Najlepsze książki dla mężczyzn od wydawnictwa Psychoskok - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościNajlepsze książki dla mężczyzn od wydawnictwa Psychoskok

Najlepsze książki dla mężczyzn od wydawnictwa Psychoskok

2 stycznia 2017 / Łukasz
Każdemu może się zdawać, że czytających mężczyzn jest coraz mniej. Jednak według różnych sondaży, możemy zauważyć, że ta liczba rośnie z każdym dniem. Powodem może być zwiększająca się ilość autorów, która ustala za swój cel trafienie w odpowiednią grupę społeczną — w tym przypadku mężczyzn. Poniżej postaram się przedstawić książki wydawnictwa Psychoskok, które na pewno trafią w gusta mężczyzn.

Panowie podobnie, jak panie, sięgają po różne gatunki. Nie jest jednak tajemnicą, że najbardziej przypadają im do gustu lektury dostarczające silnych wrażeń. W tym miejscu należy więc wymienić jedną z nich. Najlepsza książka dla mężczyzny to tytuł, na który zasłużył „Handlarz obrazów”. Jest to kryminał ujawniający arkana więziennej rzeczywistości. Oznacza to, że możliwym staje się poznanie rzeczywistości rozgrywającej się za murami. Możemy być pewni, że dominuje tam przemoc i niesprawiedliwość. Przekona się o tym Zbyszek. Trafi on do więzienia w wyniku niesłusznego oskarżenia, a następnie skazania za morderstwo swojej przyjaciółki. Nie udało się zgromadzić dowodów mogących go uniewinnić, dlatego otrzymał długoletni wyrok. Poczucie niesprawiedliwości nie da mu spokoju. By chronić swoją psychikę, Zbyszek zacznie prowadzić zajęcia resocjalizacyjne. Jest bowiem pasjonatem malarstwa, więc mądrze wykorzysta terapeutyczne działanie sztuki. W ten sposób zdobędzie uznanie wśród współosadzonych, nauczy się więziennego slangu I pozna panujące tam zasady. Oczywiście nie wszyscy będą uczestniczyć w tych zajęciach ze względu na zamiłowanie sztuką, ale dla niego nie ma to znaczenia. Bohater nigdy nie przestał bowiem wierzyć, że pewnego dnia odzyska wolność. O tym, czy tak się stanie, dowiemy się w trakcie lektury. Wstrząsających momentów nie będzie brakować, bo opisane zostały nawet intymne sceny spod celi.

Czytaj dalej

Skoro panowie potrafią docenić silne wrażenia i tematy inspirowane rzeczywistością, w zbiorze najlepszych książek dla mężczyzn, nie można było pominąć pozycji podejmującej ważne zagadnienie społeczne.Uzależniony. Droga do trzeźwości. Prawdziwa historia Adama Gałęskiego” to książka przestrzegająca przed życiem na haju. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób w różnym wieku sięga po narkotyki. Są to niebezpieczne, silnie uzależniające środki. Trzeba o tym pamiętać, bo w pułapkę nałogu łatwo wpaść, ale trudno się z niej wydostać. Opowiada o tym ujawniony w tytule Adam. Przyznaje, że początkowo sięgał jedynie po skręty. Był pewien, że w każdej chwili będzie mógł przestać, niestety jego organizm zaczął dopominać się coraz silniejszych środków. By zgromadzić pieniądze potrzebne na zakup drogich substancji psychoaktywnych, bohater dopuszczał się więc niestosownych zachowań, a ostatecznie zdecydował się na śmiercionośne dopalacze. Historia Adama może służyć jako środek prewencyjny. Wszyscy zainteresowani tą tematyką będą mogli dowiedzieć się, jak wygląda terapia osób uzależnionych od narkotyków. Droga do trzeźwości wymaga szczerości z samym sobą. Jest to trudny, momentami bolesny proces, ale należy go odbyć. Sięgając po tę książkę, poznamy również innych bohaterów oraz dowiemy się, w jaki sposób funkcjonują ośrodki dla osób uzależnionych znajdujące się w Polsce.

Czytaj dalej

Męskie zamiłowanie do literatury faktu jest w pełni zrozumiałe. Możliwość zdobywania istotnych informacji ceni się przecież bardziej niż prozę. „Towarzyszka panienka” wspomina swojego ojca, Wojciecha Jaruzelskiego, czasy Polski komunistycznej oraz PRL-owską rzeczywistość. Jest to bowiem autobiograficzna pozycja autorstwa Moniki Jaruzelskiej. Szczerze opowiedziała ona o życiu swojej rodziny. Wspomniała urocze momenty, te w pełni zwyczajne oraz takie, które nastręczały licznych trudności. Okazuje się, że status córki znanego polityka nie jest łatwy. Nie ma wówczas znaczenia, czy jest się dzieckiem, nastolatką, czy dojrzałą kobietą. Wspomnienia zebrane w tej pozycji pozwalają uzyskać ciekawe wiadomości. Dowiemy się, jaki prywatnie był Wojciech Jaruzelski. Sprawdzimy, czy komunistyczny generał był dobrym ojcem. Bliżej poznamy świat ówczesnych dygnitarzy i przedstawicieli partii rządzącej. Będzie ciekawie i przyjemnie , ponieważ wszystkie wspomnienia i cenne refleksje, Monika Jaruzelska spisała z dużą dawką humoru i autoironii. Lekki styl znanej autorki to nie jedyna zaleta tej pozycji. Należy bowiem podkreślić, że „Towarzyszka panienka” w formie książkowej kilkakrotnie znajdowała się na liście bestsellerów. Teraz z pewnością nie będzie inaczej. Tym razem „Towarzyszka panienka” dostępna jest w formie audiobooka. Zamiast czytać, można więc przyjemnie się zasłuchać.

