Najlepsza książka, jaką czytaliście - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościNajlepsza książka, jaką czytaliście

Najlepsza książka, jaką czytaliście

24 lutego 2020 / Agnieszka

Wybór książki, którą warto przeczytać, to niełatwe zadanie. Pośród niezliczonej ilości tytułów łatwo się zagubić. Właśnie dlatego, wiele osób chce wiedzieć, jaka jest najlepsza książka, jaką czytaliście. Opinia innych ma znaczenie.

 

Cyklicznie podkreśla się, że warto czytać. Prozdrowotne korzyści płynące z czytania książek znają już chyba wszyscy. Oficjalnie mówi się o tym, jak zbawienny, wręcz leczniczy wpływ na nasz mózg ma kontakt z literaturą.

W celu ćwiczenia pamięci, usprawniania koncentracji, czy dbania o prawidłowy przebieg procesu powstawania nowych połączeń nerwowych w umyśle osobom starszym zaleca się codzienne czytanie.

Podobne porady często słyszą wszyscy chcący szybciej nabywać nowe umiejętności, czy rozwijać inteligencję. W związku z tym pojawia się jednak kilka pytań. Co czytać? Jaką książkę warto przeczytać? Jaka jest najlepsza książka? Którą książkę polecacie? To pytania najczęściej zadawane przez czytelników.

Najlepsza książka, jaką czytaliście. Tak brzmi temat wielu czytelniczych dyskusji. Samodzielne dokonanie wyboru lektury, którą warto przeczytać, wcale nie jest proste. Spośród tysięcy tytułów należących do odmiennych gatunków literackich trudno wybrać tylko jeden. Wówczas pomocne okazują się podpowiedzi innych. Pozytywne opinie zadowolonych z danej książki czytelników mają znaczenie. Dzięki nim o wiele łatwiej wybrać wartą przeczytania pozycję.

 

Koniecznie przeczytaj tę książkę  ➡➡➡ https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/koniecznie-przeczytaj-te-ksiazke/

 

Sprawdźmy więc, jaka jest najlepsza książka zdaniem innych. Będzie to kilka najczęściej wskazywanych i polecanych do przeczytania pozycji. Dzięki temu przekonamy się, co czytać.

Wiele tysięcy osób przyznało, że najlepsza książka, jaką przyszło im przeczytać to „Towarzyska Panienka”.

Z pewnością jest to prawda, czego dowodzi ponad sto tysięcy sprzedanych egzemplarzy tej pozycji. Zaświadcza o tym również fakt, że od momentu, gdy pierwszy raz lektura pojawiła się na rynku wydawniczym, wielokrotnie zdobyła tytuł bestsellera. Nie można się dziwić, skoro jest to autobiografia napisana przez Monikę Jaruzelską. Poznamy prawdziwe sceny z życia rodziny Jaruzelskich. Dzięki temu uzyskamy odpowiedzi na wiele intrygujących pytań. Jaki prywatnie był Wojciech Jaruzelski? Czy generał zdołał sprawdzić się w roli ojca? W jaki sposób środowisko dygnitarzy i polityków, w którym obracał się Wojciech Jaruzelski, wpłynęło na rozwój dziecka? To kilka spośród dziesiątek wyjaśnionych kwestii. Monika Jaruzelska nie stroniąc od autoironii, dowcipnie w lekkim stylu opowiedziała o swoim życiu, w cieniu wielkiego polityka. Przekonamy się, że rozpoznawalne, kontrowersyjne nazwisko oznacza liczne komplikacje. Nie ma znaczenia, czy jest się dzieckiem, nieśmiałą nastolatką, czy dojrzałą kobietą. „Towarzyska panienka” to pozycja, którą warto poznać szczególnie dlatego, że po raz pierwszy pojawia się w postaci audiobooka. Intrygujące słuchowisko zapewni nam sporą dawkę ciekawej wiedzy oraz nietuzinkowe, czytelnicze atrakcje.

Audiobook dostępny w serwisie z audiobookami i słuchowiskami online Audioteka

 

Rosnące zainteresowanie tematyką nałogów sprawiło, że popularnością cieszy się „Uzależniony. Droga do trzeźwości. Na podstawie życia Adama Gałęskiego”.

