Najlepsze książki dla kobiet - poznaj ciekawe książki
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościNajlepsze książki dla kobiet od wydawnictwa Psychoskok

Najlepsze książki dla kobiet od wydawnictwa Psychoskok

29 maja 2017 / Łukasz
Poznaj nasze propozycje na najlepsze książki dla kobiet. Miłość, radość życia, wielkie rozterki i prawdziwe ludzkie emocje – oto czego od książek dla kobiet oczekują współczesne Czytelniczki. W tym artykule poznasz powieści obyczajowe, wysmakowane romanse oraz niegrzeczne erotyki, które przypadną do gustu każdej kobiecie. Dzięki ich bohaterkom czytelniczki będą w stanie poznać wszystkie odcienie kobiecości, zanurzysz się w świat subtelnych doznań, miłosnych uniesień lub trudnych doświadczeń. Jednak nie wszystko musi być takie kolorowe, ponieważ zostanie przedstawiona historia matki i jej dziecka chorego na zespół Downa.

Czy szukasz książek, które są zabawne, inteligentne, rozdzierające serca, urzekają? Poznaj książki polecane kobietom. Co zyskasz je czytając? – od udzielania pocieszającego eskapizmu do oferowania praktycznych porad, książki mogą pomóc nam uzdrawiać, rozwijać się i patrzeć na świat w zupełnie nowym świetle.  Propozycja książek wartych przeczytania.

Najlepsze książki dla kobiet Poznaj nasze propozycje, polecane książki dla kobiet.

 

Zobacz i kup książki dla kobiet na stronie

Wydawnictwo Psychoskok zawsze dba o ciekawą ofertę książek. Popularyzacja czytelnictwa odbywa się poprzez zachęcanie do sięgania do lektury.

Najlepsze książki dla kobiet od wydawnictwa Psychoskok zasługują na szczególną uwagę przedstawicielek płci pięknej. W trakcie czytania nie zabraknie łez prawdziwego wzruszenia. Celowo do prezentacji wybrano pozycje inspirowane prawdziwymi wydarzeniami. Przejmująca okazuje się książka Mici Mieszkowskiej, która powróciła do siebie „Po supełku do kłębka”. Ta kobieta odważyła się opowiedzieć o przeżytych traumach. Przemoc psychofizyczna, seksualne napaści oraz kilkukrotny gwałt, a w tle napastliwy ojciec. Właśnie o takich problemach wspomniała autorka. Po tej książce każda dziewczyna uwierzy, że ma szansę odnaleźć w sobie życiodajną siłę.

„Zdobędziesz odwagę, by realizować swoje pragnienia. Czy to możliwe, że obawiamy się własnej siły?” – Micia Mieszkowski

Czytaj dalej

Kolejną polecaną książką, jaką śmiało mogę tutaj przedstawić, to „I obiecuję Ci miłość” autorstwa Marty W. Staniszewskiej. Autorka pisze o — zdawać by się mogło — zwyczajnym życiu, codziennych perypetiach, rozterkach, które teoretycznie dotykają każdą kobietę, każdego faceta.

Właśnie: zdawać by się mogło, bowiem w warstwie podskórnej za tą zwyczajnością kryje się głęboko skrywana tęsknota za wielką i piękną miłością, za miłością może nie z „Przeminęło z wiatrem”, ale na pewno za miłością Stefci Rudeckiej i Waldemara. I nie przykryją tej tęsknoty współczesne słownictwo, niekiedy wulgaryzmy, rzekomy blichtr… Tak naprawdę to wyłazi spod tych opisów tęsknota każdej młodej dziewczyny żyjącej w tym kraju za czymś niezwykłym, tęsknota za wyrwaniem się z tej siermiężnej polskiej codzienności…

Czytaj dalej

Następną pozycją, która powinna znaleźć się na półce Czytelniczki, to „TRYLOGIA CISZY„, należałoby zakwalifikować do literatury kobiecej, to warto, by przeczytali ją także mężczyźni. Szczególnie ci, którzy przesadnie poświęcają się karierze zawodowej, niszcząc w ten sposób swoje rodziny lub pozbawiając się szansy na ich zbudowanie.

