Najbardziej przerażające książki - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościNajbardziej przerażające książki

Najbardziej przerażające książki

28 lipca 2021 / Agnieszka
Poruszające powieści obyczajowe, piękne romanse, komedie, czy delikatna poezja to mocne strony literatury. Okazuje się jednak, że coraz bardziej lubiane są horrory i thrillery. W takim razie warto polecić najbardziej przerażające książki.

Rynek książki od zawsze starał się zaspokajać oczekiwania czytelników. Bywały okresy zachwytu nad motywem miłości, stąd liczne romanse. Był czas, gdy modna stała się tematyka obyczajowa oraz przygodowo – historyczna, a następnie nadeszła pora zachwytu nad coraz ciemniejszymi historiami. Liczą się książki zapewniające dreszczyk emocji. To dlatego popularność zyskują kryminały i horrory. Optymistyczne, spokojne i dobrze kończące się opowieści dla wielu osób są mało wciągające. Atrakcyjniejsze wydają się opisy przerażających zdarzeń. Wyimaginowanych zajść, których w prawdziwym życiu nigdy nie chcielibyśmy doświadczyć. Czytanie horrorów i kryminałów to emocjonalny test. To, jak silnie przeżyjemy, poznawanie mrocznej opowieści, dowiedzie naszej wytrzymałości na stres.

Naukowcy i lekarze badają wpływ obcowania ze strasznymi historiami na ludzki organizm. Do ciekawych wniosków doszła Natalie Riddell, immunolog ze Szkoły Uniwersyteckiej w Londynie:

„Czytając lub oglądając horror, wyzwalamy reakcję „walki lub ucieczki”, a to stymuluje produkcję mobilizującej układ odpornościowy adrenaliny. Podnosi się również nasze tętno i zwiększa tempo przemiany materii”.

Najbardziej przerażające książki to propozycja dla odpornych na szokujące doznania. W trakcie czytania na pewno odczuwalny będzie dreszczyk emocji, który za moment może przemienić się w prawdziwe przerażenie. Silne przeżycia są wskazane, gdyż rozbudzają aktywność intelektualną. W trakcie lektury mrocznej opowieści każdy przecież zastanawia się, jak w podobnych okolicznościach zdołałby sobie poradzić. Literacki trening wytrzymałościowy to niebywała atrakcja. Trzeba jednak uważać z ilością aplikowanych sobie doznań, ponieważ na zbyt częste obcowanie ze strasznymi książkami, może doprowadzić do zawału.

„Możliwe również, że dobry horror przestraszy kogoś na śmierć, powodując zawał serca jako efekt uboczny reakcji na stres. Jeśli ktoś ma problemy z sercem, duży wyrzut adrenaliny może być dla niego naprawdę niebezpieczny”. – abczdrowie.pl

Poznajmy więc najstraszniejsze książki. Powinny po nie sięgać jedynie dorosłe, odporne na skrajne emocje osoby. Tych historii nie da się zapomnieć oraz wymazać z umysłu.

 

Najbardziej przerażająca książka to „Zemsta

Jest to wielowątkowy horror, który dla czytelników przygotowała pisarka lubiąca mocne historie, Małgorzata Bloch-Łuczak. Oczywiście pisarka, która debiutowała thrillerem erotycznym, nie zapomniała o wzbogaceniu tej czarnej historii wątkami miłosnymi. Uczuciowe perturbacje spotkają, zamieszkującą zaściankową miejscowość, główną bohaterkę Joanne, dopiero kiedy upora się z żałobą. Plany na przyszłość pokrzyżowała jej bowiem bolesna tragedia. Narzeczony Joanny, Krystian ginie w dramatycznym wypadku, a wtedy pojawia się zjawa. Kim lub czym jest ta istota z innego świata? Bohaterka postara się wyjaśnić tę tajemnicę, ale zanim tego dokona, jej życie zmieni się w koszmar. Pomagać będzie jej przystojny mężczyzna, który za życia wspierał jej zmarłego ukochanego. Tylko, czy Joasia powinna mu ufać? W tej pełnej nieprzewidywalnych zwrotów akcji powieści, nic nie jest oczywiste. Sprawiedliwość wymierza istota z zaświatów. Okrutną, bolesną karę poniosą wszyscy winni.

