Lubimy czytać poradniki - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościLubimy czytać poradniki

Lubimy czytać poradniki

18 czerwca 2019 / Agnieszka

Każdy z nas czasem potrzebuje wsparcia, czy podpowiedzi. Nie zawsze jednak możemy liczyć na przyjaciół, którym moglibyśmy się zwierzyć. Właśnie dlatego lubimy czytać poradniki. To w nich szukamy niezawodnych porad.

Nie sposób wiedzieć wszystkiego. Nie da się opanować wiedzy z każdej dziedziny. Nie jest możliwe, aby wyzbyć się wątpliwości. Czasem każdy z nas po prostu potrzebuje wsparcia, czy podpowiedzi. Nie zawsze jednak możemy lub chcemy zwierzać się innym. Niektóre problemy są dla nas na tyle krępujące, że wolelibyśmy nie musieć otwarcie o nich opowiadać. To dlatego niemalejącą popularnością cieszą się poradniki. Są to publikacje zawierające cenne informacje i wskazówki związane z konkretnym tematem. Na chwilę obecną na rynku księgarskim znajdziemy ogromną ilość tego rodzaju książek, więc możemy być pewni, że odnajdziemy rozwiązania swoich problemów.

Lubimy czytać poradniki, bo możemy odnaleźć w nich niezawodne rady. Najczęściej sięgamy po te odnoszące się do tematyki związanej z ludzką egzystencją, czyli mogące wesprzeć nas w rozwiązywaniu codziennych kłopotów. Oczywiście specjalistyczne poradniki, koncentrujące się na jednym zagadnieniu, również cieszą się zaufaniem. Sięgamy po nie wówczas, gdy chcemy pozyskać pogłębioną wiedzę i umiejętności z konkretnego obszaru.

Poznajmy więc poradniki, które wsparły już wiele osób. To jedne z najchętniej kupowanych i czytanych pozycji. Z pewnością będą one w stanie pomóc także nam.

Lubimy czytać poradniki pomagające zadbać o stan zdrowia. W tej grupie na szczególną uwagę zasługują książki Jarosława Niebrzydowskiego. Autor jest lekarzem reumatologiem od ponad 30 lat specjalizującym się w chorobach układu kostno-stawowego. Wieloletnia praktyka także na terenie Wielkiej Brytanii oraz cierpliwość i empatia sprawiła, że lekarz zdobył zaufanie wielu pacjentów.

„Jak leczyć reumatoidalne zapalenie stawów?” to poradnik dla chorych oraz ich rodzin

Wszyscy zainteresowani będą mogli dowiedzieć się, jak właściwie prowadzić terapię w tej chorobie. Okazuje się, że w Polsce na RZS choruje około 40 0000 osób. To najczęściej rozpoznawana choroba atakująca stawy. Chorym proponuję się przyjmowanie leków sterydowych, które przy dłuższym czasie stosowania wykazują szereg skutków ubocznych. Ból towarzyszący schorzeniu ogranicza sprawność ruchową, a cierpiący pacjenci starają się ulżyć sobie w cierpieniu, przyjmując duże dawki leków przeciwbólowych. Z czasem niekorzystne objawy nasilają się, a zwiększenie dawek środków farmakologicznych nie przynosi oczekiwanych efektów. Okazuje się jednak, że reumatoidalne zapalenie stawów można wyleczyć. Ten poradnik wskazuje, jak to zrobić? Doktor Niebrzydowski dokładnie objaśnił, w jaki sposób powinien przebiegać proces leczenia. Objaśnia, co i jak należy robić, by zatrzymać rozwój choroby i cofnąć już powstałe zmiany.

Czytaj dalej

„Jak leczyć osteoporozę? Poradnik dla chorych” to książka dla wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć, jak ustrzec się przed osteoporozą albo, w jakiś sposób skutecznie ją leczyć?

Choroba nazywana często „złodziejem kości” lub ich „zabójcą”, dotyka coraz więcej osób. Najczęściej chorują kobiety, ale mężczyźni także nie mogą czuć się bezpieczni. Najgorsze, że osteoporoza, zmniejszająca stopniowo masę kości, nie powoduje objawów bólowych. Większość osób słyszy diagnozę dopiero w momencie, gdy ulegnie wypadkowi. W trakcie badania złamanej kończyny okazuje się bowiem, że łamliwość jest następstwem osteoporozy. Częste złamania i problem ze zrastaniem się kośćca w wielu przypadkach prowadzi do trwałego inwalidztwa. Ten poradnik tłumaczy, jak ustrzec się przed osteoporozą i skutecznie ją leczyć. Chorobę można bowiem powstrzymać. Dr Niebrzydowski zrozumiale tłumaczy, w jaki sposób powinna przebiegać terapia oraz profilaktyka.

Czytaj dalej

„Poród w hipnozie. Szkoła rodzenia” to książka polecana wszystkim ciężarnym oraz planującym ciąże kobietom

Znany lekarz ginekolog tłumaczy, że lęk przed porodem można pokonać, podobnie jak można zniwelować ból towarzyszący narodzinom dziecka. Okazuje się, że większość ciężarnych doświadcza silnego stresu. Jest to związane między innymi z natłokiem informacji. W dzisiejszym świecie możliwość zgłębiania każdego tematu nie zawsze niesie ze sobą korzyści. Pośród treści pozytywnych znajdują się bowiem te, które silnie, negatywnie oddziałują na psychikę. W przypadku ciężarnych najczęściej dotyczy to danych na temat ciążowych komplikacji, zagrożeń i odczuć związanych z porodem, czy czasem połogu. Odczuwany stres sprawia, że następuje silne napięcie psychofizyczne, które rzeczywiście utrudniać będzie czas rozwiązania. Na długo przed planowanym porodem kobieta może wykonywać ćwiczenia relaksacyjne. Przygotowanie się do porodu w hipnozie nie jest procesem trudnym. W książce znajdziemy opis czynności, które powinna wykonywać ciężarna. Opisane zostały także techniki masowania krocza, czy brodawek. W domowym zaciszu każda kobieta będzie mogła samodzielnie przygotowywać się do rozwiązania, które powinno być najpiękniejszą chwilą w życiu.

