Lubimy czytać polecane komedie - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościLubimy czytać polecane komedie

Lubimy czytać polecane komedie

24 maja 2019 / Agnieszka
Codzienność potrafi przetłaczać, a nuda zniechęcać do wszystkiego. Wówczas należy poprawić sobie humor. Właśnie dlatego lubimy czytać polecane komedie. To najlepszy sposób na dobry nastrój.

Wszyscy doskonale wiemy, że codzienność nie zwykła oferować zbyt wielu atrakcji. Kolejne dni wypełnia rutyna, obowiązki, mniejsze i większe problemy. Znudzeni gnuśniejemy, tracąc ochotę na cokolwiek. Co gorsza, wiele osób przyznaje, że boryka się z nadmiernym stresem, chandrą i obniżonym nastrojem. To bardzo niekorzystna sytuacja, która negatywnie wpływa na wszystkie obszary życia. Pamiętać należy także, że kondycja psychiczna wpływa na ogólny stan zdrowia. Dlatego należy poprawić sobie humor. A najlepszy sposób na relaks i dobry nastrój to czytanie książek.

Lubimy czytać polecane komedie, bo wiemy, że wywołają uśmiech na naszej twarzy. To książki, które zapewnią nam jedynie pozytywne atrakcje. Od pierwszej do ostatniej strony będziemy wyśmienicie się bawić. Jedyna negatywna przypadłość, jaka może nam się przydarzyć to chwilowy ból brzucha występujący w trakcie wybuchów śmiechu. Dobre komedie to lekkie lektury, które szybko i łatwo się czyta. Właśnie dlatego ten gatunek nie rozczaruje nikogo.

Skoro więc wiemy już, że lubimy czytać polecane komedie, poznajmy kilka z nich. To tytuły, które rozbawiły już wiele osób. Teraz nadszedł czas, by nam również poprawiły humor

Lubimy czytać polecane komedie, które pozwalają pośmiać się z prawdziwego życia – „Od Niechcenia”

„Od niechcenia” to świetna, przezabawna powieść obyczajowa, która opisuje PRL na wesoło. Warto wiedzieć, że wszystko, o czym przeczytamy, wydarzyło się naprawdę. Autor ukazał bowiem życiorys swojego przyjaciela. Andrzej, bo tak mu na imię, po maturze porzuca wiejskie życie i przenosi się do stolicy. Jest pierwsza połowa lat 60, więc studentowi ze wsi nie jest łatwo odnaleźć się w wielkim mieście. Na całe szczęście Andrzej jest naprawdę inteligentny, i posiada smykałkę do kombinowania. Dzięki temu zdoła odnosić sukcesy, zaznać prawdziwej rozrywki i smaku luksusu. W PRL-owskiej rzeczywistości niektórzy naprawdę potrafili sobie radzić. Przekonamy się o tym w trakcie lektury, która jest lekka, przyjemna i przepełniona komizmem sytuacyjnym.

Czytaj dalej

Dobra obyczajowo – sensacyjna komedia to „Na głowie stanęło”

Dowcipny, a zarazem pełen ironii, charakterystyczny styl, jakim operuje autor, sprawia, że książka jest jedyna w swoim rodzaju. Główny bohater to niejaki Ryszard. Jest to bardzo przeciętny mężczyzna, który wiedzie nudnawy, przewidywalny żywot. Ryszard mieszka przecież na jednym z wielu osiedli wybudowanych w latach rozkwitu socjalizmu w Polsce, pracuje jako „wklepywacz” danych do komputera i co dzień mija na swej drodze podobnych sobie sąsiadów. Na jego osiedlu naprawdę nie dzieje się nic ciekawego. Przynajmniej tak było do tej pory, bo od niedawna tajemniczy wandal maluje samochody mieszkańców. By schwytać łotra, lokatorzy będą musieli działać. W efekcie przerwą rutynę i przekonają się, że czasem warto podjąć wyzwanie, nawet jeśli zmieni ono wszystko.

