Najlepszy prezent dla kobiety – najlepszy prezent dla mężczyzny - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościNajlepszy prezent dla kobiety – najlepszy prezent dla mężczyzny

Najlepszy prezent dla kobiety – najlepszy prezent dla mężczyzny

20 listopada 2020 / Agnieszka

W ciągu roku nadarza się wiele okazji do obdarowywania innych. Wówczas pojawia się pytanie. Jaki podarek wybrać? Najlepszy prezent dla niej i prezent dla niego to książka. Właściwa lektura to przecież sposób na relaks, odstresowanie oraz poprawę nastroju.

Książki, które sprawdzą się na prezent

 

Wszyscy cyklicznie szukamy pomysłów na miłe upominki. I choć wiele osób uważa, że najłatwiej wręcza się kwiaty, słodkości, czy kosmetyki, nie są to podarki idealne. Co prawda kupimy je nawet w większych sieciach handlowych, ale to sztampowe, mało atrakcyjne prezenty. Osoba obdarowywana na pewno nie poczuje się wyjątkowo, otrzymując coś, co za chwile zostanie zjedzone, zwiędnie lub po prostu się wyczerpie. Co więc kupić jako miłą niespodziankę? Najlepszy prezent to książka. Ten uniwersalny, ponadczasowy pomysł na upominek nigdy się nie dezaktualizuje. Obszerny wybór lektur z najróżniejszych gatunków literackich wychodzi naprzeciw zróżnicowanym, czytelniczym potrzebom.

Książka – najlepszy prezent pod choinkę

„Książka-mimo że jest rzeczą-to jednak jest niczym przedmiot z duszą, ma wartość bezcenną, uniwersalną i ponadczasową. Godzi się ją czytać po wielokroć, pożyczać, postawić w domowej biblioteczce (wtedy może nam o kimś lub o czymś ważnym przypominać), a nawet, jeśli lubimy się dzielić-nic nie stoi na przeszkodzie, by ją przekazać dalej: znajomemu albo bibliotece”. – M. Raczek, „Książka to najlepszy prezent”, m.trójmiasto.pl

Najlepszy prezent dla kobiety – najlepszy prezent dla mężczyzny to książka. Dobra literatura nie zważa, na płeć, wiek, czy zainteresowania. W czytelniczym rogu obfitości dla każdego znajdzie się wartościowa lektura. Dzięki temu wszyscy mają szansę korzystać z prozdrowotnych właściwości czytania książek dla przyjemności. Jaki prezent dla niej? Jaki prezent dla niego? Odpowiedź na te pytania jest tylko jedna, ciekawa książka. Wybierając odpowiedni tytuł, bez względu na okazje, sprawimy osobie otrzymującej podarek przyjemność. Warto wspomnieć, że książki pozwalają wielokrotnie przeżywać niezapomniane chwile, a gdy są, już przeczytane mogą stać się gustowną ozdobą.

Poznajmy więc najlepsze książki na prezent dla kobiet oraz mężczyzn. Są to wyselekcjonowane, warte przeczytania lektury. Każda z nich porusza ważne tematy i oferuje niezapomniane czytelnicze wrażenia.

Książka na prezent – pomysł na prezent

Zbiór refleksyjnych opowiadań

Najlepszy prezent dla kobiet może stanowić „Lakier do paznokci„. Jest to zbiór refleksyjnych opowiadań napisanych o kobietach i dla kobiet przez Peggy Brown. Autorka jest dojrzałą kobietą, która nie zgadza się na patriarchalne zasady, krzywdzące zasady kościoła oraz przemoc wobec przedstawicielek płci pięknej. Dowodzi tego każda z jej opowieści. W tym zbiorze znalazło się aż 10 poruszających, niejednokrotnie do łez, opowiadań. Już pierwszym z nich spotkamy wyjątkowe bohaterki. Los kochających się ponad życie sióstr na długo zapadnie nam w pamięć. Nie można bowiem przejść obojętnie wobec dramatu, poświęcającej swój talent dla matki Celi, bitej przez męża Adeli oraz niepełnosprawnej Heli. Oczywiście w tych historiach napotkamy wiele charakternych pań, a każda z nich zasługuje na uwagę. W trakcie lektury warto zwrócić uwagę na Marylę, bo to ona zahipnotyzowała się czerwonym lakierem do paznokci. Ten symbol ma znaczenie. 

