„Młody bóg z pętlą na szyi” prawdziwy emocjonalny rollercoaster - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualności„Młody bóg z pętlą na szyi” prawdziwy emocjonalny rollercoaster

„Młody bóg z pętlą na szyi” prawdziwy emocjonalny rollercoaster

30 marca 2018 / Agnieszka
Po dzienniku ze szpitala psychiatrycznego i wspomnieniach z pierwszej psychoterapii indywidualnej nadszedł czas na pogłębienie wiedzy o przeszłości autorki.

Anka Mrówczyńska powraca z trzecią częścią cyklu „Młody bóg z pętlą na szyi”, polecanego przez czołowe magazyny psychologiczne i psychiatryczne.


Książka będzie szczególnie przydatna studentom studiów medycznych, klinicystom, początkującym terapeutom oraz innym specjalistom zajmującym się szeroko pojętą ochroną zdrowia psychicznego.

Ramy czasowe książki to początek związku Mrówczyńskiej z narzeczonym oraz pierwsze konsultacje u psychoterapeuty indywidualnego.

Młody bóg z pętlą na szyi. Część III – Samobójstwo na raty

Powieść stanowi cenne źródło wiedzy o sposobie myślenia, zachowaniu, impulsywnym podejmowaniu decyzji, zaburzeniach depresyjnych, przyczynach autoagresji i autodestrukcji u osób z pogranicznym zaburzeniem osobowości. Mrówczyńska wprost, bez ogródek i jakichkolwiek hamulców opisuje świat wewnętrzny oraz życie osoby cierpiącej na borderline.

Anka Mrówczyńska. Dwadzieścia lat. Studentka filozofii.  Rodzina pełna, jedynaczka, tak zwany dobry dom.Kiedy zaczęło się moje piekło? Dokładnie nie pamiętam.

Pić zaczęłam w wieku czternastu lat. Ciąć się – piętnastu. Nadużywać leki – szesnastu. Mając siedemnaście lat, podjęłam pierwszą próbę samobójczą. W sumie jestem po trzech. Niezdiagnozowana depresja ciągnie się za mną od lat.
Pół roku temu podjęłam terapię, choć to słowo na wyrost. Chodziłam do psycholog w przychodni studenckiej. I doprawdy nie wiem, kto ją zatrudnił na to stanowisko.

– Nie mogę się uczyć, nie mam siły.

– Przecież zdała pani maturę i dostała się na studia. Przesadza pani.

– Mam myśli samobójcze, tnę się. Kilka razy próbowałam się zabić…

– Ale przecież pani żyje. Trzeba się wziąć w garść, przestać ciąć i chcieć zabić.

Książka Mrówczyńskiej jest również smutnym świadectwem tego, jak niewłaściwe podejście specjalistów może zrazić pacjenta do leczenia i walki o siebie.

Młody bóg z pętlą na szyi. Psychiatryk
Młody bóg z pętlą na szyi. Terapia u Doktorka