Narratorem i jednocześnie bohaterem tej pozycji jest ujawniony w tytule Adam. Opowiada on swoją poruszającą historię. Dowiemy się, że przygodę z narkotykami łatwo zacząć, ale bardzo trudno zakończyć. Bohater rozpoczął swoje eksperymenty od skrętów. Z czasem organizm zaczął się jednak dopominać coraz  silniejszych środków. W efekcie konieczność zdobywania pieniędzy na dragi popchnęła go do wielu nagannych zachowań, w tym do sięgnięcia po tańsze, ale bardziej niebezpieczne dopalacze. Adam stopniowo sięgał dna. Jego historia ma stać się przestrogą przed życiem na haju. Zrozumiemy, że uzależnienie to bezlitosna pułapka. By się z niej uwolnić, bohater musiał przejść trudną drogę. Powrót do „trzeźwości” wymagał od niego szczerości z samym sobą. Adam musiał więc zmierzyć się z trudnymi wspomnieniami i natrętnymi myślami. Czytając tę historię zapoznamy wielu bohaterów podobnych Adamowi. Poza tym poznamy zasady funkcjonowania ośrodków odwykowych w Polsce.

Czytaj dalej

Lubiący powieści obyczajowe ze szczęśliwym zakończeniem wskazali wyjątkowo przyjemną pozycję. Historia Stefki, która z głębokiej prowincji dotarła na sam szczyt, „Po szczeblach drabiny”, urzekła przede wszystkim panie.

Główna bohaterka jest bowiem niezwykle zaradną i silną przedstawicielką płci pięknej, z którą łatwo się utożsamić. Opowieść rozpoczyna się w momencie, kiedy skromna kobieta wierzy jeszcze, że pewnego dnia odziedziczy ojcowiznę. Niestety, tragedia, która rozegrała się w domu Stefy, zmusi ją do opuszczenia wsi. Załamana, za namową przyjaciółki ucieknie do Warszawy. Zgiełk wielkiego miasta, brak pracy i miejsca zamieszkania będzie ją przerażać. Nim dostosuję się do nowych wyzwań, czeka ją wiele komplikacji. Pomimo potknięć Stefka nigdy jednak się nie podda. Otaczający ją przyjaźni ludzie, będą ją wspierać w trudnych momentach. Z czasem los poprowadzi Stefę do Gdańska i Krakowa. Na jej drodze pojawi się także starszy mężczyzna żydowskiego pochodzenia. Ostatecznie zahukana Stefa przeobrazi się w pewną siebie Stefanię. Przeżyte niuanse w pracy, miłosne perypetie, chwilę szczęścia oraz smutku, wzmocniły jej charakter. Dzięki temu na pewno poradzi sobie, gdy okaże się, że ma szansę zostać właścicielką pałacu.

Czytaj dalej

Najlepsza powieść obyczajowa to zdaniem wielu osób „Cząstka pomarańczy”.

Jest to piękna historia inspirowana ponadczasowym motywem miłości. Obok delikatnego uczucia pojawi się wątek wkraczania w dorosłość oraz dorastania do odpowiedzialnego podejmowania decyzji. Będziemy towarzyszyć młodziutkiej Mai. Za moment przyjdzie jej zmierzyć się z pierwszym bardzo ważnym wyborem. Dziewczyna musi bowiem zdecydować, czy ważniejsze są dla niej przygotowania do matury, czy zadania związane z pracą nad filmem powstającym na podstawie światowego bestsellera. Młodzieńcza energia sprawi, że Maja nie zawaha się wykonać zdecydowanego kroku. Od tego momentu w jej życiu stopniowo zmieniać będzie się wszystko. Inspiracją tej powieści była „Saga Zmierzch”, więc w pewnym momencie Majka stanie na planie filmowym. Nie wszystkie sytuacje będą jednak tak przyjemne. Dorastanie to skomplikowany czas, dlatego pojawiają się również zdarzenia przykre, a nawet dramatyczne. Na całe szczęście nad Mają zawsze czuwa miłość.

Czytaj dalej

Za najlepszą powieść psychologiczno-sensacyjną uznano pozycję „Rozplatając warkocz papuszy”.

Opisana historia dowodzi, że przeszłość kształtuje teraźniejszość i przyszłość. Akcja rozpocznie się i zakończy w hospicjum. Ogromne znaczenie będzie miało znalezienie przez głównego bohatera cygańskiej lalki przewiązanej medalikiem. Owa pacynka, o której nie będzie umiał zapomnieć, zapoczątkuje w jego życiu serię niewiarygodnych, momentami wręcz magicznych zdarzeń. Najważniejszy okaże się jednak moment, gdy bohater wyruszy w wędrówkę do swojego wnętrza. Odkryje tam bowiem więcej, niż mógł się spodziewać. Śledząc losy tej postaci, dostrzeżemy, że bez względu na okoliczności, siłę zawsze warto czerpać z wiary w Boga. Fabuła tej pełnej miłości, wiary i odniesień do cygańskiej kultury powieści rozplanowana została klamrowo, dzięki czemu obrazuje krąg życia. Nie zabraknie pięknych, skłaniających do refleksji momentów. Jak w prawdziwym życiu zdarzy się również czas dramatyczny. Wówczas będziemy musieli zmierzyć się z opisami okrutnego czasu wojny.

