Najlepsze autorki mocnej prozy - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościNajlepsze autorki mocnej prozy

Najlepsze autorki mocnej prozy

4 lutego 2019 / Patrycja

Kobiety kojarzone są z delikatnością i subtelnością. Ich serce potrafi jednak odczuwać z niebywałą siłą nawet najbardziej przerażające emocje. Poznajmy więc najlepsze autorki mocnej prozy i ich pełne grozy książki.

Świat kobiecych przeżyć wewnętrznych potrafi być niebywale złożony i intensywny. Zawsze jest w nim miejsce na miłość i empatie, ale kobiety potrafią również odczuwać i wyrażać negatywne, a nawet przerażające emocje. Siła z jaką panie mogą odczuwać, niejednokrotnie zadziwia. Delikatna fizjonomia potrafi bowiem skrywać niezwykły hart ducha. Na temat siły kobiecych emocji powstało już mnóstwo dzieł literackich i artystycznych, ale temat okazuje się niewyczerpany. Warto przy tym pamiętać, że kobiety posiadają też niebywałą łatwość opisywania odczuwanych stanów i obserwowanych sytuacji. To dlatego, wiele pań odnajduje się w roli pisarki.

Najlepsze autorki mocnej prozy szybko zdobywają uznanie. Ich książki wywołują bowiem silne emocje. Potrafią poruszać, budzić niepokój, przerażać treścią, czy sposobem jej prezentacji. Ostatecznie jednak zawsze skłaniają do głębszych refleksji, dzięki czemu, na długo zapadają w pamięci. Poznajmy więc choć kilka wyjątkowych pisarek i ich niesztampowe dzieła.

Maskarada to pseudonim artystyczny autorki książki „Psychologiczne odbicie”. Jest to mocna proza opisująca historię ukrytej psychopatki Luizy.

Z początku trudno będzie nam uwierzyć, że ta drobna, młodziutka kobieta może skrywać w swym sercu prawdziwego demona. Na co dzień pracuje przecież w sklepie spożywczym i jako wolontariusz pomaga w sierocińcu. Luiza zajmuje się też swoimi zwierzęcymi pupilami, ale szybko przekonamy się, że bywa dla nich okrutna. Pomimo starań nie potrafi bowiem zapanować nad swoimi dewiacyjnymi potrzebami. Życie ukrytej psychopatki bywa naprawdę skomplikowane. To dlatego ostatecznie Luiza wkroczy w przestępczy półświatek. Otoczą ją brutalni przestępcy i przedstawiciele mafii. Możliwe, że wsparcie będzie w stanie zaoferować jej tylko nowo poznany przyjaciel.

czytaj dalej

Lidia Tasarz zdobyła uznanie dzięki trzymającej w napięciu powieści o poszukiwaniu własnej tożsamości, „Nić Ariadny”.

W trakcie lektury będziemy mogli odczuć, jak niekomfortowym stanem jest amnezja. Główna bohaterka na skutek wypadku straciła bowiem pamięć. Po odzyskaniu świadomości zdała sobie sprawę, że nie wie, gdzie jest. Największym problemem okazała się jednak niemożność rozpoznania własnej twarzy i otaczających ją ludzi. Jak bowiem zaufać komukolwiek, gdy nikt cię nie szuka, a wokoło zaczynają dziać się dziwne i niebezpieczne rzeczy? Droga do odzyskania wspomnień będzie trudna. Bohaterka nie może też przewidzieć czy to, czego się o sobie dowie, będzie dobre?

czytaj dalej

„Bez wyjścia” to kontynuacja tej intrygującej historii. Agata odzyskała pamięć, ale nie wszystko toczy się, tak jak powinno. Co prawda bardzo się stara żyć jak dawniej, ale przebyta amnezja, co jakiś czas daje o sobie znać. Wówczas na moment traci ona wzrok, zatapiając się w ciemnościach. Jedyną osobą, która dostrzega, że Agata ma problem, jest Konrad. Jego czujność w kluczowym momencie może okazać się bezcenna. Po powrocie do pracy Agata weźmie udział w kolejnej misji, będzie walczyć z terrorystami i starać się zrozumieć, czym jest Organizacja X Przezroczyści. Niestety w nocy niepokoją ją telefony od mężczyzny, który podaje się za brata jej nieżyjącego ojca. Możliwe, że nie zdąży dowiedzieć się, o co chodzi, bo zostanie porwana. Czy ktokolwiek zdoła ją ocalić?

czytaj dalej

Anka Mrówczyńska, autorka autobiograficznego, polecanego przez magazyn psychologiczny „Charaktery” cyklu „Młody Bóg z pętla na szyi” znana jest z poruszającej szczerości i umiejętnego opisywania najtrudniejszych tematów.