Chcąc zrozumieć Maję, główną bohaterkę powieści Alicji Masłowskiej–Burnos, koniecznie trzeba mieć opanowaną definicję pracoholizmu. Tak, wiem, wiem. Jestem po trzydziestce, wchodzę w grupę ryzyka, później może się okazać, że nie mogę mieć dziecka i będę przeżywać największą tragedię w życiu. Mamo, wyluzuj. To nie dla mnie, a na pewno nie teraz. Muszę zająć się w 200 procentach nową pracą. Na szczęście Maja spotkała na swojej drodze mężczyznę życia i otworzyła swoje serce na rodzącą się miłość. Miłość, która później pozwoliła jej przetrwać wielki, osobisty dramat. „Nie wchodź w moją ciszę” to powieść intergatunkowa. Mamy w niej elementy erotycznego romansu, powieści psychologicznej, kryminału i dramatu. Jednak książka Alicji Masłowskiej–Burnos jest powieścią o dojrzewaniu. Dojrzewaniu do miłości, związku, macierzyństwa i… daru wybaczania.

Czytaj dalej

Najlepsza książka dla kobiet, które lubią pełne optymizmu powieści obyczajowe to „Po szczeblach drabiny”. Opisuje ona historię skromnej Stefy, która z głębokiej prowincji dotrze na sam szczyt. Bohaterka nigdy nie planowała opuszczać rodzinnej wsi. Z czasem miała bowiem objąć ojcowiznę. Niestety tragedia, która rozegrała się w jej domu, zmusiła ją do zmiany planów. Przerażona Stefa dzięki przyjaciółce decyduje się umknąć do Warszawy. Od tego momentu życie bohaterki będzie pełne nieoczekiwanych zmian. Czeka ją wiele zawodowych i osobistych perturbacji, sporo dziwnych do wyjaśnienia zajść, wiele smutków i trudności , ale także pozytywnych zaskoczeń. Życzliwi ludzie nigdy nie będą jej opuszczać. Z czasem bohaterka zawędruje do Krakowa i Gdańska. Na jej drodze pojawi się także starszy mężczyzna żydowskiego pochodzenia. Możemy być pewni, że wszystko, czego doświadczy, z czasem zaprocentuje. Ostatecznie skromna Stefa przemieni się w pewną siebie Stefanię. Wówczas kobieta będzie gotowa wykorzystać swój sukces. To dobrze, bo pewnego dnia ma szansę stać się właścicielką pałacu.

Czytaj dalej


Książka, która pozytywnie zaskoczy każdą kobietę to również „Przetrwać próbę czasu”. Jest to piękna, poruszająca opowieść o sile miłości. Główna bohaterka, elegancka pani architekt Antonina wie, jak boli złamane serce, ponieważ doświadczyła bolesnego zawodu uczuciowego. Jej mąż uwiódł ją, gdy miała 19 lat. Jako młoda dziewczyna długo wierzyła, że ta relacja zapewni jej spełnienie. Niestety, mąż zamiast miłości zaoferował jej niewolę. Jego nakazy i stawiane jej ograniczenia bywały bardzo dotkliwe. Antonina zdecydowała się odejść od męża, dopiero gdy nakazał jej usunąć ciążę. Tego polecenia nie była w stanie znieść. Na całe szczęście w momencie załamania wsparły ją przyjaciółki. To dzięki nim bohaterka szybko odzyskała równowagę psychiczną. Zdecydowała się także wykorzystać odzyskaną wolność. Niestety poszukiwanie godnego zaufania partnera to trudne zadanie. Antonina uwierzy, że prawdziwa miłość jest możliwa, dopiero gdy pozna przystojnego Borysa. Życie postawi jednak przed parą wiele wyzwań. Czy ostatecznie uda im się założyć szczęśliwą rodzinę? O tym przekonamy się w trakcie lektury.

Czytaj dalej


Najlepsza książka dla kobiet spragnionych płomiennych romansów to natomiast pełna erotyzmu powieść, „Nigdy nie mówię nigdy”. Jest to poruszająca historia niecodziennej miłości. Inaczej nie sposób nazwać uczuciowej relacji, jaka zawładnie sercem głównej bohaterki. Jest nią 30-kilkuletnia Samantha. Do zadowolenia wystarczają jej sukcesy na polu zawodowym oraz przygodne romanse. Do zmiany nie są w stanie nakłonić jej koleżanki ani kuzynka, która już dawno ułożyła sobie życie. Nawet śmierć jej matki nie skłoni bohaterki do rozważań nad upływającym czasem. Serce Samanthy zabiję mocniej, dopiero gdy z opresji wyzwoli ją Henry. Stopniowo jej zapatrywania na przyszłość zaczną ulegać zmianie. Płomienny romans, który połączy tych dwoje, zapoczątkuje serię zdarzeń mogących doprowadzić do katastrofy. Tym samym może okazać się, że zagorzała singielka Samantha nie zdoła zaznać prawdziwego szczęścia.