Czytaj dalej

Lubimy czytać poradniki, które pomagają w rozwiązywaniu codziennych problemów. Uzyskane wskazówki i porady mogą uczynić nasze życie łatwiejszym.

Niemożliwe załatwiam od ręki. Podręczny poradnik rozwiązywania problemów” to książka, która przyda się każdemu

Znajdziemy w niej podpowiedzi ułatwiające rozwiązywanie wszelkich kłopotów. Jak wiemy, wyzwania dnia codziennego potrafią niemiło zaskakiwać. Nie sposób przewidzieć każdej sytuacji i być na nią przygotowanym. Stres towarzyszy nam bezustannie, a komplikacją zdaje się nie być końca. Przytłoczeni problemami stopniowo tracimy chęć do działania i pewność siebie. Wówczas trudno oczekiwać, że łatwo będzie nam z czymkolwiek sobie radzić. Książka zawiera zbiór porad, które skłonią nas do racjonalnego myślenia. Dzięki temu szybko spojrzymy na wszystko zupełnie inaczej i znajdziemy sposób na rozwiązanie każdego kłopot.

Czytaj dalej

„Odzyskane szczęście. Wolność od bagażu z dzieciństwa” to poradnik dla wszystkich, którzy chcieliby uporać się ze swoją przeszłością

Minione chwile wielokrotnie wpływają na teraźniejszość. Traumatyczne przeżycia z dzieciństwa potrafią odciskać piętno na dorosłym życiu. Zakodowane w podświadomości skrypty nie pozwalają osiągnąć sukcesu, zaznać szczęścia i spokoju. Nie musi jednak tak być. Z książki dowiemy się, jak rozliczyć się z przeszłością i rozpocząć nowe życie. Okazuje się, że bez większego wysiłku każdy jest w stanie to zrobić. Warto spróbować, bo przeszłość nie powinna kształtować naszej przyszłości.

Czytaj dalej

Lubimy czytać poradniki dotyczące finansów. Rzadko kto ma nadmiar środków, dlatego interesuje nas, jak zadbać o swój budżet.

„Nauka biznesu Krok po kroku”to poradnik dla wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się inwestować i dowiedzieć, jak zarabiać prawdziwe pieniądze

Zrozumiale wytłumaczone, najważniejsze pojęcia, to gwarancja, że każdy z łatwością zrozumie zawarte w pozycji treści. Tematyka inwestycji, zakładania i prowadzenia firmy, składek, podatków, czy form prawnych, okaże się zrozumiała. Ten praktyczny, przewodnik po zarabianiu to prawdziwe vademecum. Nauka biznesu okaże się prosta i łatwa do wykorzystania w życiu codziennym. Uzyskamy informacje, które pozwolą nam realnie odmienić swój status. Krok po kroku będziemy dowiadywać się, jak zarządzać budżetem, jak planować działania finansowe i jak stopniowo wprowadzać je w życie. Dobry plan dość szybko pozwoli nam dotrzeć do celu.

Czytaj dalej

„Jak ułożyć swoje życie finansowe?” to poradnik dla chcących rozwiązać problemy finansowe

Ta książka podpowiada także, w jaki sposób rozpocząć własny biznes i już nigdy więcej nie musieć martwić się o pieniądze. Wiele osób ma naprawdę świetne pomysły na korzystny interes. W większości przypadków brak wiary we własne możliwości, obawy o ewentualne straty oraz wątpliwości znajomych i najbliższych, zniechęcają do podjęcia działania. Marzenia niewprowadzone w życie, nie zmienią niczego. Pierwszym krokiem na drodze do wolności finansowej musi być zmiana sposobu myślenia. Obawy powinny zostać rozwiane przez konkretną wiedzę. To ona ułatwi nam swobodne poruszanie się po świecie biznesu. Książka odnosi się do najważniejszych zagadnień. Tłumaczy, jak zarządzać budżetem, planować wydatki, czy rozpocząć pierwszą, własną działalność. Dowiemy się także, jakie formy inwestowania znajdziemy na rynku, i które z nich będą dla nas najlepsze.

Czytaj dalej

Jak stać się świadomym kierowcą?” to poradnik,dla tych którzy nie czują się pewnie za kierownicą

Przeznaczony nie tylko dla kobiet, bo wskazówki odnośnie nastawienia do krytyki czy nauki, które proponuje autorka, są uniwersalne. Przede wszystkim należy dokonać selekcji krytycznych komentarzy na temat naszej jazdy i skupić się tylko na tych, które są konstruktywne i służą temu, by stać się lepszym kierowcą. Należy również otaczać się tylko takimi ludźmi, którzy nie demotywują nas do działania i nie podcinają skrzydeł. Bardzo ważne jest znalezienie wsparcia, jakiegoś autorytetu, który udzieli nam wskazówek, ale zrobi to w sposób kulturalny, nieemocjonalny i przede wszystkim będą to przydatne wskazówki, które pozwolą nam bezpieczniej i bardziej płynnie prowadzić samochód.

Czytaj dalej

Zaproponowane pozycje to poradniki cieszące się zaufaniem czytelników. Pośród nich każdy znajdzie książkę, która go zainteresuje i będzie w stanie pomóc. A przecież właśnie za udzielone wsparcie, tak bardzo lubimy czytać poradniki.