Lubimy czytać dobre thrillery - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościLubimy czytać dobre thrillery

Lubimy czytać dobre thrillery

17 maja 2019 / Agnieszka
Książki, które od pierwszej do ostatniej strony trzymają w napięciu,  są poszukiwane przez wszystkich. Każdy czasem po prostu potrzebuje ekscytujących, niebezpiecznych doznań. To dlatego lubimy czytać dobre thrillery. O tego rodzaju książkach długo się nie zapomina.

Na rynku wydawniczym znaleźć można tysiące książek pogrupowanych w dziesiątkach  gatunków literackich. Zarówno tych najstarszych, które odchodzą w zapomnienie, jak i tych przeżywających renesans, czy całkiem nowych. To szerokie, gatunkowe zróżnicowanie wychodzi naprzeciw czytelniczych potrzeb. Każdy znajdzie w tym rogu obfitości coś dla siebie.

Poszukujący książek, które trzymają w napięciu od pierwszej do ostatniej strony, powinni zwrócić uwagę na dobre thrillery. Gatunek ten obejmuje wszelkiego rodzaju dreszczowce. Mają one dostarczać czytelnikom silnych wrażeń, lęków i niepokoju. Bardzo często, bohaterowie tej kategorii muszą zmagać się z niebezpiecznymi sytuacjami. Ich losy są skomplikowane i trudne do przewidzenia. Zakończenie zawsze jednak niesie ze sobą zaskakujące rozwiązanie wszystkich kwestii.

 

Lubimy czytać mocne i trzymające w napięciu thrillery psychologiczne z niebanalnym zakończeniem – „Dwa słowa

Kiedy zauroczenie przeradza się w obsesję, miłość staje się destrukcyjna, a nadzieja może zabić.

Kinga, początkująca piosenkarka, po zerwaniu z wieloletnim partnerem, postanawia odezwać się do dawnej, nieszczęśliwej miłości. Kiedy dowiaduje się, że Piotr, obiekt jej nieodwzajemnionych uczuć, jest szczęśliwie żonaty i ma dzieci, mimo wszystko postanawia o niego zawalczyć. Trzydziestokilkulatka podstępem zdobywa jego adres i bezpardonowo wdziera się do spokojnego życia małżeństwa. Jej uczucie staje się obsesyjne, a ona nie zamierza cofnąć się przed niczym, by osiągnąć swój cel – zdobyć Piotra.

Do czego doprowadzi jej zaborczość? Jak daleko się posunie, by osiągnąć swój cel? Czy tragedii uda się uniknąć? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w najnowszym thrillerze psychologicznym „Dwa słowa”.

Jeśli lubisz silny dreszcz emocji, analizę psychiki bohaterów i lawirowanie między jawą a snem, ta książka jest dla Ciebie. Gęsia skórka nie będzie Cię opuszczać, a zakończenie nieźle namiesza Ci w głowie!

Czytaj dalej

Lubimy czytać dobre thrillery, bo to szansa na przeżycie silnych emocji. ”Miasteczko Pomroka” kryje wiele szokujących tajemnic, których nie da się zapomnieć.

W tej niewielkiej mieścinie żyją ksenofobiczni, wierzący w zabobony, niejednokrotnie dopuszczający się linczu ludzie. Tutaj nic nie jest tym, czym się wydaje. Wkraczając do Pomroki, należy przygotować się na wątki pedofilii, dewiacji seksualnych, aktów przemocy i scen patologii społecznych. Zabójstwo i porwania licealistek wstrząsną miastem. Do wyjaśnienia makabrycznej sprawy przydzielony zostanie świetnie wyszkolony do zadań specjalnych, Fabian Krakowiak oraz ściągnięta z USA Kira Mazur. Zabójstwo 18- latka rozpocznie zawiłe śledztwo. Szybko ujawnione zostanie, że każdego roku uprowadzona zostaje licealistka, a wówczas wszystko skomplikuje się jeszcze bardziej. Ten thriller psychologiczny zgłębia zawiłe meandry ludzkich myśli i zachowań. Każdy czasem popełnia błędy oraz miewa mroczne zapędy, ale nie każdy jest w stanie odebrać życie drugiej osobie. Poszukiwania seryjnego mordercy, doprowadzą do wykrycia wielu ohydnych sekretów. Na tym tle pojawi się uczucie. Miłość pomiędzy „mężczyzną z przeszłością” i kobietą po traumatycznych przejściach, może nie mieć szansy na przetrwanie. Fabiana i Kirę wiele łączy, ale to za mało, by budować wspólną przyszłość. Jest to powieść z zakończeniem otwartym, więc każdy czytelnik, z pomocą wyobraźni zadecyduje, jak potoczą się losy tej pary.

