O czym jest książka "Poród w hipnozie. Szkoła rodzenia"? - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościO czym jest książka „Poród w hipnozie. Szkoła rodzenia”?

O czym jest książka „Poród w hipnozie. Szkoła rodzenia”?

11 kwietnia 2018 / Agnieszka
Zawarte w tytule określenia „Poród w hipnozie. Szkoła Rodzenia”, można by ująć w jednym zdaniu „Hipnotyczna Szkoła Rodzenia”.

Głównym przesłaniem tej książki jest przygotowanie ciężarnej kobiety do porodu pozbawionego lęku i bólu. Emocje nierozerwalnie związane są z bólem porodowym. To on spędza sen z powiek większości rodzących. Naładowanych negatywnymi  informacjami nie zawsze prawdziwymi, a pochodzącymi z przekazów rodzinnych, koleżeńskich czy medialnych.

Żeby zapobiec takiej sytuacji, należało przerwać łańcuch zdarzeń poprzez:

  • zmniejszenie odczucia lęku (psychoterapia),
  • obniżenie napięcia mięśniowego (ćwiczenia relaksacyjne) lub
  • zastosowanie leków przeciwbólowych.

Hipnoza sama w sobie działa na wszystkie trzy elementy koła Reda. Zmniejsza lęk i napięcie mięśniowe, działa przeciwbólowo pośrednio i bezpośrednio na ośrodkowy układ nerwowy, blokując przepływ bodźców bólowych.

Książka do kupienia na stronie http://tylkorelaks.pl/725-porod-w-hipnozie-szkola-rodzenia-9788381191425.html

Odczucie bólu porodowego związane jest z wieloma czynnikami: skurczami macicy, rozciągnięciem mięśni krocza i pochwy oraz stanem emocjonalnym. Dlatego wszystkie te czynniki muszą być uwzględnione w zwalczaniu przykrych dolegliwości związanych z porodem.

W Hipnotycznej Szkole Rodzenia wiedza położnicza przekazywana jest w dwojaki sposób:

  • na poziomie świadomym słuchając i czytając teksty zawierające informacje na temat ciąży i porodu oraz
  • na poziomie podświadomym poprzez sugestie hipnotyczne przekazywane podczas alfa-transu.

Jest to swego rodzaju fantom porodowy, pozwalający przećwiczyć mentalnie wszystkie odczucia i reakcje. Tak jak by to było w czasie rzeczywistego porodu.

Lektura tej książki oraz ćwiczenia medytacji, a także wprowadzanie w trans hipnotyczny zawarte na płycie CD pozwalają osiągnąć rozluźnienie mięśni krocza i pochwy oraz spokój emocjonalny.

Hipnoza i medytacja w ciąży

Książka „Poród w hipnozie” jest jedyną pozycją tego typu w Polsce. Świadczy to o braku zainteresowania hipnozą porodową zarówno wśród lekarzy położników, położnych oraz samych pacjentek. W Krajach Zachodniej Europy i Ameryki w hipnozie rodzi rocznie kilkaset tysięcy kobiet, warto więc zainteresować się tym tematem.