Lubimy czytać bestsellery - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościLubimy czytać bestsellery

Lubimy czytać bestsellery

16 maja 2019 / Agnieszka
Książek na rynku wydawniczym są tysiące, ale tylko niektóre z nich zyskują uznanie czytelników. Właśnie dlatego lubimy czytać bestsellery. W końcu to najpopularniejsze i najchętniej kupowane książki.

Termin bestseller odnosi się do najlepiej sprzedającego się przedmiotu. Dotyczy to również pozycji książkowych. Droga do zdobycia tego zacnego tytułu nie jest prosta dla żadnej z lektur. Na rynku wydawniczym jest przecież tysiące pozycji, a każdego miesiąca zasób ten powiększa się o kolejne. By książka zdobyła miano bestsellera, musi pozytywnie zaskoczyć czytelników, którzy zechcą wyrazić na jej temat pochlebne opinie i polecać ją innym. Tym sposobem pozycja szybko znika z księgarskich półek, budząc coraz większe zainteresowanie. Każdy chce przecież przeczytać książkę, która zrobiła wrażenie na dziesiątkach, czy setkach osób. Ciekawość nie pozwala przechodzić obojętnie wobec takich pozycji.

Lubimy czytać bestsellery, bo mamy pewność, że nas nie rozczarują. Chcemy osobiście przekonać się, co sprawiło, że dana książka zafascynowała czytelników. Dzięki nim zawsze będziemy też na bieżąco z księgarskimi „perełkami”. Jak wiadomo gusta bywają zmienne, jak moda, co w przypadku książek także jest obserwowalne. Okresowo bowiem bardziej popularne stają się konkretne gatunki, czy tematyka. Zdarza się także, że zachwyca jakiś debiutant, czy na nowo doceniona zostaje klasyka. Pewne jest jednak jedno. Bestsellerowa książka nigdy nas nie rozczaruje. 

Poznajmy wiec książkowe bestsellery. Sprawdźmy, czym urzekły innych i pozwólmy im się oczarować. Te najpopularniejsze, najchętniej czytane lektury mają wiele atutów, które z pewnością docenimy.

S.N.U.F.FKsiążkowy bestseller to „S.N.U.F.F.”. Jest to bezkonkurencyjna, postapokaliptyczna powieść science-fiction, którą docenili czytelnicy na całym świecie, Jej autorem jest rosyjski prozaik Wiktor Pielewin, którego uznano za wizjonera i czołowego twórcę światowej kultury. Powieść prezentuje wizjonerskie spojrzenie na wojnę i media. Będziemy poznawać i analizować konflikt, który od prawie trzech stuleci narasta pomiędzy dwoma pozornie odmiennymi krajami i ich kulturami. Do starć staje cywilizowane Bizancjum/Bg Biz i barbarzyńska Ork-kraina (Urkaina). To nierówny rozkład sił, bo bogactwo staje naprzeciw biedy, a rozwój technologiczny mierzy się z ciemnotą. W tej przestrzeni jest to jednak codzienność. Bizancjum i jego znudzeni obywatele potrzebuje coraz brutalniejszej rozrywki oraz dowodów potwierdzających, że walka z Urkainą jest koniecznością. Pilot drona Damilola Karpov na potrzeby Bizancjum przygotowuje brutalne filmiki, znane jako snuff-y. To one ukazują Urkaine w niekorzystnym świetle i mają pozwolić stworzyć obraz obcego. Ta oszałamiająca powieść, przez spekulacyjny filtr fikcji odnosi się do niepokojących zjawisk społecznych współczesnego świata. Zaskakuje i przeraża trafność tego przekazu.

Czytaj dalej

Lubimy czytać bestselery, które zaskoczyły odbiorców, dostarczając im skrajnych emocji. Takie książki na długo bowiem zapadają w pamięci.

„Uśpiona” to bestselerowy, brutalny thriller psychologiczny, który szokuje i jednocześnie skłania do refleksji.  Pełna nieprzewidywalnych zwrotów akcji fabuła sprawia, że powieść czyta się z zapartym tchem, a niejednoznaczni bohaterowie bezustannie zaskakują. Będziemy mieć problem, by kogokolwiek ocenić, bo wszyscy mają swoje ciemne sekrety. Dla przykładu można wskazać osobę Andrzeja. Jest to mężczyzna, który na oczach młodszego rodzeństwa zabije ojca, a następnie nakaże przerażonej matce, zgłosić policji, że jej mąż właśnie popełnił samobójstwo. Andrzej w swym okrutnym działaniu miał swój cel. Zabity ojciec latami był dla niego katem, ale samosądu nic nie tłumaczy. Pośród nietypowych bohaterów napotkamy także bezwzględnego pedofila Bromskiego oraz ścigającego pewną dziewczynę prokuratora PRL. Zdarzeń, które nas zszokują, a może nawet obrzydzą, będzie wiele. Do końca nie będziemy jednak wiedzieć, która z opisanych wersji rzeczywistości jest prawdziwa.

Czytaj dalej

Lubimy czytać bestselery, które poruszyły i wzruszyły czytelników. Okazuje się, że prawdziwe historie zawsze intrygują, a dzięki temu szybko zyskują uznanie i popularność. Na takie pozycje warto więc zwrócić szczególną uwagę.

