Lubimy czytać książki popularnonaukowe - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościLubimy czytać książki popularnonaukowe

Lubimy czytać książki popularnonaukowe

14 maja 2019 / Agnieszka

Ciekawa literacka fikcja potrafi dostarczyć niezapomnianych wrażeń. Intrygujące, naukowe zagadnienia i odkrycia także przekuwają uwagę. Właśnie dlatego lubimy czytać książki popularnonaukowe.

Świat nauki bezustannie zaskakuje. Odkryciom, które zmieniają naszą rzeczywistość, nie ma końca. Czasem zdaje się, że badacze wiedzą niemalże wszystko, ale oni nie przestają zgłębiać, poszerzać i doskonalić swych działań. Byłoby wspaniale móc posiąść całą tę wiedzę. Niestety naukowa terminologia bywa trudna do zrozumienia. Literatura popularnonaukowa powstała po to, by opisywać naukowe zagadnienia prostym, niespecjalistycznym językiem. Dzięki temu możliwa jest popularyzacja nauki, która staje się dostępna dla każdego. Z takich publikacji warto więc korzystać.

Lubimy czytać książki popularnonaukowe, bo zaspakajają naszą ciekawość, rozbudzają zainteresowania i poszerzają horyzonty. Okazuje się bowiem, że dzięki nim możemy zgłębiać wiedzę z każdej dziedziny. Nie ma znaczenia, czy ciekawią nas dawne, czy najnowsze odkrycia. Jakie teorie, hipotezy, czy badania chcielibyśmy zgłębiać. Wystarczy poszukać, by znaleźć publikację odnoszącą się do konkretnej tematyki.

Ciekawe książki popularnonaukowe z pewnością wraz z wiedzą dostarczą nam masę wrażeń. Naukowe fakty zainteresują każdego. Wszystkich z pewnością nie zdołamy poznać. Te najciekawsze warto jednak zgłębić.

Gra, w której żyjemy” to książka objaśniająca hipotezę symulacji

Jest ona zgodna z wieloma naukowymi, paranaukowymi i filozoficznymi założeniami, które mają dowieść, że nasze życie to gra komputerowa. Symulacja, która doskonale „udaje” naszą rzeczywistość. Co ciekawe, założenie to zyskuje coraz więcej zwolenników. Gromadzą oni bardzo przekonujące dowody. Istnieje już nawet szacowane prawdopodobieństwo, że nasze życie to symulacja komputerowa, które wyraża matematyczne równanie. W książce poruszono temat hipotezy symulacji, wybranych teorii spiskowych oraz wizji świata spoza „Gry”, Wszystkie treści opisane są łatwym do zrozumienia językiem, dlatego każdy z łatwością je zrozumie. Objaśnione zagadnienia pozwalają rozważyć, czy wszystko, czego doświadczamy, zostało wygenerowane przez superkomputer. Zastanowimy się nad prawdziwością hipotezy symulacji, a w efekcie zupełnie inaczej spojrzymy na wszystko, co nas otacza. Zaczniemy też zadawać sobie pytanie: .  Co jest rzeczywiste (realne), a co nie (wirtualne)?

Czytaj dalej

Ciekawa książka popularnonaukowa to także „Przekazy Wszechświata

Pozycja dowodzi, że Świat Duchowy istnieje, a energie z innych przestrzeni próbują się z nami porozumieć. Nadają przekazy, które niestety nie każdy może odebrać. Dzięki tej pozycji wszyscy możemy poznać ich treść. Wiele osób obawia się podobnych treści. W tym przypadku lęk przed nieznanym jest jednak nieuzasadniony. Jedyne, co nam zagraża, to poszerzenie horyzontów myślowych. Spoglądając w niebo, ludzie nie od dziś mają odczucie, że życie to coś więcej niż nasza Ziemia i kilkudziesięcioletnia egzystencja. Wszystko ma głębszy sens, a każdy z nas jest częścią niepojętego procesu istnienia. Książka przekona nas, że nawiązanie kontaktu z innymi wymiarami jest możliwe. Poznamy informacje, jakie docierają z Kosmosu. Aby każdy miał szansę samodzielnie przeanalizować zgromadzone w pozycji treści, tylko niektóre z nich zostały opatrzone szerszym komentarzem. Najpewniej nigdy wcześniej nie było nam dane zetknąć się z podobnym zagadnieniem. Teraz jest to możliwe.

