Lubimy czytać polecane książki polskich autorów - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościLubimy czytać polecane książki polskich autorów

Lubimy czytać polecane książki polskich autorów

10 czerwca 2019 / Agnieszka

Czytanie może być przyjemną i pasjonującą odskocznią od szarej codzienności. Oczywiście pod warunkiem, że wybierzemy właściwą lekturę. Właśnie dlatego lubimy czytać polecane książki polskich autorów. Wiemy, że dostarczą nam one niezapomnianych wrażeń.

 

Na rynku wydawniczym znaleźć można niezliczoną ilość książek. Pośród nich skrywają się lektury, które z pewnością każdy powinien przeczytać. Niestety, tak wiele  możliwości nie ułatwia dokonywania wyboru. Ciężko samodzielnie odnaleźć tę najciekawszą. Właśnie dlatego większość z nas lubi odwoływać się do opinii innych czytelników. Świadomość, że książka zyskała uznanie, zachęca nas do lektury i rozbudza ciekawość. Chcemy przekonać się, co i dlaczego spodobało się innym.

 

Mistrzynie powieści obyczajowych — poznaj najlepsze autorki https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/mistrzynie-powiesci-obyczajowych-poznaj-najlepsze-autorki/

 

Lubimy czytać polecane książki polskich autorów, bo wiemy, że na pewno nas nie rozczarują. Doceniamy fakt, że na rodzimym rynku książki możemy znaleźć pozycje, które śmiało mogłyby konkurować z literaturą światową. Wiele z nich szybko zdobywa uznanie, a nawet status bestsellerów. Właśnie ten istotny szczegół sprawia, że o wiele chętniej sięgamy właśnie te, a nie inne książki.

Oczywiście polecane książki polskich autorów to niezliczone ilości pozycji. Warto więc poznać, choć kilka z nich. Będą to najchętniej czytane książki uznanych pisarzy. Pośród nich na pewno znajdziemy lekturę, po którą sięgniemy z przyjemnością.

Polecona książka autorki to mroczny, brutalny thriller psychologiczny „Uśpiona”

Jest to naprawdę mocna, zdecydowana proza, która szokuje i momentami obrzydza. Poznamy niejednoznacznych bohaterów i ich pogmatwane losy. Z całą pewnością bardzo ciężko będzie nam zrozumieć pobudki ich działań. Przykładem może stać się osoba Andrzeja. Ten młody mężczyzna na oczach młodszego rodzeństwa zamorduję swojego ojca. Zrobi to bez emocji. Wyrachowany czyn na pewno był przemyślany. Andrzej dokonał swego rodzaju oczyszczenia, ponieważ jego ojciec przez lata był dla niego katem. Fakt ten z pewnością go nie usprawiedliwia, ale choć częściowo tłumaczy morderczą rządzę. Tak skomplikowanych postaci, w trakcie lektury spotkamy naprawdę sporo. Zaciekawi nas osoba prokuratura PRL, który ściga pewną dziewczynę, czy obrzydliwa postać pedofila Bromskiego. W trakcie lektury wielokrotnie będziemy zastanawiać się, dlaczego bohaterowie dokonują niektórych czynów. Nikogo nie oceniajmy jednak przedwcześnie, bo do ostatniej strony nie będziemy wiedzieć, która z zaprezentowanych nam wersja rzeczywistości jest prawdziwa.

Czytaj dalej

Ludzkie działania oraz emocje tworzą „Ludzkie puzzle” 

Psychologia i działanie ludzkiego umysłu interesuje wszystkich. Zaskakuje proza Anki Mrówczyńskiej, ale również szczypta poezji. Lubimy czytać polecane książki polskich autorów, dlatego docenione zostały „Ludzkie puzzle”. Maksymilian Bron zdołał opisać historie zapadające w pamięci. Ta proza wzrusza do łez. Ukazane zostały historie osób poszukujących miłości i szczęścia. Niesprzyjający los wielokrotnie niweczy starania tych osób. Fabuła prowadzi od czasów II wojny światowej do lat współczesnych. Zrozumiemy, że ludzkie działania oraz emocje tworzą „Ludzkie puzzle”. To niezwykła utkana miłosnymi wątkami, tragediami, a także nadziejami układanka.