Czytaj dalej

Podarunki zawsze powinny Poprawiać nastrój. Wskazane jest także, by mogły stać się cenną pamiątką. Najlepszy prezent dla kobiet poszukujących duchowego wsparcia to „Pisanie po ścianie”. Jest to zbiór refleksyjnych, przepełnionych nadzieją opowiadań. Przygotowała je ceniąca możliwość wyrażania za pomocą słów tego, co ważne, Grażyna Krynicka. Tym razem autorka bardzo uważnie przyjrzała się rzeczywistości. Każde opowiadanie inspirowane jest więc prawdziwym życiem. Egzystencjalna problematyka to gwarancja, że przeczytane treści z łatwością można odnieść do prawdziwego życia. Opowiedziane zostały wzruszające momenty, sytuację powodujące smutek i rozżalenie, ale również te oferujące szczęście. Ta książka tłumaczy, dlaczego nigdy nie warto się poddawać. Przykre zdarzenia dotykają wszystkich i nie sposób temu zaradzić. Każde zajście, nawet traumatyczne należy traktować jako cenną naukę. Bardzo możliwe, że z czasem okaże się ona bezcenną i bardzo przydatną nauką. Ostatnie słowo należy do życia Grażyna Krynicka wspomniała o tym również w powieści obyczajowej „Drugie życie rzeczy”. Warto zapamiętać ten tytuł, ponieważ ta książka sprawdzi się jako prezent dla kobiet, ale również panów.

Czytaj dalej

Dojrzała miłość zakwitnie na tle koszmarów, traum i zbrodni 

Mawia się, że panie lubią historie miłosne. Taką warto więc zaoferować przedstawicielkom płci pięknej. Najlepszy prezent dla kobiet może stanowić „Origami dwojga istnień i psa”. Dojrzała miłość zakwitnie na tle koszmarów, traum i zbrodni. Nie jest to cukierkowa opowieść, dlatego wzruszeń nie zabraknie. W głównych rolach znaleźli się doświadczeni życiowo bohaterowie. Jest to emerytowana policjantka Bożena Polańska i były bankowiec Maciej Rawicz. Ona z pomocą przyjaciółki stara się uporać z bolesnymi wspomnieniami z przeżytej próby gwałtu oraz dokonanego na służbie zabójstwa. On żyje w odosobnieniu, obawiając się zemsty ludzi, chcących odzyskać dokumenty, które zabrał, porzucając pracę. Te papiery dowodzą, że bohater ulegał naciskom władzy, sprawowanej przez posłuszny partii zarząd banku. Kryminaliści spróbują zabić Macieja, więc Bożena będzie musiała ratować jego życie. Ta dramatyczna sytuacja bardzo zbliży ich do siebie. Nim przyjaźń przemieni się w żarliwe uczucie, obdarzą się zaufaniem. A co dalej? Narodziny miłości dojrzałej wspomoże przyjaciółka Bożeny oraz maleńki piesek. Bohaterowie nie spodziewają się, że ich szczęście szybko dopełni rodzicielstwo.

Czytaj dalej


Intrygi, tajemnice oraz niebezpieczne misje…

Najlepszy prezent dla kobiety to powieść science-fiction „Projekt Koniczyna”. Intrygi, tajemnice oraz niebezpieczne misje dostarczają niezapomnianych wrażeń. Ta pozycja miło zaskoczy dojrzałe, a także młode przedstawicielki płci pięknej. Jest to również książka na prezent dla nastolatki. Główna bohaterka to młodziutka Alex. Niespodziewanie budzi się ona w szpitalu, nie pamiętając, kim jest i dlaczego znalazła się w tym miejscu. Skołowana, nieco wystraszona dziewczyna zrobi wszystko, by odzyskać wspomnienia. Nie przypuszcza jednak, jak trudne będzie to zadanie. Przyjaciółka celowo będzie wprowadzać ją w błąd. Obdarzona nadprzyrodzonymi zdolnościami Aleks, dopiero gdy znajdzie swój stary dziennik zacznie odkrywać swoją misję oraz cel tajnego Projektu Koniczyna. Nastolatka nie powinna ślepo zawierzać stopniowo pozyskiwanym informacjom. Dlaczego? Ponieważ cała sprawa spowita jest zawiłymi zagadkami. Momentami może być niebezpiecznie, ponieważ Alex wciąż obserwuje tajemniczy mężczyzna. Znaczenie ma także jej wewnętrzne poczucie, że powinna komuś pomóc. Ta historia szokuje nieprzewidywalnym zakończeniem. Pełnych nadprzyrodzonych zjawisk losów Aleks czytelnicy długo nie zapomną. Informacja dla tych, którzy czytali „Projekt „Koniczyna” – z pewnością nie przejdziecie obojętnie obok książki Projekt Wolność”. To kontynuacja porywającej opowieści o losach Alex – dziewczyny, która posiada nadzwyczajne zdolności.