Status bestselera bardzo szybko zyskała autobiograficzna książka „Borderline: Autoterapia, czyli o sprawach poważnych z solidną dawką autoironii”. Na zainteresowanie pozycją wpłynął fakt, że autorka, Anka Mrówczyńska od zawsze pisze o swych zmaganiach z chorobą bardzo szczerze i otwarcie. To dlatego ta i inne jej książki są polecane przez portale psychologiczne i psychiatryczne oraz magazyn „Charaktery”. Tym razem zyskamy szansę, by dowiedzieć się wszystkiego o specyfice borderline. Problemy i wahania emocjonalne występujące w tej jednostce potrafią zmienić życie chorego i jego otoczenia w gehennę. W momentach krytycznych osoba borykająca się z borderline ma problem z wykonywaniem jakichkolwiek czynności. Postrzeganie własnej osoby również jest zaburzone. Tą złożoną sytuację, w jakiej znajduje się chory, będziemy mogli zrozumieć dzięki temu, że fabuła książki została podzielona na trzy role. Przemówi: Pani Psycholog, czyli zdrowa część osobowości autorki, Mrówczyńska-pacjentka, jako chora część osobowości Anki, oraz Autorka okazująca złość na samą siebie poprzez ironiczne komentarze. Ta pozycja naprawdę pozwala poznać oblicza borderline.

Czytaj dalej

„Łóżeczko, z którego wyjęłam miłość. Adopcja chorego dziecka zmieniła nasze życie” to prawdziwa, pełna miłości historia. Poznamy szczere wyznania matki, która pokochała i adoptowała niepełnosprawne dziecko. Małego Alanka, który w swym krótkim życiu doświadczył już bardzo wiele. Podjęcie tej decyzji nie było łatwe, ale w momentach narastających obaw, ufne spojrzenie dziecka redukowało wszelkie rozterki. Opisana historia dowodzi, że opieka nad niepełnosprawnym dzieckiem to nie wyrzeczenie, ale dar. Tę książkę w pierwszej kolejności powinni przeczytać wszyscy, którzy chcieliby zostać kandydatami na rodziny zastępcze, czy rodziny adopcyjne. Okazuje się, że cały proces nie należy wcale do najtrudniejszych, a na każdym etapie przygotowań można liczyć na pomoc. Warto podjąć to wyzwanie, by ofiarować jakiemuś dziecku miłość, bezpieczeństwo i szczęście.

Czytaj dalej

Oczywiście nie tylko pozycje poruszające skomplikowaną tematykę potrafią nas zaciekawiać. Lubimy czytać także bestselery lekkie i przyjemne. Takie, które zyskały popularność, ponieważ potrafiły rozbawić czytelników, nawet gdy odnosiły się do skomplikowanych treści.

„Muszki owocówki” to powieść, która także szybko zdobyła uznanie, bo porusza aktualny temat wszelkiego rodzaju uzależnień. Dzięki obrazowym opisom fabuła intryguje i porusza. Lekki i zabawny język sprawia natomiast, że czyta się ją z przyjemnością, a momentami uśmiechem na twarzy. Bohaterowie, których perypetie będziemy poznawać, zmagają się z nałogami. Ratunkiem może okazać się dla nich grupowa terapia. Spotkania w trakcie zajęć pozwolą im się zbliżyć. Dzięki czemu zrozumieją, że uzależnić można się od wszystkiego, ale każdy nałóg to niebezpieczne zniewolenie. Niestety. Uwolnić się z jego szponów nie jest łatwo. Bohaterowie, którzy w trakcie czytania, będą stawać nam się coraz bliżsi wiedzą, czym jest pracoholizm, seksoholizm, uzależnienie od zakupów , czy jedzenia. By zawalczyć z tymi problemami, będą musieli cofnąć się do własnej przeszłości. To w niej kryją traumy i dramatyczne doświadczenia, które negatywnie wpływają na teraźniejszość.

Czytaj dalej

Lubimy czytać także  bestselery z gatunku romansu. Tematyka miłosna nigdy nie traci na popularności i nie można się temu dziwić. Na koniec poznajmy więc książkę, która przyjemnie zaskoczyła i oczarowała miłośników gatunku.

„Wigilia Dnia Zmarłych” to piękny, rozckliwiający, surrealistyczny romans. Dzięki niemu zastanowimy się, czy w dzisiejszych czasach prawdziwa miłość jest możliwa? Na niezwykłość pozycji wpływa fakt, że obyczajową tematykę dopełnia wątek fantastyczny. Z pewnością książka przyjemnie nas zaskoczy i skłoni do refleksji. Zaczniemy analizować, jak bardzo zmieniają się obyczaje, tradycje, a nawet dopuszczalne zachowania w relacjach damsko-męskich. Zauważymy postępującą degradację społeczeństwa. W tym świecie próbuje odnaleźć się główny bohater Oskar. Na co dzień unika on kontaktu z ludźmi, ale za moment pozna nowych przyjaciół i wszystko w jego życiu się zmieni. Wspólnie mają spędzić zabawę, która nieoczekiwanie przeobrazi się w niebezpieczną grę. Warto zaznaczyć, że ta fascynująca historia została zainspirowana książką Edgara Allana Poe – „Maska śmierci szkarłatnej”.

Czytaj dalej

Wymienione książki to docenione bestselery. Jeśli jeszcze nie zdążyliśmy po nie sięgnąć, czas nadrobić braki. Za moment pojawią się bowiem kolejne, warte polecenia tytuły.

POZNAJ NASZE BESTSELLERY – https://www.psychoskok.pl/ksiegarnia-wyroznione/bestselery/