Mężczyzna z książką, przy książce i o książce - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościMężczyzna z książką, przy książce i o książce

Mężczyzna z książką, przy książce i o książce

16 czerwca 2021 / Agnieszka
Męskie grono podobno nie dba o swój intelekt i rozwój osobowościowy. Dowodem na to ma być brak zainteresowania literaturą. Nie jest jednak tak źle, ponieważ mężczyzna z książką to często spotykany widok, podobnie jak mężczyzna przy książce. Panowie o książkach potrafią także długo rozmawiać.

 

ZOBACZ CO CZYTAJĄ MĘŻCZYŹNI – https://tylkorelaks.pl/72-ksiazki-dla-mezczyzn

 

Zgodnie ze stereotypami facet powinien być silny, pracowity, odważny, zdolny do poświęceń i niebywale zaradny w każdej sytuacji. Od setek lat w literaturze i sztuce głównym bohaterem była męska postać. Świat jednak się zmienia i przedstawicielki płci pięknej wywalczyły sobie swoje miejsce w kulturze i życiu. To dlatego współczesny mężczyzna „nabył” sporo cech. Zaczął być bardziej empatyczny i opanowany. Szkoda tylko, że nie zainteresował się, literaturą. Od wielu lat badania stanu czytelnictwa w Polsce przeprowadzone przez Bibliotekę Narodową informują, że mężczyźni czytają mniej niż kobiety. Wielu z nich w ciągu roku nie sięga nawet po jedną książkę. To przykra prawda, ale mało nie oznacza w ogóle.

„Nie wyobrażam sobie mężczyzny, który naprawdę lubi książkę i czyta ją tylko raz „. C. S. Lewis

 

KOBIETA Z KSIĄŻKĄ, O KSIĄŻCE, PRZY KSIĄŻCE – A CO CZYTAJĄ PANIE – https://tylkorelaks.pl/71-ksiazki-dla-kobiet

Bardziej siłacz, czy intelektualista? Kusi umięśniony superbohater, czy mężczyzna z książką, przy książce i o książce mówiący? W tej kwestii pojawiają się różne opinie. Stereotypy nadal mają więc siłę. Na całe szczęście ta sytuacja wciąż pozytywnie się zmienia. Wyniki badań na temat prozdrowotnym wpływie czytania książek na mózg, przekonały już setki dżentelmenów do obcowania z lekturami. Panowie chcą też podobać się paniom, które czytają więcej niż oni, więc kierują się stwierdzeniem: Mężczyzna z książką jest seksi. Płeć przeciwna postrzega go bowiem, jako osobę oczytaną, a dzięki temu lepiej prowadzącą konwersację.

„Nasze mózgi już od urodzenia są tak wyraźnie różne, że neuropsycholog Uniwersytetu w Cambridge, dr Simon Baron-Cohen, pisze o „zasadniczych różnicach” .Nie brakuje dowodów naukowych potwierdzających tezę, że nasze różnice są wrodzone. Doktor Louann Brizendine, neuropsychiatra, profesor na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Francisco, pisze: „Nie ma mózgu bezpłciowego. Dziewczynki przychodzą na świat już wyposażone jak dziewczynki, a chłopcy jak chłopcy. Ich mózgi różnią się jeszcze przed narodzinami”.– W. Larimore, B. Larimore, Jej mózg, jego mózg…, Wydawnictwo Prowincji Dominikanów w Poznaniu

 

WARTOŚCIOWA KSIĄŻKA DLA MĘŻCZYZNY – https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/wartosciowa-ksiazka-dla-mezczyzny/

 

Męski mózg lubi pełną dynamiki akcje. Pragnienie silnych, niebezpiecznych doznań potęguje testosteron. Dla panów większe znaczenie ma wyrazisty przekaz, niż wielowątkowa, subtelna fabuła. Liczy się wyrazisty konkret, a nie długie, mało znaczące opisy. Właśnie dlatego, są gatunki literackie skierowane przede wszystkim do przedstawicieli męskiej płci. W tym zbiorze znalazły się horrory, thrillery, reportaże, powieści przygodowe i historyczne oraz literatura faktu.

