Lubimy czytać polecane książki - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościLubimy czytać polecane książki

Lubimy czytać polecane książki

15 listopada 2018 / Agnieszka
Wybierając książki warte przeczytania, zwracamy uwagę na wiele elementów. Znaczenie ma gatunek, sposób prezentacji fabuły, przedstawiona historia i bohaterowie. Wszyscy przecież lubimy czytać ciekawe, polecane przez innych książki, które pozytywnie nas zaskoczą.

Badania stanu czytelnictwa pozwalają wysnuć niepokojące wnioski. Polacy czytają z pewnością za mało. Ponad polowa z nas w ciągu roku nie sięga nawet po jedną lekturę. Na szczęście po drugiej stronie znajdują się zagorzali miłośnicy literatury. Okazuje się, że czytelnicy znający prozdrowotny wpływ czytania na zdrowie, czytają naprawdę dużo. Zdają sobie bowiem sprawę, że jest to jedna z najprzyjemniejszych form spędzania czasu wolnego. Dla tej grupy czas spędzony z dobrą lekturą to wyśmienity relaks pozwalający na moment oderwać się od trudów codzienności.

Po prostu lubimy czytać ciekawe i polecane książki. To one zapewniają całą masę czytelniczych atrakcji i długo nie pozwalają o sobie zapomnieć. Literatura zawsze powinna wnosić coś do naszego życia, stąd, nie można dziwić się tej sytuacji. Każdy przecież zamiast sztampowej i nudnawej lektury woli taką, która go zaskoczy. Poznajmy więc ciekawe książki, które naprawdę warto przeczytać.

Za ciekawe książki zawsze uznawane są powieści przygodowe. Szczególnie takie, które zawierają w sobie wiele wątków, czy ocierają się o inne gatunki literackie. Władanie dlatego od takiej pozycji warto zacząć.

Pasjonująca powieść przygodowa to „Adler. Tajemnica zamku Bazina”.

Akcja rozgrywająca się w czasach współczesnych pełna jest tajemnic, zagadek i niezwykłych zdarzeń, a całość dopełniają wątki fantasy. Fabuła jest inspirowana tajemniczym klimatem Wysp Brytyjskich. Adler to główny bohater powieści. Jest on młodym, szkockim zoologiem,  zapalonym myśliwym i łowcom egzotycznych bestii należącym do elitarnego Klubu Zoologów. Poznamy go, gdy wróci do domu z wyprawy z Chin, a już po chwili zaczniemy mu towarzyszyć podczas odkrywania mrocznych tajemnic lasów Sussex. O wsparcie poprosi go bowiem dżentelmen z południa Anglii. Adler znajdzie się w osobliwej krainie zamieszkanej przez wojowniczych farmerów, kłusowników i arystokratów. W tamtejszych okolicach mają miejsce krwawe incydenty, więc ludność coraz bardziej się niepokoi. Podczas obchodów Halloween dojdzie do kolejnego makabrycznego zajścia. Zwierzęta mutanty, które napotka Adler, zaczną coraz bardziej nas przerażać. Tajemnice zamku Rosjanina Bazina trzeba jak najprędzej wyjaśnić. Będzie niebezpiecznie i coraz bardziej niepokojąco. Ta powieść trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Tajemnic, zagadek i zaskoczeń nie będzie brakować.

Czytaj dalej

Polecany, psychologiczno-erotyczny dramat z elementami kryminału to „Cisza”.

Ta bardzo współczesna powieść dotyka aktualnych tematów, wskazując na najważniejsze wartości w ludzkim życiu. Dzisiejszy świat sprawia, że wielokrotnie stawiamy sobie zbyt wiele celów i za wszelką cenę staramy się je zrealizować. Czy jednak warto? Historia Mai i Adama przekona nas, że wielokrotnie tracimy z oczu to, co najważniejsze. Są to młodzi, atrakcyjni, inteligentni ludzie, których połączy silne, choć trudne uczucie. Maja jest uwikłaną w pracoholizm perfekcjonistką, która nosi w sercu ukryty smutek. Adam ma szansę pozwolić jej uwolnić się z sideł tych chorobliwych nawyków, ale łatwo nie będzie. Trudy stające przed nimi będziemy poznawać w trakcie lektury. Negatywną postacią, która żuci cień na ich szczęście, będzie szef Mai, Albert Lenkiewicz. To człowiek zdolny do prawdziwie niecnych działań, za którym zawsze stoją nieobliczalni pracownicy. Zawirowań, nieprzewidywalnych zwrotów akcji i silnych wzruszeń nie zabraknie. Ta refleksyjna powieść zwróci naszą uwagę na siłę wybaczania i konieczność wyzwalania się z pęt traumatycznej przeszłości. Podkreślona zostaje również rola wyboru pomiędzy rodzicielstwem i szczęściem rodzinnym a pracą.

Czytaj dalej

Ciekawa książka to „Uśpiona”.