Właśnie dlatego pozycje wchodzące w skład tej serii zrobiły tak duże wrażenie na specjalistach i odbiorcach zainteresowanych bordeline. „Uśpiona” to mocna proza tej autorki. Jest to mroczny, brutalny thriller psychologiczny, który momentami szokuje. Najpewniej sięgną po niego osoby poszukujące skrajnie silnych wrażeń. Fabuła wciąga od pierwszej strony i nie pozwala oderwać się od lektury, Bohaterowie, których przyjdzie nam poznać, są niejednoznaczni. Zadziwi nas, że młody mężczyzna o imieniu Andrzej na oczach młodszego rodzeństwa zamorduje swego ojca. Może jednak zechcemy, po części go usprawiedliwić wiedząc, że zabity był jego katem. Postać bezwzględnego pedofila Bromskiego najpewniej wywoła w nas obrzydzenie, choć i ten osobnik nie działa bez przyczyny. Nieco mniej może nas poruszyć osoba prokuratora PRL, który ściga pewną dziewczynę. Bez względu jednak na to, który wątek najbardziej nas zafrapuje, do końca nie będziemy wiedzieć, która z zaprezentowanych wersji rzeczywistości jest prawdziwa.

czytaj dalej

Urszula Szczęch, zafascynowana ludzką psychiką, postanowiła nakłonić odbiorców do zmierzenia się z jednym z najtrudniejszych pytań. „Seryjni mordercy. Suma wszystkich lęków” to książka, której szokuje, nakazując pomyśleć, czy bylibyśmy w stanie zabić?

Zło jest naturalną częścią świata, Nie sposób przed nim uciec, bo nigdy nie wiadomo, w kim się kryje. Doświadczający krzywd reagują różnie. Nie wiedzieć czemu, gdy jedni się załamują, inni samodzielnie wymierzają sprawiedliwość, odbierając swym krzywdzicielom życie. Czy oznacza to, że mają w sobie gen mordercy? Zastanowimy się nad tą kwestią w trakcie lektury. Treść nie będzie lekka, bo opisy mordów, oszpecania, czy gwałcenia zwłok, są bardzo brutalne.

 

czytaj dalej

Stefania Jagielnicka to doświadczona życiowo pisarka, która wie, jak wzbudzać u odbiorców nawet skrajne emocje.

Na jej koncie znajdziemy wiele poczytnych lektur, a każda z nich oferuje niecodzienne wrażenia. „Amfetamina” to thriller psychologiczny z zaskakującym zakończeniem. Poznamy pełną napięć historię diwy operowej, Izy. Jest to piękna, niebywale utalentowana kobieta, która jak dotąd nie myślała o stabilizacji. Podziw fanów i przelotne romanse pozwalały jej odczuwać złudne spełnienie. Czas upływa jednak nieubłaganie, więc Iza postanowi założyć rodzinę. Plan nie doczeka się jednak realizacji, bo aktualny partner, zatruje ją amfetaminą. Ten diabelski pomysł podsunęła mu młodsza od Izy śpiewaczka, która zamierza zastąpić ją w łóżku i na scenie. Możliwe, że jej się uda, bo Iza zacznie ulegać halucynacją, straci głos, a demon, którego ujrzy obieca jej go zwrócić, tylko jeżeli wyzbędzie się moralnych zasad.

czytaj dalej

Mocna proza to także „Bezkarni zbrodniarze”. Wielu czytelników z pewnością odniesie fabułę do czasów współczesnych.

Akcja rozgrywa się w połowie dwudziestego pierwszego wieku. Sytuacja Społeczno-polityczna w Europie jest coraz bardziej napięta. Emigranci ciągle napływają, budząc obawy obywateli, a neonaziści rosną w siłę podjudzając negatywne emocje. Na terenie Niemiec władze przejmuje partia polityczna- Wiedergeburt des Volkes. Nadrzędny cel tego ugrupowania to pozbycie się z kraju cudzoziemców. Kilkuletnia Greta jest typową Niemką, ale jej niebywały umysł sprowadzi na nią nieszczęście. Gdy zostanie uznana za schizofreniczkę, chory naukowiec zechce ją uśmiercić. Przeprowadzona eutanazja ma pozwolić mu wejść w posiadanie jej mózgu. Pomoże jej student pracujący w klinice, ale nawet gdy Greta nabędzie nową tożsamość i trafi do Polski, nie będzie bezpieczna.

Wspomniane, najlepsze autorki mocnej prozy zasługują na szczególną uwagę. Dlaczego? Ponieważ ich książki z pewnością bardzo nas zaskoczą i dostarczą wielu wrażeń. Pisane są bowiem z myślą o lubiących silne doznania czytelnikach.