Czytaj dalej


Wyprawa po ukryty skarb

Zapewnijmy bliskim sercu panom niezapomniane przygody i niebezpieczne eskapady. Najlepszy prezent dla mężczyzny może stanowić wyprawa po skarb ukryty na terenie Polski. Wskazówki, jak do niego dotrzeć, podane są w powieści „Pułapka”. Ta przygodowa opowieść inspirowana jest tajemnicami, które do dziś rozbudzają wyobraźnię badaczy i poszukiwaczy drogocennych przedmiotów. Opisana historia dotyczy bohaterów pragnących zdobyć niewyobrażalny majątek. Podobno w legendarnej Szczelinie Jeleniogórskiej ukryte są brylanty, złoto, biżuteria i dzieła sztuki. Właśnie ten poniemiecki schowek z czasów II wojny światowej zamierzają odnaleźć Bracia Czarnowscy wraz z żonami, obywatel RFN Justus Schwarz wraz ze wspólnikiem i dziennikarz Jacek Sulima. Szybko odnaleziony trop nie musi odznaczać sukcesu. Najpierw trzeba przecież dotrzeć na miejsce. Zdeterminowani poszukiwacze szybko odkryją, że muszą skierować się w Góry Izerskie. Ich zapału nie ostudzi wizja górskiej wędrówki. Nie przewidzieli jednak najgorszego. By dotrzeć do bezcennej skrytki, trzeba przygotować się na ekstremalne warunki pogodowe i spotkanie z nietypowymi mieszkańcami gór. Zachowanie ostrożności jest wskazane, ponieważ za nierozważny błąd trzeba zapłacić wysoką cenę. Czy ktokolwiek zdoła szczęśliwie powrócić z tej eskapady? Odpowiedź na to pytanie padła w zakończeniu powieści.

Czytaj dalej


Powieść ujawniająca tajemnice Watykanu

Połączenie szokujących faktów z intrygującą fikcją na pewno spodoba się panom. To dlatego warto polecić im jedną z najbardziej niewiarygodnych pozycji. Lucyfera” to książka ujawniająca tajemnice Watykanu i podająca w wątpliwość katolickie nauki. Jeszcze przed premierą mówiono, że ta pozycja zachwieje podstawami chrześcijaństwa, było również pewne, że „Lucyfera” zostanie uznana za analogię bestsellerowego „Kodu Leonarda da Vinci”. Te przypuszczenia wynikały z informacji zaprezentowanych w lekturze. Przełomowe hipotezy ujawnione w książce zostały potwierdzone retrospekcją faktów historycznych, podań i legend. Potwierdzają to liczne przypisy i odwołania do dzieł kultury. Autorzy jako badacze Biblii na rzecz tej książki z głębili wiele dokumentów i tajemnic przeszłości. Literacka fikcja posłużyła do za kamuflowania rewolucyjnych wiadomości. Fabuła rozpoczyna się w momencie, gdy znana polska aktorka wraz z mężem przyjeżdża do francuskiej Prowansji. To urokliwe miejsce z założenia miało stanowić plener filmowy. Szybko jednak okaże się, że powstanie produkcji ma ukryty cel. Śledząc losy bohaterów, poznamy intrygujące ciekawostki. To przełomowa książka dowodzi między innymi, że Jezus miał brata bliźniaka, a Mesjaszem była Maria Magdalena. Przedstawione dowody sprawiają, że trudno zaprzeczyć tym tezom. Z całą pewnością każdy, kto sięgnie po Lucyferę zmieni więc sposób postrzegania świata i religii.

Czytaj dalej


Dramatyczna historia z pozytywnym przesłaniem

Panowie lubią być na bieżąco z aktualnymi, społecznymi problemami. Najlepszy prezent dla mężczyzny to więc „Uzależniony. Droga do trzeźwości”. Ta książka inspirowana jest życiem Adama Gałęskiego. Ten młody mężczyzna odważył się opowiedzieć swoją dramatyczną historię. Wyznać, w jaki sposób wplątał się w pułapkę uzależnienia od narkotyków. W trakcie lektury zrozumiemy, że Adam nigdy nie przypuszczał, że wpadnie w sidła nałogu. Wierzył, że w każdej chwili będzie mógł zrezygnować z zażywania niebezpiecznych substancji. Niestety choć zaczynał, od skrętów jego organizm szybko zaczął dopominać się silniejszych substancji psychoaktywnych. Konieczność pozyskiwania pieniędzy na kolejne dawki zaczęła determinować jego codzienność. Bohater dopuszczał się więc wielu nagannych zachowań, a w końcu sięgnął po śmiercionośne dopalacze. Zwierzenia Adama są przestrogą przed życiem na haju. Zrozumiemy, że nie warto ryzykować, bo „przygodę” z narkotykami łatwo zacząć, ale trudno zakończyć. Dowodzi tego los Adama i wielu innych osób, które zostały wspomniane w tej pozycji. Ta książka uświadamia, że walka z nałogiem wymaga szczerości z samym sobą. Omówiono także sposób funkcjonowania ośrodków dla osób uzależnionych w Polsce. Te informacje powinny zainteresować osoby borykające się z jakimkolwiek uzależnieniem oraz ich najbliższych i wszystkich zainteresowanych tematem.

Czytaj dalej


Doskonała okazja na prezent

Zaprezentowane powyżej pozycje dowiodły, że najlepszy prezent dla kobiety oraz mężczyzny to książka. Dobrą lekturę, bez względu na okazję można wręczyć każdemu. Dostarczy ona obdarowanemu niezapomnianych wrażeń, a po przeczytaniu najpewniej trafi w kolejne ręce lub stanie się gustowną pamiątką i ozdobą półki.

Książki, które powstały w czasie pandemii
http://www.lektury24h.pl/ksiazki-ktore-powstaly-w-czasie-pandemii.html