Niemożliwe załatwiam od ręki - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościNiemożliwe załatwiam od ręki

Niemożliwe załatwiam od ręki

31 marca 2017 / Łukasz
„Niemożliwe załatwiam od ręki” to poradnik składający się z siedmiu krótkich rozdziałów, w których zawarte są konkretne informacje. Przeznaczony jest dla każdego, niezależnie od wieku, płci, czy grupy społecznej. Problemy mamy wszyscy, nie zawsze jednak wiemy jak z nich wybrnąć, jakie rozwiązanie będzie najlepsze. Autor podkreśla, iż najważniejsze jest, abyśmy nigdy się nie poddawali i nie tworzyli sobie problemów w swoich głowach.

W każdym rozdziale Gruff rozkłada dany problem na czynniki pierwsze, ukazuje go i pokazuje możliwość rozwiązania, zmiany myślenia. Autor podkreśla, że krokiem do rozwiązania naszych problemów jest kontrolowanie swojego ego. A ego mamy niekiedy bardzo przerośnięte: to ono nie pozwala np. bezrobotnemu podjąć pracy za niższą stawkę, bo kiedyś zarabiał więcej. Niestety nie wszystko układa się w życiu tak, jakbyśmy chcieli. W książce wszystkie problemy zostają wytłumaczone na przykładach, które autor zna najlepiej. Następnie uczy nas nabierania odwagi, przyznawania się do błędów, podejmowania mądrych wyborów. Swoje porady Gruff podpiera ćwiczeniami z życia codziennego oraz ilustracjami, które obrazują codzienne życie, a zarazem wizualizują nam to, co może spotkać każdego z nas.

W swej książce uświadamia czytelnikowi, pokazuje mu, jak niemożliwe może stać się możliwe i to w dość prosty sposób. Pokazuje, jak sprowadzić trudne życiowe decyzje do banalnych spraw. Uświadamia on nam, że życiowa decyzja, która jest w stanie odmienić nasze życie, nie jest wcale taka trudna, a wręcz przeciwnie. Jest jedną z najłatwiejszych w naszym życiu, tylko wystarczy do niej podejść ze świadomością tego, co chcemy. Bazując na swoim doświadczeniu, William Gruff, pokazuje nam, jak przejść przez wszystkie problemy. I to w dodatku w szybki, prosty sposób, niezależnie od czynników, jakie możemy napotkać.