Czytaj dalej

Polecany, mroczny, brutalny thriller psychologiczny to „Uśpiona”

Fabuła momentami nas zszokuje i na pewno długo nie da o sobie zapomnieć.  Po tę książkę powinni sięgnąć wszyscy chcący doświadczyć ekstremalnych, czytelniczych wrażeń. Opisana historia magnetyzuje od pierwszej strony i z każdą kolejną nabiera tempa. Charakterystyczni i niejednoznaczni bohaterowie sprawiają, że trudno dokonać jednoznacznej oceny. Przykładem może stać się, postać Andrzeja. Ten młody mężczyzna na oczach młodszego rodzeństwa zamorduje swojego ojca. Okazuje się jednak, że zabity był dla niego nie ojcem, ale katem. Zaintryguje nas również postać bezwzględnego pedofila Bromskiego i najpewniej prokurator PRL, który ściga pewną dziewczynę. Tutaj wszyscy mają tajemnice.   Będziemy mieć trudność, by przewidzieć cokolwiek i do końca nie będziemy wiedzieć, która przedstawianych wersji rzeczywistości jest prawdziwa.

Czytaj dalej

Mocny thriller to „Psychologiczne odbicie”

Fabuła pozwoli nam poznać Luizę, która jest ukrytą psychopatką. Z całą pewnością bardzo nas to zaskoczy. Luiza pozornie jest bowiem bardzo spokojną i zrównoważoną osobą. Na co dzień pracuje w sklepie, spotyka się z przyjaciółmi, a do tego zajmuje się domowymi pupilami i pomaga w sierocińcu. Niestety przychodzą chwile, gdy budzi się jej drugie, gorsze oblicze. Wówczas bywa okrutna i skora do ryzykownych działań. To dlatego wplącze się w lawinę kłopotów. Luiza robi bardzo wiele, by panować nad sobą. Nie jest to łatwe, więc niezbyt jej to wychodzi. Tak naprawdę lubi przecież adrenalinę i dlatego  wniknie w świat mafii i niebezpiecznych przestępców. W tej sytuacji wsparcie będzie chciał jej okazać jedynie nowy przyjaciel.

Czytaj dalej

Polecany thriller to „Fatalny turnus”

Opisana historia bardzo przeciętnego małżeństwa bardzo nas zaskoczy. Nadejdzie czas, gdy spokój naznaczy zbrodnia. Wspomniani małżonkowie to Włodzimierz i Katarzyna.  Para jest skłócona, ale ich relacje może naprawić wypoczynek nad Bałtykiem. Fabuła toczy się w czasach, gdy pracownicze wakacje były wyczekiwaną atrakcją, więc zapowiada się kojący relaks. Nic bardziej mylnego. Na miejscu para pozna młodych wczasowiczów. Będzie to, Mariusz, Adam i Monika. Ta niepozorna grupa nie do końca się ze sobą dogaduje. Pewnego spokojnego wieczora Katarzyna będzie chciała samotnie pospacerować po plaży. Właśnie wtedy  zostanie napadnięta i nieprzytomna przewieziona do szpitala. Ująć  sprawców nie będzie łatwo, bo milicja nie zamierza się wysilać. Nie zmieni się to nawet kiedy Dorota zginie w domku, a Krzysztof w wypadku drogowym. To dziwne, ale tych dwoje wcześniej rozmawiało o zdarzeniu na plaży.

