Marta Paszkiewicz- poznaj autora i jego twórczość - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościMarta Paszkiewicz- poznaj autora i jego twórczość

Marta Paszkiewicz- poznaj autora i jego twórczość

21 sierpnia 2019 / Patrycja

Marta Paszkiewicz to pełna empatii i miłości do zwierząt wykształcona psia Pani psycholog. W swoich książkach autorka prezentuje najważniejsze wiadomości związane z hodowlą i wychowaniem psów.

Jeżeli wykonywanie pracy zawodowej jest w stanie sprawiać nam przyjemność, możemy mówić o niebywałym komforcie. W momencie, gdy okazuje się, że praca pozwala realizować zainteresowania mamy do czynienia z prawdziwym spełnianiem marzeń. Marcie Paszkiewicz udało się połączyć pracę z pasją.

Dzięki wykształceniu z zakresu Psychologii Zwierząt ze specjalizacją Psychologii Psów autorka zarówno w pracy i życiu prywatnym ma do czynienia z ukochanymi czworonogami. Co więcej, autorka należy do grona założycieli Polskiego Stowarzyszenia Psychologów Zwierząt.
Marta Paszkiewicz jest autorką, która swoje książki poświęca tematyce hodowli, wychowywania i szkolenia psów. Praktyczne wskazówki, cenne porady, sporą dawkę wiedzy oraz ciekawostki, znajdą w nich zarówno hodowcy, osoby chcące pracować z psami, jak i oczywiście właściciele. Każdy, kto ma do czynienia z psami, powinien sięgnąć po te publikacje. Przekonują one, że pies naprawdę może być najlepszym przyjacielem człowieka.

Poznajmy książki Marty Paszkiewicz. Ich „bohaterowie”, czyli prawdziwe psy, na pewno skradną nasze serca. Dowiemy się między innymi, że włochate pupilki mogą pełnić w naszym życiu nawet rolę terapeutów.

Warto przy tym wspomnieć, że Marta Paszkiewicz szczególną uwagę poświęciła najmniejszym przedstawicielom psiego świata. Przekonamy się, że nawet najdrobniejsze psiaki skrywają w sobie wielkie serce.
„Chihuahua 100% psa w psie”

Świetny podręcznik dla wszystkich zainteresowanych tą rasą.

Na chwilę obecną psy rasy chihuahua cieszą się popularnością na całym świecie. Właściciele doceniają gabaryty pieska, jego wierność, otwartość na zabawę oraz minimalne potrzeby żywieniowe. Żeby chihuahua był szczęśliwy, nie potrzebuje wiele. O pewnych kwestiach nie wolno nam jednak zapomnieć. W książce znajdziemy najważniejsze informacje dotycząca tej rasy. Poradnik ten skierowany jest do hodowców, a także obecnych i przyszłych właścicieli chihuahua. Wiadomości, które z niego pozyskamy, pozwolą nam zaspokoić wszystkie potrzeby przedstawiciela tej rasy. W książce zawarto także wywiad ze współzałożycielką prestiżowego butiku dla psów, właścicielem jednej z najlepszych hodowli Chihuahua w Polsce oraz międzynarodowymi sędziami.

Oczywiście przedstawiciel rasy shih tzu także zasłużył na osobną publikację. Marta Paszkiewicz na co dzień zajmuję się przecież jednym z takich piesków.

czytaj dalej

„Shi tzu anioł nie pies”

Jest to poradnik dla obecnych oraz przyszłych właścicieli tej rasy. Znajdziemy w nim najważniejsze wiadomości, które pozwolą nam zapewnić właściwą opiekę i wychowanie shih tzu.  Jest to rasa, która w ostatnich latach cieszy się rosnącą popularnością. Nie można się dziwić, ponieważ te niewielkich rozmiarów pieski zachwycają swoją urodą i usposobieniem. Nie przejawiają skłonności do agresji, chętnie uczestniczą w spacerach z właścicielem, lubią się bawić, a do tego nie wymagają nadmiernej pielęgnacji. Poznając shih tzu, najprawdopodobniej uznamy, że to psy stworzone dla nas. Prócz najważniejszych informacji, praktycznych wskazówek i porad, w książce znajdziemy zdjęcia przedstawicieli tej rasy.

czytaj dalej

„Dogoterapia w pigułce”

Podręcznik dla osób, które chcą prowadzić terapie z udziałem psa. W książce znajdziemy bogaty, poparty biografią materiał źródłowy. Ten rodzaj zajęć znany jako kynoterapia cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Dowiedziono bowiem, że obecność psa pozytywnie wpływa na samopoczucie oraz nastawienie do ćwiczeń pacjentów. Metodę z powodzeniem można wykorzystywać jako wsparcie procesu leczenia i rehabilitacji. W pozycji znajdziemy informacje, jak powinna przebiegać terapia z udziałem psa oraz, do jakiej grupy podopiecznych warto ją skierować. Oczywiście bez właściwie przeszkolonego psa kynoterapia nie będzie możliwa. Właśnie dlatego w pozycji szczególną uwagę autorka przywiązała do omówienia cech, jakimi powinien charakteryzować się „psi terapeuta”, a także metod i sposobów szkolenia psiaka. Po zapoznaniu z tymi informacjami, samodzielnie będziemy umieli dokonać wstępnej oceny predyspozycji psa. Warto zaznaczyć, w książce zaproponowano ćwiczenia i omówiono najważniejsze założenia Kodeksu Kynoterapeuty.

czytaj dalej

„Psychologia psa”

Książka ta jest swego rodzaju kompendium wiedzy dotyczące wewnętrznych, emocjonalnych predyspozycji i potrzeb psów.