Czytaj dalej


Panie lubiące chwytające za serce historie powinny, sprawdzić dokąd prowadzi „Droga przez gorzkie łzy”. Ta powieść zwraca uwagę na bezcenną wartość życia. Na co dzień nadmiar problemów zbyt często sprawia, że zapominamy o tym, co najważniejsze. Sabrina nigdy nie wątpi jednak w sens ludzkiego istnienia. To dlatego, pomimo trudności, jakie napotyka, nigdy się nie poddaje. Choć jest bardzo młoda, ciężko pracuję, by wesprzeć finansowo swoich rodziców. Podejmuje się także dodatkowych zadań, aby gromadzić środki na ratowanie życia swojej siostry. Jej trud może jednak okazać się daremny. Chcąc udzielić pomocy nieznajomemu, Sabrina ulegnie poważnemu wypadkowi. W trakcie pobytu w szpitalu będzie miała okazje przemyśleć wiele spraw. Najważniejsze jednak, że podczas hospitalizacji pozna Wiktora. Czy z tym mężczyzną połączy ją miłość?

Czytaj dalej


Spotkania z miłością kiełkującą na tle koszmarów, traum i zbrodni, zapewni kobietom „Origami dwojga istnień i psa”. Głębokie uczucie połączy dojrzałych, doświadczonych przez los bohaterów. Jest to emerytowana policjantka Bożena Polańska oraz były bankowiec Maciej Rawicz. Ona z pomocą przyjaciółki stara się zapomnieć o doświadczonej dwukrotnie próbie gwałtu oraz zabójstwie, którego dokonała na służbie. On w samotności próbuje zapomnieć o tym, że przez lata ulegał wpływom władzy. Dla bezpieczeństwa odchodząc z pracy, zabrał ze sobą dokumenty dowodzące przestępczych działań posłusznego partii zarządu banku. Niestety, ten zabieg na niewiele mu się zda. Chcący je odzyskać są zdolni do wszystkiego. Bożena będzie musiała ratować życie Macieja. Tę chwilę zapamiętają do końca swoich dni. Stopniowo zaczną zbliżać się do siebie, ale miłość połączy ich serca dzięki wsparciu przyjaciółki Bożeny i maleńkiej suczki mufy. Tę piękną opowieść do samego końca czyta się z zapartym tchem.

Czytaj dalej


Jedne z najlepszych książek dla kobiet pisze Anna Wysocka – Kałkowska. Autorka znana jest z niezwykłej umiejętności opisywania emocji targających ludzką duszą. Dowodzą tego, chociażby tak świetne pozycje, jak: zwracający uwagę na siłę sekretów, które niespodziewanie mogą zostać ujawnione – „Taniec z motylami”, czy lekka opowieść, o tym, co w życiu najważniejsze – „Kiedy wiosna nie nadchodzi”. Najlepsza powieść obyczajowa tej autorki to zdaniem wielu czytelników „Gdyby ocean milczał”. Emocjonująca fabuła od pierwszej do ostatniej strony dostarcza silnych wzruszeń. Nad paryską Sekwaną dochodzi bowiem do ataku terrorystycznego. Zamach dokonany przez islamskiego terrorystę odbiera życie wielu niewinnym osobom. W tle pozostają nieukojeni w żalu bliscy zmarłych. Świat nie zamierza jednak zatrzymać się w miejscu. Życie musi toczyć się dalej. Na szczęście upływający czas, zasklepia rany. Z czasem pojawi się miejsce na pozytywne odczucia, pełne uroku chwile, a nawet na miłość. Ta piękna historia mówi o bólu po stracie, tolerancji i jej braku, spełnionych oraz nieziszczonych marzeniach, oraz o rozkładaniu skrzydeł, czasem nawet tych anielskich.

Najlepsze książki dla kobiet – czytaj nasze propozycje, warto je poznać. Literatura kobieca poznaj co polecamy – miłość, radość życia i emocje.

Teraz weź swój kubek kawy i skieruj się w kącik do czytania, nadszedł czas, by spędzić czas z kilkoma świetnymi lekturami.