 

KSIĄŻKA NA PLAŻĘ DLA MĘŻCZYZNY – https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ksiazki-na-plaze-dla-faceta/

 

Sprawdźmy więc, jakie książki ostatnio zainteresowały mężczyzn. Poznajmy ich gusta i mądrze wykorzystajmy zdobyte tą drogą informacje. Książka dla niego to przecież świetny pomysł na prezent na Dzień Mężczyzny, Dzień Ojca, Dzień Dziadka, czy każdą inną okolicznościową uroczystość.

Imponującą dawkę przygód i informacji historycznych dostarczyła mężczyznom „Misja Gniewomira„. To już czwarta część serii książek o Wikingach, które pisze doświadczony historyk. Dzięki temu czasy przeszłe zostały ukazane w niezwykłym, atrakcyjnym dla odbiorców świetle. Dynamiczna akcja zawsze bowiem przyciąga uwagę. Tym razem Jarl Egilsson będzie musiał brać udział w wikińsko-polsko–skandynawsko–angielskiej awanturze, w której udział weźmie Bolesław Chrobry. Gniewomira coraz bardziej pociąga wschód, ale to pragnienie musi poczekać. Najpierw jednak należy odwiedzić rodzinne strony. Gniewomir odnajdzie tajemniczy symbol oraz pozna dawną opowiastkę o magicznym sierpie. Na wyjaśnienie tej kwestii stosownym momencie, nadejdzie właściwa pora. Naprzód po raz kolejny wysunie się próba podboju Wysp Brytyjskich. Następnie akcję napędzi niebezpieczna podróż. Z ziem polskiego Pomorza Zachodniego przez Danię, Szwecję i Finlandię. Wielu odbiorcom najciekawsze wydało się jednak brutalne tło, w którym nie brakuje politycznych mordów, czy układów możnych decydentów. To książka dla gotowych na ekstremalne wyzwania mężczyzn. Rzeczywiste opisy nawet najbrutalniejszych scen wymagają wytrzymałości nerwowej. Oczywiście dla panów nie zabrakło romansów oraz wzmianek z sag skandynawskich i polskich oraz angielskich legend.

Czytaj dalej

Mężczyźni przy książkach lubią silnie się ekscytować. To dlatego wybierają zawiłe, przesiąknięte przemocą historie, w których sprawiedliwość mierzy się z tym, co najgorsze. Dla panów najważniejsze, żeby zwycięstwo odniosło dobro.

Książka, którą szybko dostrzegli panowie to „Niepamięć„. Motyw walki dobra ze złem został podkreślony fantastyką. Realistyczne opisy w wyjątkowy sposób zostały zestawione z tym, co niemożliwe do zaistnienia w prawdziwym życiu. Ten dualizm gatunkowy to jeden z największych atutów tej powieści. Kolejny to pełna nieprzewidywalnych zwrotów akcji fabuła. Żyć albo mieć to hasło, którym muszą kierować się mieszkańcy przedziwnych światów. Nikt nie pamięta już, kiedy tę przestrzeń zdominowała żądza władzy i pragnienie pieniędzy, ale jest coraz gorzej. Można mieć tylko nadzieję, że ludzie wspierani przez obdarzone nadprzyrodzonymi zdolnościami istoty w końcu odniosą zwycięstwo.

Czytaj dalej

Szanse są nikłe, ponieważ w tej przestrzeni bóstwem może zostać praktycznie każdy, a nawet cokolwiek. Jak w tej gmatwaninie złych energii uchronić własne istnienie? Ocalenie każdemu może przynieść tylko jedna siła. Jest nią zapisana wspomnieniami pamięć. A co, kiedy pamięć zostaje utracona? Na to pytanie kierując się wskazówkami pozostawionymi w tej książce spróbowali odpowiedzieć mężczyźni. Wyciągnięte wnioski, bardzo ich zaskoczyły.

Mężczyźni o książkach lubią także rozmawiać. Najchętniej dyskutują nad kontrowersyjnymi kwestiami. To dlatego tak ważne są dla nich pozycje z działu literatura faktu, czy lektury inspirowane prawdziwymi wydarzeniami.

