Majówka z książką - 5 propozycji na wiosnę - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościMajówka z książką – 5 propozycji na wiosnę

Majówka z książką – 5 propozycji na wiosnę

29 kwietnia 2022 / Agnieszka
Po długich niekoniecznie słonecznych dniach, my, czytelnicy, zasłużyliśmy sobie na to, by w końcu zasiąść z książką na dworze pośród wiosennych kwiatów, najlepiej podczas majowego pikniku!

Teraz gdy nadszedł maj, jesteśmy gotowi by wreszcie w promieniach słońca zasiąść z ciekawą książką. Niecierpliwie wyparujemy miejsca w parku, w lesie, nad jeziorem. Wystarczy jedynie koc, leżak i dobra lektura, z którą w promieniach przygrzewającego słońca możemy ze spokojem zasiąść, by się nią delektować! Jesteście gotowi do czytania pod drzewem zamiast pod kocem? Mając to na uwadze, przygotowaliśmy listę 5 najlepszych książek do przeczytania w maju!

Ta wiosenna lista lektur zawiera książki, które przypominają nam o wiośnie na różne sposoby – od świeżego początku i drugiej szansy, przez refleksje nad życiem, zatrzymywanie się, by pochylić się nad sobą, dokonując w sobie korzystnych zmian i nie tylko.

Na tej liście 5 najlepszych książek na majówkę znajdziecie zarówno książki motywacyjne, jak i współczesną fikcję. Mamy nadzieję, że znajdziecie tutaj książki, które Ci się Wam spodobają i przeczytacie je w najbliższym czasie podczas ciepłych majowych weekendów wśród wiosennych kwiatów. Majówka z książką – 5 propozycji na wiosnę dla ciebie!

Dla tych, którzy lubią książki poruszające tematy egzystencjalne, filozoficzne

Ludzkie puzzle – Maksymilian Bron

Niezwykle interesujące i poruszające historie, które zapewne nie raz były powielane w dziejach ludzkości. Opowieść o poszukiwaniu własnej drogi, wyalienowaniu, ucieczce w świat używek. Poszukiwanie miłości, akceptacji i szczęścia. Historia samotności w życiu i związku, braku zrozumienia. Ludzkie puzzle, które każdego dnia próbujemy dopasować, bo nikt nie chce żyć samotnie. Najtrudniejsze jest to, że nawet jeśli jeden element pozornie pasuje, to gdy dołożymy kolejne, często okazuje się, że jednak to nie było dla niego właściwe miejsce…

Książka w ofercie sprzedaży – https://tylkorelaks.pl/1006-ludzkie-puzzle.html

Dla tych którzy pragną poszerzyć świadomość, skonfrontowaniu siebie i podaniu sobie reki gdy ucieczki przed sobą nie dają żadnego efektu 

Po supełku do kłębka – Micia Mieszkowski

Autorka otwarcie, szczerze i śmiało pisze o tym, co przeżyła, i jaką naukę wyciągnęła z lekcji życia, ale też z książek, które stały dla niej drogowskazem do podjęcia działań wyjścia z marazmu, depresji, oraz innych destrukcyjnych kroków.

Lektura dla tych, którzy pragną poznać siebie. Pisarka odsłania siebie, prowokując w ten sposób do refleksji, stawiając szereg pytań, przy których warto się zatrzymać. Z tego względu nie jest to książka do szybkiego czytania, lecz raczej do analizowania tego, co chce nam przekazać.

Książka w ofercie sprzedaży – https://tylkorelaks.pl/1004-po-supelku-do-klebka.html

Książka przeznaczona jest dla wszystkich, którzy stają przed najważniejszym wyborem w życiu – co dalej: Jak żyć? Z kim żyć? Gdzie żyć?  

Jak rzucić wszystko i wyjechać w tropiki – Marek Lenarcik

Wielu marzy – nie tylko zimą – o ciepłych krajach, o podróżach, zwiedzaniu świata. Dla niektórych to cel życia, dla innych sposób na życie. Marek Lenarcik punkt po punkcie w swoim poradniku-przewodniku Jak rzucić wszystko i wyjechać w tropiki pokazuje, jak się do tego zabrać i jak to realizować, aby zminimalizować rozczarowania (uniknąć ich chyba się nie da) i w końcu znaleźć swoje miejsce w życiu i na ziemi.

Najważniejszym bodaj przesłaniem płynącym z książki nie jest jednak, że to piękne, kolorowe życie, ale to, że mając odpowiednie przygotowanie (znajomość języka – jeśli nie lokalnego, to przynajmniej angielskiego – oraz kompetencje odpowiednie dla branży, w jakiej chce się pracować), można sobie całkiem nieźle radzić (najczęściej dużo lepiej niż w rodzimym kraju) pod każdą szerokością geograficzną, a przede wszystkim w wymarzonym raju na ziemi.

Książka w ofercie sprzedaży – https://tylkorelaks.pl/999-jak-rzucic-wszystko-i-wyjechac-w-tropiki.html

Książka dla tych, którzy lubią historie napisane z ogromnym poczuciem humoru

Morderstwo na Majorce – Marek Zgaiński

Rajska wyspa Majorka! Rzeczywistość jednak przeczy temu powszechnemu mniemaniu, o czym przekonuje się główny bohater Robert. Tuż przed emeryturą chcąc oderwać się od londyńskiego zimna i zgiełku, aby w spokoju pracować nad następną książką kupuje stary dom w małym miasteczku, w którym, jak sam mówi ptaki zawracają, a psy szczękają… Nie do końca jest jednak jak w raju, bo wieje i pada jak to w lutym, nikt nie mówi po angielsku, a starcia, jakie musi stoczyć z hiszpańską biurokracją remontując swój dom są tyleż śmieszne, co groteskowe. Jednak Robertowi wyspa zaczyna się coraz bardziej podobać i zanurza się w klimacie sennego miasteczka Maria de la Salut. Miasteczko skrywa jednak mroczną tajemnice, której korzenie sięgają czasów, gdy na Majorce przebywali Fryderyk Chopin i George Sand

Jeśli niezbyt ortodoksyjnie traktujecie narodowe polskie świętości, lubicie żonglerkę gatunkami literackimi, wielowątkowość, inteligentne i absurdalne poczucie humoru, to nie sugerujcie się tytułem, tylko przeczytajcie.

Książka w ofercie sprzedaży – https://coczytamy.pl/ksiazki/morderstwo-na-majorce

2 w 1, czyli pomysłowa powieść z dynamiczną akcją i techniki umożliwiające efektywne osiągnięcie postawionych sobie celów

Hotelowa klątwa. Potęga myśli – Tadeusz Daniel Kurman

Potęga myśli – książka, która w klarowny sposób przedstawia techniki umożliwiające efektywne osiągnięcie postawionych sobie celów. Wiedza jest poparta doświadczeniem autora oraz licznymi przykładami z życia.

Hotelowa klątwa – to pomysłowa powieść z dynamiczną akcją, napisana barwnie i z humorem. Na uwagę zasługuje postać Janusza, hulaki i romantyka, z trudną przeszłością, któremu po latach dane jest cieszyć się miłością Grażyny. W książce umiejętnie splatają się wątki kryminalne i romantyczne. Nie brak w niej zabawnych intryg, np. z parą aktorów-Włochów oraz innych komediowych akcentów, jak np. kreacja uroczego pana Józku, sprawnie posługującego się wiejską gwarą.

Książka w ofercie sprzedaży – https://tylkorelaks.pl/1002-hotelowa-klatwa-potega-mysli.html