Lubimy czytać thrillery psychologiczne - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościLubimy czytać thrillery psychologiczne

Lubimy czytać thrillery psychologiczne

29 lipca 2021 / Agnieszka
Ludzki umysł kryje w sobie wiele tajemnic. Do dziś nie udało się wyjaśnić, dlaczego każdy z nas w określonej sytuacji reaguje inaczej. Ciekawość budzą ohydne zbrodnie, bezwzględni zabójcy oraz wyzuci z resztek człowieczeństwa przestępcy. Każdy chce i potrzebuje odrobinę odczuwać strach, może dlatego lubimy czytać thrillery psychologiczne.

W celu rozładowania negatywnych, codziennych napięć zaleca się obcowanie z literaturą. Oczywiście nie każda książka będzie w stanie szybko zredukować stres. Wiele osób twierdzi, że dla psychicznego relaksu trzeba w bezpiecznych warunkach przeżyć chwile grozy. Może właśnie dlatego tak liczna grupa odbiorców poszukuje mocnej prozy. Dobre kryminały, cieszą się niezmiennie pochlebną opinią. Wzrasta także popularność horrorów, czy mrocznego science-fiction. Pośród najlepszych kategorii książek coraz częściej pojawiają się thrillery psychologiczne. Na te opinie warto zwrócić uwagę.

 

POZNAJ CIEKAWE THRILLERY ⬇⬇⬇ https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/ciekawe-thrillery/

 

Thriller, czyli z ang. dreszczowiec to gatunek literacki z założenia mający wywoływać w czytelniku napięcie emocjonalne. Element niepewności i tajemniczości to dominująca cecha książek z tej kategorii. Należy wiedzieć, że elementy dreszczowca w literaturze jako jeden z pierwszych w stosował Edgar Allan Poe. Budowanie napięcia pozwala odbiorcom w bezpiecznej atmosferze przeżyć przerażające momenty. Nikogo nie powinno dziwić, że wielu ludzi uwielbia się po prostu bać. Okazuje się bowiem, że strach ma właściwości lecznicze.

„A zatem nieokreślony niepokój, będący przeżyciem związanym z samym faktem istnienia, w sposób naturalny wpisany jest w egzystencję każdego człowieka. Zarówno lęk, jak i strach są reakcjami emocjonalnymi na niebezpieczeństwo, którym towarzyszą doznania somatyczne”. – anatomia strachu, Wydawnictwo Naukowe Akademii Ignatianum Kraków 2017

Od momentu, kiedy thriller wkroczył na rynek książki, gatunek ten wciąż zdobywa nowych zwolenników. Tę grupę osób, które liczą na silne doznania. Najpewniej dlatego, ten gatunek szybko się rozwinął i wyłoniły się liczne podkategorie. Znaleźć można przecież thrillery kryminalne, naukowe, science fiction, czy psychologiczne.

 

DOBRY THRILLER, CZYLI KSIĄŻKA KTÓRA WCIĄGA ➡➡➡ https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/dobry-thriller-ksiazka-ktora-wciaga/

 

Lubimy czytać thrillery psychologiczne to coraz bardziej oczywiste stwierdzenie. Najwyraźniej potrzebujemy analitycznego spojrzenia na sprawców i ich zbrodnie. Ekstremalnych, często przerażających doznań nie zabraknie nikomu, kto sięgnie, choć po jedną z poniżej przedstawionych książek. Poznajmy więc polecane thrillery psychologiczne. Opisują one historie, których długo nie da się wymazać z pamięci.

 

Mocny i trzymający w napięciu thriller psychologiczny z niebanalnym zakończeniem to „Dwa słowa

Kinga, początkująca piosenkarka, po zerwaniu z wieloletnim partnerem, postanawia odezwać się do dawnej, nieszczęśliwej miłości. Kiedy dowiaduje się, że Piotr, obiekt jej nieodwzajemnionych uczuć, jest szczęśliwie żonaty i ma dzieci, mimo wszystko postanawia o niego zawalczyć. Trzydziestokilkulatka podstępem zdobywa jego adres i bezpardonowo wdziera się do spokojnego życia małżeństwa. Jej uczucie staje się obsesyjne, a ona nie zamierza cofnąć się przed niczym, by osiągnąć swój cel – zdobyć Piotra.