Czytaj dalej

Łowca” to natomiast doceniona postapokaliptyczna powieść science fiction.

Fabuła stawia ważne egzystencjalne pytanie. Do czego jest zdolny człowiek walczący o przetrwanie? Akcja rozgrywać będzie się w niedalekiej przyszłości. Spełniły się najczarniejsze przewidywania klimatologów. Świat stopniowo umiera. Nastała najcięższa w historii świata wulkaniczna zima. Trudno złapać oddech, bo powietrze wypełnia gęsty popiół. Garstka ocalałych zmaga się z konsekwencjami klimatycznej katastrofy, zamieszkując jedyny zdatny do życia skrawek ziemi. W tej grupie wraz z rodziną jest niegdysiejszy profesor. Obecnie nazywają go Łowcą, bo do jego zadań należy zdobywanie pożywienia. Będzie coraz trudniej. Klimat się zaostrza. Walka o przetrwanie zacznie wyzwalać w ludziach najgorsze instynkty. Czy w tych warunkach człowieczeństwo ma jeszcze jakąkolwiek wartość? Głód jest nieunikniony, podobnie jak krańcowe wycieńczenie. Pomimo nikłych szans Łowca zamierza jednak zawalczyć z siłami natury.

Czytaj dalej

Za najlepszą powieść przygodową uznano natomiast pozycję z elementami mrocznej baśni i fantastyki „Adler. Tajemnica zamku Bazina”.

W tajemniczych lasach Sussex kryje się bestia. Może nawet nie jedna, bo są to niezbadane tereny. Bardzo współczesna akcja rozgrywać będzie się na terenach Szkocji i Wielkiej Brytanii. Niebawem do Adlera, czyli młodego zdolnego zoologa, strzelca, badacza egzotycznych bestii i członka elitarnego klubu zoologów, zgłosi się tajemniczy dżentelmen. Przybył on wprost z Anglii, by prosić o pomoc. Mieszkańcy niewielkiego miasteczka nie radzą sobie bowiem z wyjaśnieniem okoliczności krwawych incydentów. Coś morduje domowe i gospodarskie zwierzęta. Adler postanowi rozpocząć samodzielne śledztwo i wyjaśnić sprawę. Nie spodziewa się jednak, co go czeka. Trop prowadzi do zamku Bazina. Czyżby stamtąd zbiegł łaknący krwi stwór? Forteca skrywa wiele mrocznych tajemnic. Adler musi wykazać się odwagą, bo czasu na ratunek jest coraz mniej.

Czytaj dalej

Status najlepszej książki historyczno-przygodowej zdobyła natomiast „Pieśń o Awanturnikach”.

Literacka fikcja świetnie uwypukliła minione dzieje. Przeniesiemy się do niespokojnej siedemnastowiecznej rzeczywistości. Ciągłe wojny, ataki piratów i łowcy niewolników budzą przerażenie wśród ludności. Pomimo braku perspektyw i nieustającego lęku, jakoś jednak trzeba sobie radzić. Dla pospólstwa odskocznią od codzienności stają się niosące nadzieję pieśni. Wyśpiewujący je artyści mogą liczyć na poklask i szacunek. Awanturnicy przekonają się, jak dużo może kosztować sława. Staną się bowiem częścią muzycznego świata. Zależy im, by zapisać się na karta historii, więc korzystają z tej niepowtarzalnej okazji. Niestety, wielu z nich zboczy ze ścieżki wyznaczonej przez najważniejsze zasady. A jak postąpi Marcin Seradzki? O tym przekonamy się w trakcie tej pełnej przygód lektury. Na naszej drodze staną postacie mające rzeczywiste odpowiedniki. Ponadto pojawi się pirat z Tortugi, Irlandczycy z Barbadosu, czy gubernator Jamajki. Warto również sięgnąć po pierwszą część tej historii zatytułowaną „Awanturnicy”. Pozwala ona poznać więcej szczegółów z siedemnastowiecznej rzeczywistości. Literacka fikcja doskonale splotła się ze wspomnieniem prawdziwych wydarzeń. W książce między innymi pojawia się wątek: bitwy pod Żółtymi wodami, kolonizacji Tobago, ścięcia Karola I, czy działalności Jakuba Kettlera i Stefana Potockiego.

Czytaj dalej

Zaprezentowane pozycje zostały pozytywnie odebrane i ocenione przez czytelników. Poszukujący książek dostarczających masę ekscytujących wrażeń, powinni więc po nie ściągnąć. Te lektury nie rozczarują nikogo.

 

CO WARTO PRZECZYTAĆ? https://www.psychoskok.pl/ksiazki/ SPRAWDŹ OFERTĘ!