Czytaj dalej

Fascynujące książki pisze także Anna Wysocka – Kalkowska

Autorka zdobyła uznanie czytelników, ponieważ bardzo obrazowo opisuje odczuwane przez siebie emocje, obserwowane sytuacje, a nawet zapachy i smaki. Jej książki wciągają i zawsze wywołują mnóstwo wzruszeń, dzięki czemu na długo zapadają w pamięć. Na koncie autorki znajdziemy kilka wyjątkowych pozycji. O emocjach targających duszą zakochanej kobiety autorka napisała w książce „Kiedy wiosna nie nadchodzi”. Natomiast na temat przechodzenia bolesnego procesu godzenia się ze śmiercią najbliższej osoby mówi książka „Moje życie bez ciebie”. Każda z tych pozycji na długo pozostaje w pamięci, nie pozwalając o sobie zapomnieć.

Równie interesująca jest książka autorki „Taniec z motylami”

Jest to piękna powieść obyczajowa, która przekonana nas, że skrywane tajemnice pewnego dnia mogą zmienić wszystko. Każdy z nas ma jakieś mniejsze lub większe sekrety. Liczymy, że nigdy nie ujrzą one światła dziennego, ale los bywa nieprzewidywalny. Przekonamy się o tym, poznając Zuzannę, która od wielu lat ucieka przed swą przeszłością i jednocześnie, niezamierzenie odkrywa największe sekrety swojej matki. Stopniowo wnikając w fabułę, zadamy sobie pytanie, czy możliwe jest, aby jedna rodzinna tajemnica, mogła zmienić życie wielu przypadkowych osób? Rozważymy, jak ogromny wpływ na zmianę wszystkiego może mieć spotkanie odpowiedniej osoby w odpowiednim miejscu? Ta pełna zaskakujących emocji powieść mówi o tym, co w życiu najważniejsze. Przed nami spotkanie z miłością, przyjaźnią, zapomnianymi marzeniami oraz nauka akceptacji i przebaczania. Ważnym motywem w lekturze okazuje się także tęsknota i związany z nią lęk.

Czytaj dalej

https://www.psychoskok.pl/autorzy/aneta-skarzynski/

Polecana książka autorki to „Podróż na Operiona”

Tym razem dominować będzie przygoda, ponieważ to powieść przesycona sensacjami, aferami oraz zakulisowymi tajemnicami o zabarwieniu kryminalnym, a nawet erotycznym. Wnikniemy w świat postaci powszechnie znanych z historii sztuki. Teraz będziemy jednak mogli poznać je od zupełnie innej strony. Okaże się, że nawet najznakomitszy muzyczny geniusz to tak naprawdę zwykłym człowiekiem. Warto zaznaczyć, że po tę książkę mogą sięgnąć zarówno młodsi, jak i starsi czytelnicy. Polecana jest ona szczególnie anty-entuzjastom opery. Humorystyczny język sprawia, że książkę czyta się lekko i przyjemnie. Nie zabraknie wybuchów śmiechu, ale także nutki grozy i sensacji. Trzeba jednak zaznaczyć, że Wrota Operiona otwierają mroczne dzieje madrygalisty, sadysty Carlo Gesualdo da Venosa.

Czytaj dalej

Mowa o „Czwartym pokoju” – na czytelników czeka całe mnóstwo atrakcji i sporo tajemnic

Oczywiście znajdzie się także czas i miejsce, by odzyskać przyjaźń z dzieciństwa i pozwolić trafić się strzale Amora. Wszystkich tych wrażeń doświadczać będzie Dobrawa Tulewicz. To sympatyczna kobieta, która na pewno nie należy do pupilek losu. Życie nie zwykło jej rozpieszczać i zbyt szybko się to nie zmieni. Na całe szczęście Dobrawa posiada poczucie humoru i zdrowy dystans do rzeczywistości. Zdaje się, że nawet nieprzewidywalne i nieplanowane komplikacje nie są w stanie zachwiać jej optymizmu. Czy niebawem ulegnie to zmianie? Miejmy nadzieje, że wola walki i instynkt przetrwania pomoże jej, gdy okaże się, że w odziedziczonym po ciotce męża czteropokojowym mieszkaniu w jednej z Legnickiej kamienic mieszka duch. To on zajmuje czwarty pokój i zrobi wszystko, by zaangażować ją w śledztwo dotyczące jego śmierci. Przeprowadzka ze wsi wraz z mężem i trójką synów do nowego miejsca, wywróci więc całe życie Dobrawy do góry nogami.

Czytaj dalej

Zaproponowane książki to jedne z najlepszych, polecanych książek polskich autorek. Warto po nie sięgnąć, by przekonać się, jak wiele może zaoferować polska proza.

 

Wiele ciekawych książek z gatunku beletrystyka polskich autorek na stronie http://tylkorelaks.pl/79-beletrystyka

 

Najlepsze autorki mocnej prozy https://www.psychoskok.pl/aktualnosci/najlepsze-autorki-mocnej-prozy/