Mądre książki dla dzieci - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościMądre książki dla dzieci

Mądre książki dla dzieci

18 listopada 2020 / Agnieszka

Dzieci posiadają niewyczerpane pokłady ciekawości i dociekliwości, które muszą zostać zaspokojone. Najlepiej tu i teraz, ze szczegółami, w logiczny sposób i zgodnie z prawdą. Jeśli macie dzieci, z pewnością przypadnie Wam do gustu przegląd ulubionych książek dla ciekawskiego 5-latka.

Książki te z pewnością będą odpowiednie także dla starszych dzieci, ale również i dla nieco młodszych, w zależności od zainteresowań i możliwości skupienia uwagi. Dlaczego są tak wartościowe? Ponieważ:

• uczą w prosty sposób,
• inspirują i wzbudzają ciekawość świata,
• pobudzają wyobraźnię i kreatywność,
• trenują spostrzegawczość,
• ćwiczą małą motorykę,
• są wspaniałą rozrywką nie tylko dla dziecka, ale i rodzica.

 

Bajkoterapia – książki dla Twojego dziecka

Jeśli jesteś rodzicem szukającym odpowiednich, mądrych książek dla swojego dziecka lub jesteś po prostu miłośnikiem książek dla dzieci, to dobrze trafiłeś! Znajdziesz tutaj szeroki wybór książek, różnych gatunków i poziomów trudności, które można ofiarować dziecku.

Powróćmy jak za dawnych lat w zaczarowany bajek świat. – Jerzy Jurandot

Nigdy nie jest za wcześnie, aby zacząć czytać książki. Dlaczego warto czytać książki dzieciom – zobacz i przekonaj się, że warto – https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/dlaczego-warto-czytac-dzieciom/ Natomiast czytanie z dziećmi może być jednym z najbardziej satysfakcjonujących i edukacyjnych chwil spędzonych razem, więc dlaczego zobacz z dzieckiem ofertę książek, które spodobają się Twojemu maluchowi?

Co czytać dzieciom?

Oto kilka propozycji książek, które polecamy dla naszych pociech. Wybierz coś odpowiedniego dla swojego dziecka.

Był sobie chłopiec – Anna Esavna

Anna Esavna zaprasza nas do magicznego świata… To świat czarownic, które kształcą się, zakładają rodziny, używają czarów w dobrych celach. Swoje magiczne umiejętności i wiedzę przekazują córkom, ale przecież nawet w rodzinach czarownic rodzą się czasem chłopcy… I co wtedy? „Był sobie chłopiec” to opowieść o losach małego chłopca o imieniu Antoni. Życie chłopców w rodzinach czarownic bywa trudne… Antoni wiedział o tym doskonale, bo na własnej skórze doświadczał wszelkich związanych z tym niedogodności. Na szczęście znalazł przyjaciół, którzy podzielali jego los. To książka dla wszystkich, którzy lubią magiczne klimaty.

Czytaj dalej

Biblioteczka starych książek – Emilia Becker

Mądre i piękne opowiadanie o śnieżnobiałej zimie i magii czytania.
Bohaterka książeczki – Kaja mieszka w małym miasteczku. Mama dziewczynki jest dyrektorem miejscowej biblioteki, jednak Kaja nie bardzo lubi odwiedzać mamę w pracy. Kaja również nie lubi czytać książek. Nie sięga do książek, które mama często przynosi jej do czytania. Jednak udział w konkursie czytelniczym odmienia życie dziewczynki. Dzieci mają wykazać się wiedzą z lektur. Jak Kaja poradzi sobie z tym nie lada wyzwaniem? Czy polubi czytanie? Wspaniała opowieść o przyjaźni i miłości do książek.

Czytaj dalej

Mały i Wielki świat Aurelki. Marzec – Arleta Arête

Kolejna część przygód rezolutnej Aurelki, która pragnie poznać świat. Każdemu, kogo spotka, zadaje tysiące pytań. Najmłodsi czytelnicy mogą się od bohaterki i jej przyjaciela wiele nauczyć. Perypetie Aurelki to wspaniałej zabawy co niemiara. Autorka w krótkich opowiadaniach ze zwyczajnego życia przedszkolaków przedstawia pozytywne zachowania i nawyki, które powinno się pielęgnować. Choćby takie jak mycie zębów, czytanie książek i pomaganie rodzicom podczas przygotowywania posiłków. Ta książka uczy i bawi. Wystarczy uruchomić wyobraźnię, aby wraz z bohaterką wyruszyć na podbój małego i wielkiego świata.

Czytaj dalej

O najważniejszym – Maryia Bartoshko

Książka nie tylko dla najmłodszych czytelników… wprawdzie kierowana jest głównie do nich. To opowiadanie o braterskiej miłości, szacunku do każdej żywej istoty, a także o tym, jak ważna jest rodzina. W ciekawy sposób ukazuje, jak bardzo nie zdajemy sobie sprawy z tego, co posiadamy, a wówczas gdy tego nam zabraknie, wtedy dopiero to doceniamy. To bajka o gniewie, o relacjach z bliskimi, uczy czym jest przyjaźń i bliskość drugiej osoby.

Czytaj dalej

Baśń o dębowym sercu – Artur Jasiński

Poznaj przygody dzielnego i szlachetnego Antka, który pragnie przywrócić swojej rodzinnej miejscowości dawne, zielone oblicze. Na swej drodze napotyka wiele przeszkód i ma ciekawe przygody. Opowieść uczy dzieci nie tylko odróżniać dobro od zła. Uczy również szacunku do przyrody. W jasny sposób określa istotę walki o wspólną, lepszą przyszłość. Bajka pokazuje, że na odwagę w życiu zdobyć się może każdy z nas – wystarczy wydobyć ją z głębi serca…

Czytaj dalej

Wakacyjne przygody Agaty – Renata Antoniewicz, Agata Antoniewicz

Interesujące, pouczające i w wielu momentach zabawne teksty zachwycą niejednego młodego czytelnika. Całości dopełniają piękne, kolorowe ilustracje, które doskonale współgrają z tekstem. Pomysłodawcą ilustracji jest jedna z autorek – Agata Antoniewicz, a ilustratorem Krzysztof Kałucki.  Poznaj świat Agaty, jej wesołe przygody i wielkie pragnienie o posiadaniu kota.

Czytaj dalej

To tylko kilka książek dla naszych młodych czytelników, które uczą poprzez zabawę. Mądre opowiadania dla dzieci, które powinno poznać Twoje dziecko. Zobacz pełną ofertę bajek i opowiadań oraz wesołych rymowanek dla dzieci.