Oczarowani "Tajemniczą książką", czyli akcja "Nie oceniaj książki po okładce" Wydawnictwa Psychoskok - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościOczarowani „Tajemniczą książką”, czyli akcja „Nie oceniaj książki po okładce” Wydawnictwa Psychoskok

Oczarowani „Tajemniczą książką”, czyli akcja „Nie oceniaj książki po okładce” Wydawnictwa Psychoskok

25 kwietnia 2018 / Agata Jankowiak
Warsaw Book Show już za nami. Czytelnicy rozchwytywali „tajemnicze książki” przygotowane specjalnie na tę okazję przez Wydawnictwo Psychoskok.

Odbywający się w Nadarzynie, czterodniowy festiwal Warsaw Book Show zgodnie z założeniem promował książki, integrował środowisko autorów, wydawców i czytelników. Wydarzeniu przyświecało hasło  „Wielkie czytanie”. Nie zabrakło spotkań z popularnymi aktorami, gwiazdami mediów, aktorami i animatorami kultury. Przybywający tłumnie goście mieli okazję uczestniczyć w warsztatach, panelach dyskusyjnych oraz zabawach literackich.

Wydawnictwo Psychoskok jak zawsze chętnie biorące udział w znaczących wydarzeniach czytelniczych oraz wspierające Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa aktywnie uczestniczyło w wydarzeniu. Nie zabrakło świetnych książek z wielu gatunków literackich, pogawędek, spotkań z autorami.

Nie kupuj książki po okładce

Uwagę zwiedzających przykuwał baner z wyrazistym hasłem „Czytanie powoduje zmiany w mózgu”. Wiele osób chciało dowiedzieć się o jakich zmianach mowa. Przyjmowane entuzjastycznie wyjaśnienia zachęcały, by sięgać po książki. Korzyści płynące z czytania są przecież nieocenione.

Czytanie książek przyczyną długotrwałych zmian w mózgu

Największym zainteresowaniem cieszyły się „tajemnicze książki” przygotowane specjalnie na tę okazję przez Wydawnictwo Psychoskok. Czytelnicy dosłownie rozchwytywali pięknie opakowane lektury, których zawartość „zdradzał” jedynie ręcznie wykonany opis na opakowaniu.

Akcja „Nie oceniaj książki po okładce” odniosła czytelniczy sukces. Zaintrygowani Czytelnicy, rozumiejąc, że nie warto przywiązywać nadmiernej uwagi do okładki, zaczytywali się, w króciutkich fragmentach umieszczonych na szarym papierze. Dzięki temu bezspornie dowiedliśmy, że moc drzemie w treści. Kilka zdań wystarczało bowiem, by przekonać do wyboru konkretnej lektury.

„Tajemnicze książki” zauważyła także telewizja internetowa. Redaktor naczelny dziennika targowego – Alojzy Kuca, dostrzegł potencjał akcji. Przyznał, że forma wzbudza zrozumiałe zainteresowanie, wpływając na atrakcyjność czytelnictwa. Doceniony został również trud włożony w przygotowywanie zagadkowych pakunków. Urzekające rękodzieła zobowiązuje, by przywiązać należytą uwagę do książki, która w tej formie może stać się prezent-niespodzianką na każdą okazję albo tajemniczym podarunek dla siebie.

Moc drzemie w treści, czyli nie oceniaj książki po okładce