Do czego doprowadzi jej zaborczość? Jak daleko się posunie, by osiągnąć swój cel? Czy tragedii uda się uniknąć? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w najnowszym thrillerze psychologicznym „Dwa słowa”.

Jeśli lubisz silny dreszcz emocji, analizę psychiki bohaterów i lawirowanie między jawą a snem, ta książka jest dla Ciebie. Gęsia skórka nie będzie Cię opuszczać, a zakończenie nieźle namiesza Ci w głowie!

Czytaj dalej

Thriller psychologiczny zgłębiający mroki ludzkiej duszy to „Miasteczko Pomroka„.

To tam ukrywa się zło. Ksenofobiczni, wierzący w zabobony mieszkańcy są zdolni do linczu oraz wielu innych przepełnionych agresją czynów. Pedofilia, akty dewiacji seksualnych oraz przemocy psychicznej są na porządku dziennym. Nadzieja, że cokolwiek się zmieni, jest złudna. Dokładny opis obrzydliwych cech bohaterów zamieszkujących ten zakątek w zasadzie z łatwością można odnieść do rzeczywistości. Każdy z nas kryje przecież w sobie cząstkę Pomroka. Morderstwo, porwania licealistek oraz mnóstwo tajemnic napędza akcję tego wielowątkowego thrillera. Wyjaśnienia sprawy i ujęcia psychopatycznego mordercy podejmie się para głównych bohaterów – Mira Mazur oraz Fabian Krakowiak. Są to „kobieta po przejściach” oraz mężczyzna z zawiłą przeszłością. Prowadzone śledztwo zbliży do siebie tę parę. Ten thriller psychologiczny podejmuję również temat miłości utraconej. Motyw śmierci oraz tęsknoty za bliskością drugiego człowieka wieńczy wyraz tej powieści, choć zakończenie jest otwarte. Autor zapewnił, że ta historia kryje wiele wątków.

„Miasteczko Pomroka, to opowieść o meandrach i mrokach ludzkiego umysłu, o pragnieniu miłości, które bywa tak silne, że popycha do zbrodni. Wartka akcja, zaskakujące jej zwroty uczą czytelnika, że w życiu nie zawsze rzeczy są takimi, jakim i się wydają”.

Czytaj dalej

Mocny thriller psychologiczny dopełniony erotyką to również „On„.

Nieobliczalny psychopata zostanie kochankiem głównej bohaterki. Jest nią inteligentna, atrakcyjna fizycznie Józefina, która nie mogła wiedzieć, że jej poukładane plany na przyszłość zniszczy wizyta z przyjaciółką w barze. Miał być to jedynie pełen relaksu wieczór. W tym miejscu pośród wielu bawiących się osób pojawił się tytułowy „On”. Uroda i aparycja tego mężczyzny od razu zauroczyła Józefinę. Pożądanie staje się silniejsze od zdrowego rozsądku. Bohaterka starała się zagłuszyć swoje pragnienia wyjazdem do matki. Niestety na niewiele się to zdało. Romans z psychopatą Andrzejem zakończy się tragedią. Zabity zostanie mąż Józefiny, porwana zostanie jej przyjaciółka, a ona sama zwabiona w pułapkę. To traumatyczne zajście wywrze wpływ na życie kobiet. Policja postara się zrobić wszystko by je uratować. Ran psychicznych nie uda się zbyt szybko wygoić, ale na szczęście czas potrafi zdziałać cuda. To dlatego po całym zajściu, na drodze owdowiałej Józefiny stanie mężczyzna, który będzie godny jej zaufania. Autorka zdradziła, że chciała narazić swoją bohaterkę na krańcowe doświadczenia.

„Końcowe rozdziały pisało mi się błyskawicznie. Nie mogłam się od nich oderwać były jak ciekawa książka, której nie mogłam odłożyć. Chciałam, by z Andrzeja wyszedł psychopata. Chciałam, by skrzywdził Józefinę w każdy możliwy sposób, a jednak ona i tak się podniosła”.

Czytaj dalej

Ludzki umysł to pokrętna konstrukcja. Przekonuje o tym „Uśpiona. Który to wariant rzeczywistości” jest to mroczny przesiąknięty brutalnością thriller psychologiczny.

