślili się, że jest to Sergey Brin (Google) i Mark Zuckerberg (Facebook). Chcieli też przekonać się, kim jest trzeci? To postmodernictyczne, groteskowe fantasy zafrapowało wielu. Pomimo tego, postanowili przekonać się, kto tak naprawdę rządzi naszym światem. Prawda szokuje, ale warto ją poznać. Czytelnicy, którzy odważyli się sięgnąć po tę książkę, wiedzieli, że stanie przed nimi terrowirus, czy pornozombie. Seks i terroryzm, temat społeczeństwa internetu, konsumeryzmu czy, niewolnictwa informacyjnego, podziałał jednak jak zachęta. Swego rodzaju ekscytująca zapowiedź wyśmienitej lektury.

Stawiający na realizm i często brutalną rzeczywistość wielokrotnie decydują się na prozę Andrieja Płatonowa. Ten doceniony rosyjski dramaturg i eseista epoki stalinowskiej zasłynął umiejętnością omijania cenzury. Sztuką jest przecież wskazać okrucieństwo sowieckiego socjalizmu poprzez sarkazm i ironię.

„Wykop” to ponadczasowa proza, dla poszukiwaczy prawdy

„Łowców” zamaskowanych przed cenzurą faktów. Wszystkich, którzy nie boją się zmierzyć z niejednoznacznością podkreślającą ludzkie zmagania z przeciwnościami losu. Fabuła pozwala obserwować pracę robotników. Banalną czynność, która nie powinna dziwić i zaskakiwać. Przygotowywanie tytułowego Wykopu stało się tylko pretekstem do obnażenia okrucieństwa sowieckiego socjalizmu. Wiele osób docenia, że książka może stać się znakomitą lekcją historii. Świadectwem minionych czasów. Obrazem, którego nikt „nie upiększył”. Chcący wiedzieć więcej doceniają możliwość poznania prawdy na temat planu „rozkułaczania” chłopów i przymusowo wcielania do kołchozów. Ówcześnie, by pozyskać środki, zachęcano nawet, by obcinać koniom ogony. Tego rodzaju wiadomości potrafią szokować, warto jednak je poznać.

Poszukujący książek z ponadczasowym przesłaniem wybierają prozę Sōsekiego Natsume. Prosta i zrozumiała forma obyczajowych i psychologicznych utworów pisarza urzeka wielu. W końcu nie bez przyczyny Natsume doceniono za mistrzowską analizę ludzkich charakterów.

„Światło i mrok” doceniają fani powieści obyczajowych i psychologicznych

Wszyscy ci, którzy lubią wyrafinowaną umysłową gimnastykę. Historia młodych małżonków rozgrywa się w Tokio w roku 1916. Początkowo możemy odnieść wrażenie, że Onobu i Yoshio to zwykła para. To jednak tylko mylące pozory. Małżonkowie toczą wojnę o dominację, miłość i szczerość. Oboje nauczyli się sztuki zmyślnego kamuflażu. Przed Onobu była inna kobieta, którą Yoshio ponownie spotka. Wtedy wszystko powinno stać się jasne. Ta powieść nie została jednak skończona, więc zakończenie samodzielnie „dopisują” czytelnicy.

„Wrota” fascynują natomiast niebojących się demonów przeszłości

Historia mężczyzny, który sam skazał się na samotność, porusza. Życie zdaje się toczyć dalej, ale przeszłość może powrócić. Wówczas nic nie będzie już takie samo, bo za wiele błędów w końcu trzeba zapłacić.

Odbiorcami nieszablonowych, szokujących, wyłamujących się ze schematów, poruszających książek są czytelnicy gotowi na niezapomniane doznania. Warto wpisać się w tę grupę.