Książka dla mężczyzn to „Bezimienni Bohaterowie Powstania Wielkopolskiego„. Ujawnia ona wiele budzących do dziś kontrowersje faktów. Historii Polski już nikt nie zdoła odmienić, ale nie można zapomnieć o ludziach, którzy swoje życie poświęcili dla ojczyzny. Obrazowe opisy, wyrazisty, aczkolwiek zrozumiały język i podkreślone odpowiednią interpunkcją wypowiedzi to atuty tej pozycji. Ta książka ujawnia wiele tajemnic konspiracji przedpowstaniowej. Z ogromną dokładnością wspomina ona dzieje tajnych działań przedwojennych, a także odnosi się do wypadków, które miały miejsce przeddzień wybuchu Powstania w Poznaniu, czyli: 27 grudnia 1918. Dzięki temu hołd został złożony działalności naszego „Harcerstwa” i „Polskiej Organizacji Wojskowej” (P. O.W.) w Powstaniu, a więc działalność dwóch najżywotniejszych grup bojowych. Ze względów bezpieczeństwa nie ujawniono nazwisk uczestników poszczególnych akcji. To jedna z cenniejszych pozycji, którą można potraktować, jako dopełnienie publikacji o tej tematyce. Panowie w trakcie lektury z całą pewnością poczują się uczestnikami opisywanego zdarzenia.

Czytaj dalej

Gotowość do walki, pełne poświęcenie oraz wierność ojczyźnie to zasady, których żaden żołnierz złamać nie może. Niestety wojenne życie potrafi napisać bardzo skomplikowane i do końca niejasne historie. „Kruszenie odmieńca” to pozycja o próbie złamania charakteru żołnierza na służbie. To powieść napisana przez słynnego polskiego szpiega, Zenona Celegrata nazywanego wielkopolskim Kuklińskim. Na łamach tej powieści zatuszowane zostały intrygujące fakty. Dzięki nim zrozumiałe staje się, dlaczego Celegrat musiał udowadnić, że działał przeciwko władzy PRL. Teczka z dowodami znajduje się w IPN, ale kilka wątków nadal budzi wątpliwość. Wciąż poruszany jest temat zwerbowania Celegrata przez amerykański wywiad, który zrobił z niego szpiega. Za to zajście przyszło mu zapłacić wysoką cenę. Celegrat na łamach powieści „Kruszenie odmieńca” wyznał wiele tajemnic ze swojego życia. Fikcja pozwoliła zakamuflować fakty historyczne. Na swoje podobieństwo autor wykreował głównego bohatera, Marka Kabackiego. Przychodzi mu doświadczyć okrutnych metod stosowanych przez służby specjalne PRL. Co więcej z czasem zostanie tajnym współpracownikiem UB, a przebywając na służbie w Wietnamie, nawiązuje kontakt z Amerykanami. Każdy krok może być ostatnim. Tej publikacji nie mogli pominąć panowie którzy interesują się zagadkami historii współczesnej.

Czytaj dalej

Lubią czytać wieczorami. Zapadający zmrok rozbudza męską wyobraźnię. Książki o wikingach, pisane przez Piotra Skupnika, szybko zostały docenione przez męskie grono. Powieści przygodowo – historyczne intrygują, ponieważ ukrywają się w nich wątki zaczerpnięte z rzeczywistości. Fascynat historii, jakim jest Skupnik, wykreował walecznego, sprawiedliwego bohatera, a teraz pojawiła się emocjonująca „Wierność Gniewomira”. To już 5 część perypetii tej postaci. Jarl Egilsson zostanie powiernikiem Bolesława Chrobrego. Skomplikowany czas sprawi jednak, że będzie musiał szczególną opieką otoczyć Gniewograd. Wielki Knut również łasi się na Norwegię. Wielu panów, żeby dowiedzieć się, jak Wiking wybrnął z tej sytuacji, spędzi nad powieścią wiele prozdrowotnych, relaksujących, czytelniczych chwil.

Czytaj dalej

Powyżej zaprezentowane, docenione przez panów lektury, dowiodły, że męskie grono lubi czytać wartościowe, emocjonujące historie. Mężczyzna z książką, przy książce i o książkach, nie powinien więc zaskakiwać nikogo.

 

Książki dla mężczyzn- ZOBACZ CO CZYTAĆ – https://tylkorelaks.pl/72-ksiazki-dla-mezczyzn