Czytaj dalej

https://audioteka.com/pl/audiobook/towarzyszka-panienka

Audiobook dostępny w serwisie z audiobookami i słuchowiskami online Audioteka

Następna zupełnie inna biografia, jaką warto polecić panom, napisana została przez sportowca, Andrzeja Stasiuka. Sztuka umierania” to najlepsza książka dla mężczyzn zainteresowanych kulturystyką. Znalazły się w niej najważniejsze informacje związane z tą dyscypliną sportową. Nie jest to jednak poradnik kulturysty, czy sportowy podręcznik. To szczere wyznania człowieka, który na temat tej dyscypliny wie wszystko. Dzięki temu ujawniona została cała prawda na temat kulturystyki. Piękne, umięśnione, momentami ekstremalnie wyrzeźbione ciało to marzenia, które nie każdy zdoła spełnić. Mordercze treningi, nabijanie masy, pilnowanie efektów, czy dobór właściwych suplementów, potrafi męczyć. Najgorsze jednak, że wycieńczona fizyczność z czasem rzutuje na psychikę. Ta książka bezspornie tego dowodzi. Tekst napisany został prostym, momentami wulgarnym językiem. Jest to celowy zabieg, ponieważ podkreśla on ciężar i specyfikę tego sportu. Należy podkreślić, że Andrzej Stasiuk opowiedział o swoich największych wzlotach, ale i porażkach. To najlepszy przykład na to, że każde potknięcie można zamienić w sukces.

Czytaj dalej

Wielu panów, szczególnie tych dojrzałych, stara się zgłębić tajemnice świata. Interesuje ich również duchowość oraz znaczenie ludzkiego bytu. Najlepsza książka dla mężczyzn to więc „W poszukiwaniu źródła. Skąd pochodzimy i kim jesteśmy?”. Nie jest to pozycja omawiająca głębokie rozważania filozoficzne. W zamian przypuszczeń zaprezentowane zostały sprawdzone wiadomości. Przekonamy się, że prawdę na temat roli człowieka na Ziemi znali już nasi przodkowie. Dowodzą tego badania naukowe oraz bogaty materiał źródłowy. W ogólnodostępnych źródłach, informacje te pomijane są celowo. Wszystko po to, by podtrzymywany był przyjęty system wartości. Ta książka pozwala wyzwolić się z blokad percepcyjnych. Dzięki temu stopniowo będziemy poszerzać horyzonty myślowe. Dowiemy się, że głębiej postrzegana rzeczywistość ma charakter niefizyczny. Są to ciekawe i jednocześnie przyjemne wiadomości. Potwierdzają przecież, że po fizycznej śmierci nadal trwa życie. Pora zrozumieć, że człowiek to istota wielowymiarowa.

Czytaj dalej

Do zamyślenia i stawiania ważnych pytań panów, może zachęcić także świetnie przygotowana literacka fikcja. Lucyfera” to polecany mężczyzną psychologiczno-religijny thriller. W momencie ukazania się tej pozycji na rynku wydawniczym przewidywano, że zachwieje ona podstawami chrześcijaństwa. Wiara przetrwała, ale wiele osób podało ją w wątpliwość. Nie można się dziwić, skoro autorami tej pozycji są badacze Nowego Testamentu i tropiciele herezji. By wypaść wiarygodnie, prześledzili oni wiele źródeł historycznych, legend i podań. W efekcie wysunięte zostały śmiałe hipotezy. Zgrabnie wpleciono je w literacką fikcję, dlatego będziemy musieli podążyć śladem bohaterów. Jest to znana polska aktorka i jej mąż. Wspólnie, w celach zawodowych wyruszą oni do francuskiej Prowansji, ale nie spodziewają się, co ich czeka. W efekcie finalnym ujawnione zostaną sekrety chrześcijaństwa i największe tajemnice Watykanu. Trudno będzie im bezspornie przyjąć, że Jezus miał brata bliźniaka. Wątpliwości wzbudzi również postrzeganie Marii Magdaleny jako Mesjasza. Jak jednak nie zgodzić się, skoro autorzy poczynili przepisy do źródeł i dzieł kultury, które potwierdzają owe stwierdzenia.