Czytaj dalej

O rzeczywistości duchowej mówi też „Geneza Duszy

Książka odnosi się do zagadnień z zakresu Teozofii i Filozofii Złotego Różokrzyża. Poznając je, zrozumiemy, że nic nie jest takie, jak nam się wydaje. Rzeczywistość i prawdy, w jakie wierzymy to swego rodzaju złudzenie. Warto, choć na moment je odrzucić, by ujrzeć więcej. Wszystkie hasła, które mogłyby sprawiać nam trudność, zostały objaśnione prostym do zrozumienia językiem. Dzięki temu szybko zdobędziemy umiejętności, które pozwolą nam wkroczyć do rzeczywistości duchowej. Jeśli z zaufaniem podejdziemy do nowych zagadnień, na pewno doświadczymy czegoś niezwykłego. Osoby, które interesują się podobnymi zagadnieniami, zyskają okazję do poszerzenia wiadomości na temat Lectorium Rosicrucianum. Pozostali przeżyją niezapomniane doświadczenia duchowe.

Czytaj dalej

Lubimy czytać książki popularnonaukowe, które odkrywają tajemnice naszych przodków. Cofając się do przeszłości, staramy się zrozumieć niezwykłość świata. To, co dawno minione wielokrotnie intryguje bardziej niż teraźniejszość, czy przyszłość.

Giganci i anioły upadłe. Zakazane fakty. Wydanie II poprawione” to książka odnosząca się do tematu poruszanego i potwierdzanego przez wielu współczesnych naukowców i badaczy

Mowa o gigantach, którzy zamieszkiwali Ziemię. Potomkach ludzi i aniołów, o których wspomina Biblia. W podaniach naszych przodków istnieją informacje na temat tych niezwykłych istot. Przewyższali oni współczesnych ludzi nie tylko wzrostem. Dzięki swym umiejętnością potrafili tworzyć rzeczy, których nie sposób powtórzyć. Warto się o tym przekonać. Wiadomości zaprezentowane w książce pochodzą z wiarygodnych źródeł. Pozyskał je doświadczony badacz Biblii. Dowiemy się wiele na temat potomków ludzi i aniołów. Zaskoczy nas, że  wspominają o nich wierzenia różnych kultur. Przedstawiciele świata nauki nie mają wątpliwości, że tajemnicze „olbrzymy” zamieszkiwały Ziemię.

Czytaj dalej

Sekretna hawajska metoda przebaczania i akceptacji” to książka, która porusza tematykę Huny

Poznając jej tajniki, nauczymy się oczyszczać umysł z toksycznych myśli. Zyskamy dzięki temu harmonię ducha, dzięki której zmienimy swoje życie. Wiadomo przecież, że nasze myśli kształtują naszą codzienność. Kahuni, czyli hawajscy mędrcy wspominali o tym już setki lat temu. Stosowali także praktyki pozwalające uzdrawiać dusze, a wraz z nią ciało. Huna jest bowiem metodą przebaczania i akceptacji. Hawajczycy do dziś z powodzeniem ją stosują podobnie jak współcześni psycholodzy, czy specjaliści zajmujący się choćby neurolingwistyką, czy doskonaleniem metod perswazji. Ta książka zawiera najważniejsze informacje na temat Huny. Poznawszy je, z łatwością przeprogramujemy sposób myślenia i uwolnieni od blokad zaczniemy w pełni wykorzystywać swój potencjał.

Czytaj dalej

Wskazane pozycje to popularne książki popularnonaukowe, które zainteresowały wielu czytelników. Warto je poznać i rozbudzić swą ciekawość na kolejne. Spora dawka ciekawostek czeka na odkrycie.