Nieprzewidywalne zwroty akcji, obrazowe opisy oraz charakterny język sprawia, że tę książkę czyta się z zapartym tchem. Dzieje się naprawdę sporo więc wkraczając w pełną sekretów rzeczywistość PRL-u, należy zwracać uwagę na każdy drobiazg. Kiedy ojca kata zabija syn, a bezwzględny prokurator stara się dopaść zwyczajną dziewczynę, trzeba mieć pewność, że zło czai się wszędzie. Bohaterowie tej historii odznaczają się skomplikowaną budową psychiczną. Pośród nich znalazła się zalękniona Majka, córka bezwzględnego polityka, Jagoda, czy zszokowana morderczą akcją matka Andrzeja. Zbyt szybko nie warto nikogo oceniać. Ci ludzie są bowiem ze sobą bardzo związani. Zamiast więzów krwi łączą ich tajemnice. Ten thriller psychologiczne nie daje o sobie zapomnieć. Zakończenie nakazuje przeanalizować, który wariant zaprezentowanej rzeczywistości był prawdziwy. Nikogo nie powinien szokować język, jakim posługuje się autorka, która wykorzystuje pisanie na drodze terapii.

„Pisanie jest dla mnie formą autoterapii. Pozwala mi również na lepsze poznanie siebie, poukładanie i rozładowanie emocji i napięć. Polecam tę formę każdemu, choćby miało to być pisane do szuflady”.

Czytaj dalej

Lucyfera” to thriller psychologiczno– polityczno-religijny, który może zachwiać podstawami chrześcijaństwa.

Przeszłość kształtuje teraźniejszość i wpływa na przyszłość, ale może niektórych twierdzeń nigdy nie uda się zmienić. „Lucyfera” to thriller psychologiczno– polityczno-religijny, który może zachwiać podstawami chrześcijaństwa. Fikcja została bowiem dopełniona faktami historycznymi. Dzięki temu zakamuflowane zostały szokujące fakty. Akcja rozpocznie się gdy polska aktorka – Maria Niewiadomska przybędzie do Prowansji, w celu odegrania głównej roli w filmie słynnego francuskiego reżysera. Od początku wspierają manager, czyli jej mąż Jakub. Dla obojga będzie to podróż życia, nie tylko ze względu na to, że Prowansja urzeka swoim klimatem. W momencie, kiedy oboje dołączą do ekipy filmowej, okaże się, że produkcja materiału filmowego ma ukryty cel. Od tej pory intrygom nie będzie końca. Prowansalskie miasteczka, gotyckie katedry oraz odludne klasztory skrywają niejeden sekret. Ten thriller psychologiczny przedstawia śmiałe hipotezy odnośnie początków chrześcijaństwa i ujawnia współczesne tajemnice Watykanu. Po przeczytaniu tej powieści każdy zastanowi się, jak bardzo nasz świat ukształtowała religia. Dokumenty i źródła historyczne, po które sięgnęli autorzy, pozwoliły im dowodzić, że Chrystus miał brata bliźniaka, a Mesjaszem najprawdopodobniej miała być Maria Magdalena. Uwierzy ten, kto zechce. Autorzy mają nadzieję, że skłonią odbiorców do cennych refleksji.

„Ta pozycja napisana została nie tylko ku rozrywce, ale też po to, by wszyscy chrześcijanie, którym coś się nie zgadza w religii, której ich nauczono, zaczęli szukać odpowiedzi na własną rękę. Nasza książka może być świetnym punktem wyjścia do tych poszukiwań”.

Czytaj dalej

Lubimy czytać thrillery psychologiczne to stwierdzenie, po prezentacji powyższych książek nikogo nie powinno już dziwić. Wszyscy wiemy, że czytanie to prozdrowotna forma spędzania czasu wolnego. W trakcie lektury „bezpieczny lęk” i przerażenie każdemu przyniesie emocjonalne odreagowanie. Podobne właściwości wykazują kryminały.

 

NAJBARDZIEJ PRZERAŻAJĄCE KSIĄŻKI ⬇⬇⬇ https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/najbardziej-przerazajace-ksiazki/