Czytaj dalej

Pierwszą pozycją, jaką można polecić każdemu mężczyźnie, jest „Niemożliwe załatwiam od ręki, czyli Podręczny Poradnik Rozwiązywania Problemów”. Głównym zadaniem poradnika pozostaje uświadomienie czytelnikom, że życie jest prostsze, niż pozornie się wydaje. Wiliam Gruff rozkłada na czynniki pierwsze konkretne sytuacje jednocześnie udzielając praktycznych porad oraz proponując ćwiczenia, które pozwalają na łatwiejsze przyswojenie poszczególnych etapów rozwiązywania problemów, a w ostateczności zmierzenie się z wszelkimi przeszkodami. Zaletą pozycji jest prosta budowa rozdziałów, która gwarantuje, że każdy czytelnik znajdzie analogię do własnego życia. Na atrakcyjność pozycji wpływają obrazki przygotowane przez autora oraz podręczny rozmiar. Ten poradnik zmieści się w każdej kieszeni, dzięki czemu łatwo będzie go zabrać ze sobą w dowolne miejsce.

Czytaj dalej

Każdego mężczyznę powinna także zainteresować pewna komedia, która została napisana przez Michała Krupę. Janek herbu pół krowy” zabierze nas w niesamowitą przestrzeń. Przenosimy się do czasów Władysława Łokietka, więc na swej drodze nie raz napotkamy dzielnych rycerzy, piękne księżniczki, leśne babki i oczywiście smoki. Przed nami także wyprawa po tajemnicze jajo, ale nie musimy się obawiać, ponieważ będą nam towarzyszyć trzej mężczyźni. Pierwszy z nich to fałszywy rycerz Janek, kolejny giermek księcia Bolesława Zawistnego o imieniu Lucek, a trzeci to czarodziej z niewielkim defektem — Huby. Michał Krupa znany jest ze swego charakterystycznego poczucia humoru, dlatego możemy być pewni, że w trakcie wyprawy po jajo czeka nas świetna zabawa. Trzej bohaterowie będą musieli mierzyć się z kolejnymi przygodami, a my swobodnie będziemy się z nich wyśmiewać. Ta groteskowa powieść doskonale prezentuje bowiem ich morale i ambicje w krzywym zwierciadle.

Czytaj dalej

Michał Krupa, którego książkę polecaliśmy wyżej, posiada jeszcze jeden tytuł, który powinien zaciekawić mężczyznę i spowodować, że zatraci się w niej na godziny. Mowa o „Maślana. Czas pokoju”. Porywająca, przepełniona brutalnymi opisami powieść, która pozwoli nam poznać bezlitosnego płatnego zabójcę. Maślana, bo tak zwą owego człowieka, nie ma skrupułów. Zabijanie jest dla niego codziennością, podobnież jak śmierć. W tym świecie nie ma miejsca na litość i współczucie, liczy się pieniądz, a by go zdobyć warto stosować przemoc i prezentować się jako bezwzględny brutal. Maślana świetnie posługuje się białą bronią, nie myśli zbyt wiele i nie buduje rozbudowanych wypowiedzi. Otrzymuje i wykonuje zadanie, a jego najlepszym przyjacielem zdaje się miecz. Nadejdzie jednak dzień, który odmieni z pozoru proste życie Maślany. Kolejne zadanie okaże się inne od wszystkich, z którymi mierzył się do tej pory. Ten chory świat przemierzają ludzkie potwory, które powołuje do życia podanie tajemniczego serum, są także Żydzi, mafia, policja, i twórczyni serum Panna Magdalena. Czy Maślana poradzi sobie w obliczu coraz bardziej pogmatwanej sytuacji? Napięcie rośnie, a jego zdemoralizowane serce zaczyna odczuwać miłość.

Czytaj dalej

Ostatnią pozycją na liście jest Winnetou, czyli krótki przewodnik po coachingu” Artura Tołłoczko. Coaching to coraz bardziej popularny termin, choć niestety nadal wiele osób nie wie co oznacza. Pozycja „Winnetou czyli krótki przewodnik po coachingu” w zrozumiały sposób zapozna nas z tematyką, dzięki czemu już nigdy nie poczujemy się zakłopotani, gdy napotkamy hasło coaching. Co więcej zyskujemy okazje, by wziąć udział w sesjach coachingowych. We wprowadzeniu do książki uzyskamy odpowiedz na pytanie: dlaczego w tytule wzięło się imię bohatera książki Karola Maya? Okazuje się, że Winnetou wspomniał kiedyś, iż przyszłość można potraktować jak księgę, której jeszcze nie zdołaliśmy przeczytać. Jeżeli w podobny sposób podejdziemy do coachingu okaże się, że czeka nas niezapomniana przygoda, która pozwoli budować świetlaną przyszłość. Księgę pod tytułem „moje życie” możemy napisać sami, a sesje coachingowe nam to ułatwią. Andrzej Tołłoczko celowo zawarł swój poradnik w formie zapisu spotkań z wyimaginowaną klientką, Beatą. Poczujemy się uczestnikami sesji, przyjrzymy trudnością, które napotyka klient, przekonamy się, co może zaproponować specjalista coachingu i ostatecznie zrozumiemy, że coaching jest jak najbardziej dla nas.