Jest to mroczny i brutalny thriller psychologiczny, który gwarantuje silne, niezapomniane czytelnicze wrażenia. Poznamy historię Andrzeja, który bestialsko morduje swego ojca. Ten młody człowiek wyda nam się niewzruszonym, pozbawionym emocji mordercą. Płacz młodszego rodzeństwa podobnie jak widok matki pojawiającej się na miejscu zbrodni, nie zrobi na nim wrażenia. Oznajmi beznamiętnie, że powinna ona zadzwonić na policje i zgłosić, że jej maż właśnie popełnił samobójstwo. Czy fakt, że jego ojciec przez lata był dla niego katem, może usprawiedliwić ten czyn? Rozważymy to w trakcie lektury. Trudnych pytań i zawiłości będzie więcej. Poznamy bowiem wiele skomplikowanych historii a na ich tle niejednoznaczne postacie. Podejrzany wyda nam się, ścigający pewną dziewczynę prokurator PRL. Odrazę wzbudzi pedofil Bromski, który nie bez powodu zaczął krzywdzić niewinne dzieci. Osoba Andrzeja także budzi kontrowersje, a z czasem zacznie być jeszcze bardziej intrygująco. Ta powieść trzyma w napięciu do ostatniej strony, nie pozwalając przewidzieć, która z przedstawianych wersji rzeczywistości jest prawdziwa.

Czytaj dalej

Ciekawa książka to „Finezja uczuć”.

Fabuła przekona nas, jak wielką siłę mają uczucia oraz poczucie obowiązku wobec najbliższych. Poznamy historie Alicji i Adama. Początkowo uznamy, że jest to typowe i w zasadzie szczęśliwe małżeństwo. Alicja na co dzień zajmuje się domem i dba o relacje rodzinne. Adam natomiast stara się zapewnić im godny byt stąd, wielokrotnie zbyt wiele czasu spędza w pracy. Rutyna dnia codziennego i brak czasu na bliskość zacznie wkradać się w ich związek. Alicji trudno będzie radzić sobie z poczuciem osamotnienia. To dlatego jej spragnione uczuć serce stanie się wrażliwe na sygnały wysyłane przez mężczyznę, który pojawi się w jej życiu. Początkowo wspólnie wykonywane malunki wydadzą się błahą przyjemnością. Z czasem wytwarzająca się pomiędzy nimi zażyłość nabierze rumieńców. W trakcie lektury nie zabraknie emocji. Przed nami konieczność uświadomienia sobie, że samotność jest wrogiem miłości. Czy to jednak usprawiedliwia zdradę i czy w purytańskim kraju miłość do księdza ma prawo istnieć?

Czytaj dalej

„Nigdy nie mówię nigdy” to piękna, emocjonująca, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji i przesycona erotyzmem powieść.

Poznamy pełną bardzo współczesnych problemów historię uczucia pomiędzy Samanthą i Henrym. W przypadku tej pary rodząca się relacja będzie musiała zmierzyć się z wieloma zawirowaniami. Główną bohaterkę, trzydziestoparoletnią Samanthę poznamy jako atrakcyjną bizneswoman. To kobieta, która zdaje się wiedzieć, czego chce, dlatego pewnie realizuje zawodowe plany. Jej firma zajmująca się aranżacją wnętrz odnosi sukces za sukcesem. Niestety powodzenie na tym polu nie oznacza spełnienia w życiu osobistym. Samantha zdaje się nie myśleć o stałym związku, czy rodzinnym szczęściu i własnych dzieciach. Wystarczają jej romanse i trudno będzie to zmienić. Kiedy umrze jej matka, w jej duszy nie rozbudzi się refleksja o przemijaniu. O tym, że należy wykorzystywać każdą chwilę, nim na wszystko będzie za piętno, nie przekona jej przyjaciółka, czy życiorys kuzynki, która już od dawna cieszy się własną rodziną. Dopiero poznanie Henrego ma szanse odmienić jej życie. Samantha pozna siłę prawdziwych, odwzajemnionych uczuć. Niestety ich zażyłość zapoczątkuje serię niefortunnych zdarzeń, które mogą tragicznie się zakończyć.

Czytaj dalej

„Borderline: Autoterapia, czyli o sprawach poważnych z solidną dawką autoironii” to polecana książka, która uzmysławia wagę zdrowia psychicznego.

Autorka, która od dawna zmaga się z borderline, czyli pogranicznym zaburzeniem osobowości, obrazowo i zrozumiale prezentuje tę tematykę. Dzięki lekturze będziemy mogli zrozumieć, jak myśli, reaguje i odczuwa osoba z borderline. Specyficzne rozplanowanie fabuły praktycznie pozwala „poczuć się chorym”. Stan przypominający momentami rozdwojenie jaźni ułatwi nam utożsamienie się z poznawanymi postaciami. Będą to trzy kobiety, choć w rzeczywistości jedna. Jest to: Pani Psycholog, czyli zdrowa część osobowości, Mrówczyńska-pacjentka, czyli chora część osobowości, Autorka, zdrowa część osobowości. Fabuła pozwoli nam uczestniczyć w 14 auto-terapeutycznych sesjach. Z pewnością nigdy wcześniej nie nadarzyła się nam podobna okazja. Jest to rekomendowana  przez magazyn psychologiczny „Charaktery” książka, która szczerze i prawdziwie prezentuje istotę borderline.

Zaproponowane, ciekawe książki należy potraktować jako podpowiedź, co czytać. Dzięki tym lekturom nuda i chandra nam nie zagrozi, bo rozbudzony zostanie czytelniczy apetyt.

Zajrzyj na stronę