Czytaj dalej

Straszne historie zawsze dają energetycznego kopa. Silne doznania zapewnia „Lichwiarz „.

Jest to mocny thriller, który stopniowo zmienia się w horror. Przerażające książki czytamy, aby w bezpiecznych warunkach móc się pobać, ta historia przygotowana przez Tomasza Bartosiewicza zaspokaja tę potrzebę. Przekonamy się, jak wielką siłę mają ludzkie obawy. Lęk może doprowadzić do psychozy, o czym przekonuje się główna bohaterka, Urszula Biała. Jest to doświadczona przez los kobieta, która od śmierci męża, stara się odzyskać równowagę wewnętrzną. Nie będzie jej łatwo, skoro do wyjaśnienia przydzielono jej sprawę dziewczyny, która ze zbocza spadła na drut kolczasty. Policjantka zacznie analizować okoliczności tego zajścia, zaraz po tym, jak dowie się, że zmarła cierpiała naichmofobię, czyli lęk przed ostrymi przedmiotami. Im głębiej Urszula będzie wnikać w sprawę, tym gorzej będzie się czuć psychicznie i fizycznie.”Morderca w drewnianej masce” grasuje. Jeżeli bohaterka nie odzyska sprawności umysłu, wszyscy będą zagrożeni. Lęk naprawdę może zabić.

Czytaj dalej

Najbardziej przerażające książki pisze Beata Cwirko-Godycka. Ta inspirująca się czarnymi mocami pisarka przygotowała dla odbiorców o mocnych nerwach „Horror z piekła rodem„.

W tej tajemniczej przestrzeni czai się zło. Zwykli śmiertelnicy nie mają szans. W celu podkreślenia dramatyzmu tej przerażającej historii autorka w roli głównej bohaterki postawiła młodą dziewczynę, która będzie pobierała lekcje u profesora posługującego się czarną magią. Tym sposobem podkreślony został ponadczasowy motyw romansu nauczyciela z uczennicą. Mag Arthur zawładnie ciałem i umysłem swojej uczennicy. Wówczas otwarte zostaną wrota do ciemności. Ta stamtąd może przybyć sam władca piekieł. Artur brata się z demonami, dlatego może dojść do krwawego spotkania dobra ze złem. To powieść przeznaczona jest jedynie dla dorosłych czytelników.

Czytaj dalej

Ciemność bywa Gościnna, bo przyjmie każdego.”Zamczysko zła” czeka na odbiorców.

Z całą pewnością doświadczoną oni niezapomnianych wrażeń. Beata Cwirko-Godycka dołożyła wszelkich starań, by był to niecodzienny dreszczowiec. Ten przerażający horror został napisany z rozmachem. Można nawet stwierdzić, że jest to odrażająca baśń jedynie dla dorosłych czytelników. Zamczysko stoi w ciemnym, przepastnym lesie. Mieszka w nim król wraz z żoną. Ci bajecznie bogaci ludzie najwyraźniej zbyt długo byli szczęśliwi, skoro zło postanowiło dopaść ich w najmniej oczekiwanym momencie. Romans z diabłem. Ta szokująca miłostka Przydarzyła się samej królowej. Owocem tego uczucia będzie śliczna dziewczyna, której od momentu narodzin grozić będzie niebezpieczeństwo. Trzeba mieć nadzieję, że z pomocą przybędzie jej, znająca ludowe sekrety i zaklęcia, Czarownica.

Czytaj dalej

Powyżej zaprezentowane tytuły to najbardziej przerażające książki. Dzięki nim wszyscy mogą odczuć niezapomniany dreszczyk emocji. Ci, którzy będą szukać kolejnych strasznych opowieści powinni poszukać ich w kategorii thriller lub kryminał.

https://www.psychoskok.pl/kategoria-produktu/thriller-literatura-grozy-horror/