Lubimy czytać

Lubimy czytać dobre thrillery, bo potrafią dostarczać naprawdę ekscytujących wrażeń. Szczególnie przyjemne okazuje się czytanie historii, które naznaczone są ludzkimi dramatami. Wówczas bohaterowie stają nam się bliscy, a ich losy nie pozwalają oderwać się od lektury.

Polecany thriller to „Nie ufaj nikomu”

Historia Vasilija, jaką przyjdzie nam poznawać, od początku do końca trzyma w napięciu. Zdarzą się momenty, że czytając, będziemy przerażeni. Nie zabraknie jednak treści, które wzruszą nas i skłonią do refleksji. Vasilij jest bowiem mężczyzną z zagmatwaną przeszłością. Nigdy nie zaznał rodzinnego szczęścia stąd, zamiast poszukiwać kontaktów z ludźmi, woli życie samotnika. Był czas, kiedy mógł sprawdzić się w roli męża. Gdy ukochana zaczęła go zdradzać, uznał jednak, że nie warto się angażować.  Obecnie Vasilij każdego dnia walczy o przetrwanie. Wypełnianie wojskowych misji  to sens jego istnienia. Znajomy z Rosji zapewnia mu stały kontakt ze światem zewnętrznym.  Jedyną osobą, dla jakiej Vasilij mógłby chcieć się zmienić to jego syn. Najważniejsza zawsze musi być jednak realizowana misja. Każdego dnia ktoś może Zginać. Czy jest więc sens angażować się emocjonalnie?

Czytaj dalej

Dobre thrillery oddała ręce czytelników Lidia Tasarz – „Nić Ariadny”

„Nić Ariadny” rozpoczęła trzymającą w napięciu historię kobiety, która obudziła się w szpitalu, nie pamiętając niczego. W jej przypadku poszukiwanie własnej tożsamości okazało się karkołomnym zadaniem. By choć częściowo zrozumieć dramatyzm sytuacji, warto wyobrazić sobie, jak okropnym uczuciem musi być niemożność rozpoznania w lustrze własnej twarzy. Główna bohaterka doświadczy tego dramatu. Budząc się w szpitalu, nie będzie umiała przypomnieć sobie, gdzie i dlaczego jest? Co gorsze nikt jej nie szuka, a wokoło zaczną dziać się niebezpieczne rzeczy. Odzyskiwanie wspomnień będzie długotrwałym procesem. Czy to, czego ostatecznie  się o sobie dowie, będzie dobre?

Czytaj dalej

„Bez wyjścia” to kontynuacja thrillera

Cała historia znów zacznie się komplikować. Zdawało się, że nareszcie w życiu głównej bohaterki nastał spokój, ale to tylko złudzenie. Co prawda odzyskana pamięć ułatwia życie, tyle że nie wszystko wróciło na dawny tor. Zdarza się przecież, że choć Agata o tym nie mówi, traci wzrok. Są  to tylko niedługie momenty, ale wystarczają, by budzić jej niepokój. Osobą, która dostrzega jej problem, jest Konrad. Jego czujność może okazać się jedynym ratunkiem dla Agaty, która wplącze się w fatalną sprawę. Po powrocie do pracy będzie brała udział w ważnej misji. Zmierzy się z terrorystami i postara się zrozumieć, czym jest Organizacja X Przezroczyści. Grozi jej jednak niebezpieczeństwo. W nocy niepokoją ją dziwne telefony od mężczyzny, który podaje się za brata jej nieżyjącego ojca. Agata może nie dać rady dowiedzieć się, o co chodzi, bo zostanie porwana.

Czytaj dalej

Wymienione książki to  dobre thrillery, które trzymają w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Warto po nie sięgnąć, gdy zechcemy doświadczyć niespodziewanych, czytelniczych wrażeń. Po przeczytaniu długo nie zapomnimy poznanych historii i zechcemy poznać kolejne.