Najciekawsze książki na wiosnę - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościNajciekawsze książki na wiosnę

Najciekawsze książki na wiosnę

24 lutego 2022 / Agnieszka
Jak wygląda twoja wiosenna lista lektur? Niebawem świat zostanie obdarowany dodatkową godziną światła słonecznego – i radością, która się z tym wiąże. Więcej czasu na czytanie książek, najciekawszych książek na wiosnę. Zatem do dzieła – co będziemy czytać tej wiosny?

Teraz gdy jesteśmy w wiosenno-letnich nastrojach, co powiesz na aktualizację stosu najciekawszych wiosennych książek? A może szukasz mocnego thrillera, albo powieści obyczajowej z wiosenną aurą w tle? Wybuchowa tajemnicza książka, która sprawi, że z niecierpliwością przewrócisz kolejną stronę? Powieść romantyczna, od przyjaciół do kochanków, czyli o tym jak niepodziewanie rodzi się miłość, wiosenna miłość? A może zaskakująca powieść historyczna z wątkiem miłosnym w tle? A może jednak poradnik, dzięki któremu wybierzesz się w tropiki? A może wiosna to doskonała pora roku by trochę powspominać czasy w odradzającej się Polsce, które niekoniecznie  były różowe, a ideały i hasła głoszone przez władze dalekie są od rzeczywistości. Bez względu na twoje literackie upodobania, tej wiosny mamy dla ciebie ciekawe tytuły, po który chętnie sięgniesz.

Franek. Z biegiem Noteci, z biegiem Odry

Żyjąc w czasach współczesnych, często narzekamy na codzienność, która nie jest usłana różami… Ludzkie losy toczą się różnie, ale jednak większości ludzi, którzy funkcjonują w tej rzeczywistości, nie było dane doświadczyć tego, co przeżył bohater jednego z opowiadań zaprezentowanych na kartach tej książki napisanej przez Józefa Popławskiego.

Wraz z Frankiem poznajemy życie w powojennej Polsce, a on poszukuje swojej drogi zawodowej i życiowej, choć to, co w efekcie znajduje, nie jest wynagrodzeniem trudnego dzieciństwa, ani niepewności bytu, która tak naprawdę towarzyszy mu od narodzin aż po schyłek życia.

Inne historie zaprezentowane w tej książce dotyczą również życia w powojennej Polsce. Pojawia się motyw miłości szczęśliwej, zdrady i jej konsekwencji, opis sytuacji polityczno-społecznej w państwie i romansu z nietypowym zakończeniem.

 

Inne książki tej kategorii, które warto poznać – https://www.psychoskok.pl/kategoria-produktu/biografie-i-autobiografie/

 

Jak rzucić wszystko i wyjechać w tropiki

Czy da się tak zwyczajnie wszystko rzucić z dnia na dzień i ruszyć w nieznane? Przewodnik po egzotycznych podróżach to doskonały przykład, że można o wszystkim zapomnieć i poddać się urokowi tajemniczych wysp, ciepłych wód i morskiej bryzy. Marek Lenarcik prezentuje dziesięć powodów, dla których warto rzucić wszystko i wyjechać w tropiki. Warto podjąć każdy wysiłek, by realizować swoje marzenia.

Autor opowiada, jak to się działo w jego przypadku, gdy podjął decyzję o przeniesieniu się na drugi koniec świata. Dzieli się własnymi doświadczeniami i przeżyciami z tropików, które dla niego oznaczają Azję Południowo-Wschodnią (w szczególności: Birma, Tajlandia, Kambodża) i Amerykę Łacińską (przede wszystkim: Meksyk, Kolumbia, Brazylia). Prowadząc czytelnika krok po kroku, zaczyna od podania dziesięciu powodów, dla których warto rzucić wszystko i wyjechać w tropiki. Są to w kolejności (chociaż nie według wagi): ciekawe życie, nauka, styl życia, podróże, ludzie, klimat, uśmiech i gościnność, jedzenie, kobiety i pieniądze.

Zatem rzuć wszystko i wyjedź w tropiki, choćby dziś, ale zanim to zrobisz poznaj kilka patentów, które ułatwią ci poruszanie się nowej rzeczywistości  – świat stoi przed Tobą otworem!

 

Poznaj różne relacje z podróży zawarte w książkach – https://www.psychoskok.pl/tag-produktu/ksiazki-o-podrozach/

Siedem dni

A co gdyby się okazało, że za siedem dni nastąpi koniec… KONIEC ŚWIATA! Co wtedy zrobisz? Adam Boroń przedstawił niezwykłą opowieść o miłości i przyjaźni, które mogą pokonać wszystko – nawet śmierć. Jak wiele jesteśmy w stanie poświęcić dla tych, których kochamy? Kiedy koniec świata jest już bliski, okazuje się, że najcenniejszym, co można podarować ukochanej osobie, jest szansa na przetrwanie. Wystarczy choćby cień szansy, by w ludziach wyzwoliły się te najlepsze i najgorsze instynkty. Człowiek staje wówczas przez dylematem, jak daleko można się posunąć, by ratować ukochaną osobę i siebie… To co na co dzień wydaje się proste, w obliczu walki o przetrwanie okazuje się karkołomnym wyzwaniem. Jest jednak coś silniejszego niż wszystkie inne instynkty – nawet przetrwania – to miłość rodzicielska… Czy zatem mała Emma będzie miała szansę dorosnąć?

 

Książki z wątkiem wizji przyszłości – https://www.psychoskok.pl/tag-produktu/wizja-przyszlosci/

 

Tajemniczy świat Witka. Autyzm i sekrety przodków 

Rozpoczęcie nauki w szkole podstawowej jest trudnym momentem nie tylko dla Witka, u którego stwierdzono autyzm, lecz także dla pozostałych członków jego rodziny, zaangażowanych w proces asymilacji chłopca w nowym środowisku. Pojawiające się trudności w funkcjonowaniu szkolnym głównego bohatera są potęgowane niedostatecznym wsparciem ucznia i jego rodziny ze strony placówki oraz odkrywaniem zaskakujących tajemnic przodków, w których ujawnianiu bierze udział cała rodzina. Dostęp do elementów nieznanej historii wpływa na relacje rodzinne oraz sposób postrzegania własnego miejsca w świecie.

Znakomity reportaż o poznawaniu siebie oraz odnajdywaniu sensu swego życia, któremu towarzyszy odkrywanie nieznanych kart rodzinnej historii. Docenianiu każdej chwili oraz ludzi wokół, a także odnajdywaniu znaczenia w upływającym czasie.

 

Książki o chorobach – https://www.psychoskok.pl/tag-produktu/choroby-w-rodzinie/