Marek Kaleński-Jaśkiewicz – poznaj autora i jego twórczość - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościMarek Kaleński-Jaśkiewicz – poznaj autora i jego twórczość

Marek Kaleński-Jaśkiewicz – poznaj autora i jego twórczość

22 sierpnia 2022 / Agnieszka
Bez pisarzy nie istniałaby kultura. Marek Kaleński-Jaśkiewicz zasługuje na uwagę. Poznaj tego autora i jego twórczość. Ta proza zaciekawi każdego.

W odpowiednim momencie odnajdziesz swoją pasję. Los potrafi zaskakiwać. Wykorzystaj każdą okazję na rozwój. Kto wie, gdzie doprowadzi cię Twoje przeznaczenie.

Marek Kaleński-Jaśkiewicz od najmłodszych lat dostrzega znaczenie i piękno natury. Najpewniej na odczucia autora, miał bliski kontakt z przyrodą. Przecież Marek Kaleński-Jaśkiewicz w dzieciństwie i młodości wychowywał się w pięknej okolicy woj. Kieleckiego. Gdzie ojciec autora był nauczycielem w Szkole Rolniczej w Krzelowie. To był piękny czas. Następnie odbywały się podróże do dużych miast.

Marek Kaleński-Jaśkiewicz uczył się w Politechnice Warszawskiej, dzięki czemu został konstruktorem.

Każdy dzień pracy umożliwiał temu mężczyźnie osobisty rozwój. Po przejściu na emeryturę pisarz zaczął odkrywać swoje talenty. Autor zaczął malować obrazy i odnajdywać się w naukach humanistycznych. Konstruktor po politechnice docenił postęp nauki w dziedzinie budowy Wszechświata. Trzeba podkreślić, że pisarz zamieszczał również krótkie teksty w gazetce „Życie Seniora”. Wspomnienia zawsze budzą tęsknotę za rodzinnym klimatem jak wyznał Marek Kaleński-Jaśkiewicz:

„pozostał na stałe w pamięci zapach lasów, łąk i spuszczonych stawów”.

Przyrodnicze zamiłowania Marka Kaleńskiego-Jaśkiewicza sprawiły, że pojawiły się „Przygody Minoga”. Jest to piękna psychoedukacyjna bajka. Odbiorcy w każdym wieku poprzez tę opowieść zyskają okazje do poznania ciekawego zwierzątka. Od początku ta historia rozbudza wyobraźnię. Główny bohater to tytułowy minóg, który jako maleńkie jajeczko na skrzydłach dzikiej kaczki dotarło do odległego zbiornika wodnego. Od tego momentu zaczęły się przygody. Minóg przypominający małą rybkę, pomimo wyzwań, dzielnie sobie radził. Ciekawa, pięknie ilustrowana, mądra bajka Marka Kaleńskiego-Jaśkiewicza bawi i uczy.

Czytaj dalej

Utalentowany, ambitny pisarz zawsze stara się wyjść naprzeciw potrzeb odbiorców. Po odsłonie przygodowej bajki nadszedł czas na opowiadanie dla dorosłych odbiorców. Marek Kaleński-Jaśkiewicz przygotował dla chcących zaznać leczniczego, czytelniczego relaksu „Sen, nie sen”. Trzeba zdradzić, że wielowątkowa opowieść zaczyna się skłaniającym do rozważań wstępem. To literackie dzieło nie bez przyczyny zostało podzielone na siedem części. Czeka nas: Zdziwienie, Przebudzenie, Spotkanie, Koszmary, Poszukiwanie, Bal i Zakończenie. Zaskoczy nas, że na drodze autora w opowiadaniu staje tajemnicza dama. Marek Kaleński wyjaśnił:

„Piękna pani w opowiadaniu Sen, nie sen jest jakąś formą przenośni, ale w jakim stopniu i na ile, to już zależy od interpretacji czytelnika” . – Marek Kaleński-Jaśkiewicz

Czytaj dalej

Śledzący rynek wydawniczy, zastanawiają się, czy pisarstwo tak naprawdę może być przyjemnością. Pojawiają się najróżniejsze opinie. Wielu uważa, iż możliwość zapisywania swoich wyobrażeń to lekkie zajęcie. Dowiedziono jednak, że potrzebny jest również talent. Marek Kaleński-Jaśkiewicz rozpoczął swoją literacką ścieżkę na emeryturze. Kto wie, jakie książki jeszcze napisze? A może pojawią się kolejne obrazy pisarza?