Czytaj dalej

Polecana komedia, która pozwoli nam pośmiać się z absurdów polskiego szkolnictwa to „Erekcja wzrostu” 

Fabuła pozwoli nam wyruszyć do Gaci Halnych. Społeczność tej niewielkiej miejscowości nieudolnie będzie próbować usprawnić szkolnictwo. Polska wieś rządzi się swoimi prawami, dlatego dziać będzie się wiele. Dyrektor szkoły bez zastanowienia postanawia objąć stanowisko w kuratorium oświaty. Niestety, nie zaradzi to spadkowi jakości nauczania w Gaciach Halnych, skoro na swojego zastępcę wskazał on nieudolnego wójta lub woźną. Wszystko zacznie się komplikować bardziej, niż kiedykolwiek wcześniej. Nie można zapomnieć, że w tej mieścinie policja ma własny Kodeks Karny, proboszcz kalkuluje, jak jeszcze może się wzbogacić, a media chcą upolować tanią sensację. W trakcie czytania na pewno nie zabraknie nam wrażeń. Ta komedia o obyczajowej tematyce zawiera  bowiem pełne ironii elementy kryminału, sensacji i romansu.

Czytaj dalej

Lubimy czytać polecane komedie, które bawią oraz pozytywnie zaskakują. Czasem bowiem łatwiej pośmiać się ze znanej nam rzeczywistości i ludzkich przywar, gdy ukaże się je na tle niecodziennej sytuacji.

„(Nie)święci” to humorystyczna książka, która rozbawi każdego

Fabuła pozwoli nam zrozumieć, że grzeszą zarówno zwykli ludzie, jak i święci. Atut pozycji to lekki żart i liczne aforyzmy. Sacrum zacznie przeplatać się z profanum, więc zaskoczeń nie zabraknie, a wszystko będzie się dziać w kameralnej sytuacji. Pewnego zwyczajnego dnia do uroczej kawiarenki wstąpi: Sara (feministka), Tomasz (polityk) i Filip (homoseksualista). To planowane spotkanie ma stać się odskocznią od codzienności. W lokalu pojawi się jednak siódemka świętych i błogosławionych, a wówczas sytuacja zacznie się komplikować. Atmosfera stanie się napięta, a sporom nie będzie końca. Okaże się, że świeci, mają na swym sumieniu, równie wiele, co śmiertelnicy. Cała ta opowieść, która ostatecznie skłania do refleksji, napisana jest lekkim, humorystycznym językiem, który czyni czyhanie przyjemnym.

Czytaj dalej

Zaskakująca, pełna humoru komedia to także „Jełopiada”

Fabuła przeniesie nas do roku 2133, byśmy mogli pośmiać się z patologii społecznej i przy okazji zastanowić, dlaczego niektórzy nie chcą zmieniać własnego życia. Przeciętność i rutyna pozwala odczuwać złudne poczucie bezpieczeństwa. Czasem wypadałoby jednak coś zmienić. Przekonamy się o tym, poznając siedmiu obiboków. Ci prymitywni mieszkańcy Ziemi otrzymają kuszące wytyczne z Urzędu Pracy. Ich zadaniem będzie prowadzenie prostych działań na Marsie. Na innej planecie dosłownie można zacząć wszystko od nowa, ale jeśli nie potrafi się zrezygnować z prymitywnych rozrywek, wszystko może się skomplikować. Bohaterowie tej powieści nie zamierzają się przemęczać, czy rezygnować z niektórych uciech, więc będziemy mieli się z kogo pośmiać.

Czytaj dalej

Wskazane książki to jedne z najlepszych komedii. Możemy być pewni, że poprawią nam humor. Dzięki temu przekonamy się, że czytanie to najlepszy sposób na relaks i dobry nastrój.

Książki w kategorii HUMOR, SATYRA – https://www.psychoskok.pl/kategoria-produktu/humor-i-satyra/