W pozycji zebrano bowiem najważniejsze informacje na temat emocjonalnych potrzeb czworonogów. Dziś wiadomo już, że psy są zdolne do odczuwania uczuć wyższych. Przekonamy się o tym po zapoznaniu z ważnymi faktami. Tę pozycję można uznać za kompendium psiej psychologii. W poszczególnych rozdziałach zgromadzono najistotniejsze wiadomości, wskazówki oraz porady. Ponadto treść uzupełniają istotne, dlatego publikację należy polecić przede wszystkim lekarzom weterynarii, psim trenerom oraz pracownikom schronisk. Każdy, kto przeczyta książkę, będzie miał szansę uczynić psa szczęśliwym. Wiedzę z zakresu psychologii psów, choć w nieznacznym stopniu, powinni posiadać wszyscy. Przejrzysty podział na rozdziały oraz dołączone do publikacji formularze, czynią tę książkę niezwykle czytelną i przydatną.

Czytaj dalej

Marta Paszkiewicz jest szczęśliwą właścicielką trzech psów rasy chihuahua oraz jednego shih tzu. Właśnie dlatego tym rasom poświęciła najwięcej książek. Codzienne obserwacje i doświadczenia, każdą z tych publikacji czynią wartościową i wiarygodną.

Psia moda

To pierwsza na polskim rynku księgarskim książka poświęcona psiej modzie. Na potrzeby publikacji autorka skorzystała z pomocy swych psów, które wystąpiły w roli modeli. W trakcie lektury wszyscy czytelnicy będą mogli podziwiać ich urodę. Przekonają się również, jak urokliwa potrafi być psia garderoba. Ta pozycja przeznaczona jest dla stylistów psiego looku, ale wszyscy właściciele zainteresowani tematem znajdą w niej cenne informacje. Autorka wyraźnie podkreśliła, że ubranka mają być piękne, ale przede wszystkim wygodne dla psa. Ważna kwestia, która została poruszona to także łatwość utrzymania odzieży w czystości. Należy podkreślić, że w poradniku tym Marta Paszkiewicz prócz garderoby wskazała godne zaufania firmę produkujące akcesoria dla psów. Opoiedziała także, jakie produkty i dlaczego warto nabywać.

Wspólne życie z chihuahua zaowocowało napisaniem przez Martę Paszkiewicz praktycznych, pełnych niezastąpionej wiedzy, a nawet ciekawostek, poradników poświęconych tym najmniejszym pieskom na świecie. Powinni po nie sięgnąć wszyscy zainteresowani tą rasą.

Czytaj dalej

Chihuahua powrót do techichi

Doskonała publikacja prezentująca tezę odnośnie do pochodzenia chihuahua. Marta Paszkiewicz postanowiła podać informacje tłumaczące historię tej wyjątkowej rasy. Na podstawie przeanalizowanych danych autorka doszła do wniosku, że najpewniej przodkami chihuahua były jedyne na świecie, nieme psy techichi. Majowie wykorzystywali je przede wszystkim jako pokarm. Dopiero gdy psiakami zainteresowali się Aztekowie, odmienił się ich los. Azteckie księżniczki traktowały je jako wyjątkowych mieszkańców pałaców. Obdarzane szacunkiem chihuahua wykorzystywano też na rzecz rytuałów. W książce znalazło się sporo interesującej wiedzy oraz ciekawostek. Autorka wyjaśniła także, w jaki sposób powstała krótko i długowłosa odmiana chihuahua.

Czytaj dalej

Historia związana z gatunkiem Canis familiaris, czyli psa nurtuje wielu badaczy, historyków, weterynarzy, hodowców oraz właścicieli czworonogów. Marta Paszkiewicz wprowadza nas w historyczne tajemnice świata psów, które żyły na przełomie tysięcy lat. Wokół gatunku psa krąży wiele legend związanych z konkretnymi obszarami kuli ziemskiej jak również z określonymi rasami. W każdej z tych legend jest ziarno prawdy.

Książka Pies. Historia gatunku to kompendium wiedzy na temat pochodzenia psa. Jeśli planujesz nabycie psa lub już go posiadasz, to powinieneś wiedzieć skąd pochodzi twój pupil. Ta książka wyjaśnia wiele niezgodności, niedopowiedzeń oraz odpowiada na mnóstwo nurtujących nas pytań.

Książki Marty Paszkiewicz to publikacje, po które powinny sięgać osoby na co dzień obcujące z psami. Wykorzystanie zebranych w nich informacji to gwarancja, że wspólne życie człowieka i psa pełne będzie obopólnego zrozumienia.