Niemożliwe załatwiam od ręki. Podręczny Poradnik Rozwiązywania Problemów - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościNiemożliwe załatwiam od ręki. Podręczny Poradnik Rozwiązywania Problemów

Niemożliwe załatwiam od ręki. Podręczny Poradnik Rozwiązywania Problemów

15 listopada 2016 / Agnieszka
 „Niemożliwe załatwiam od ręki, czyli Podręczny Poradnik Rozwiązywania Problemów” to pozycja obowiązkowa dla każdego, kto chciałby nauczyć się rozwiązywać własne problemy w prosty i szybki sposób, bez względu na wiek, pochodzenie czy zawód.

Książka powstała z myślą o osobach, które nie tylko mają trudności w osiągnięciu swoich celów, ale także o tych, którzy systematycznie je realizują, aczkolwiek poszukują skuteczniejszych działań. Zamierzeniem poradnika nie jest danie motywacji czy sił do działania, ale uświadomienie czytelnikom, że życie jest prostsze, niż im się wydaje.

Życie to ciągła walka z porażkami, które odnosimy. Ważne jest to, by się nigdy nie poddawać, bo nie wiadomo jak blisko jest rozwiązanie. Działaj!

Autor, bazując na własnym doświadczeniu oraz obserwacji świata, daje czytelnikowi możliwość powrotu do podstaw. Rozkłada na czynniki pierwsze pewne sytuacje i podaje praktyczne porady oraz ćwiczenia, które pozwalają na łatwiejsze przyswojenie poszczególnych etapów rozwiązywania problemów, a w ostateczności zmierzenie się z wszelkimi przeszkodami. Prosta budowa rozdziałów sprawia, że każdy, kto sięgnie po niniejszy poradnik, z łatwością odnajdzie analogiczne zdarzenia z własnego życia i dostrzeże istotę trapiącego go dylematu. Publikacja została napisana lekkim piórem i opatrzona własnoręcznymi obrazkami autora, a dzięki jej poręcznej wielkości, zmieści się do każdej kieszeni.

Pierwszym krokiem do rozwiązywania problemów i tak naprawdę do ograniczania ich ilości jest kontrolowanie swojego ego. U mężczyzn często nazywamy to „męską dumą”, u kobiet „chęcią zwrócenia na siebie uwagi”. Każdy może nazywać to jak chce. Moim zdaniem przede wszystkim chodzi tutaj o to, jak postrzegamy siebie.

Poszczególne rozdziały składają się w jedną całość i są skumulowane za pomocą skrótowca „POWER”, który został stworzony w celu szybszego zapamiętania wymienionych w książce porad. Autor zachęca czytelników między innymi do przyznawania się do własnych błędów. Nikt nie jest nieomylny. Każdy z nas bierze odpowiedzialność za swoje czyny i słowa. Powinniśmy więc schować swoje ego do kieszeni i zacząć działać. Głównym celem książki jest przekazanie czytelnikowi narzędzi, dzięki którym będzie mógł w pełni świadomie podejmować decyzje, pracować nad sobą, a przede wszystkim stawać w obliczu nieustannych problemów, z którymi spotyka się każdego dnia. Oczywiście nie można zakładać, że od razu po przeczytaniu wszystkich rozdziałów nasze utrapienia znikną. Trzeba codziennej, systematycznej, świadomej pracy w tym kierunku, a przy pomocy zawartych w książce ćwiczeń staje się to zdecydowanie łatwiejsze. Jak podkreśla autor, nie od razu dojdzie się do mistrzostwa. Potrzeba nam przy tym trochę wytrwałości, samozaparcia i odpowiedniego podejścia, które ta książka gwarantuje.

Okazuje się, że wszystko możemy załatwić w kilku prostych krokach:
1. Zacznij od źródła problemu.
2. Przedstaw jasno sytuację.
3. Twój problem, Twoja walka.
4. Nabierz cierpliwości, nie wszystko można mieć od razu.
5. Bądź konsekwentny.

Przeczytaj ten poradnik i działaj!

niemozliwe