Lubimy czytać bestsellery – TOP 7 - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościLubimy czytać bestsellery – TOP 7

Lubimy czytać bestsellery – TOP 7

1 kwietnia 2019 / Agnieszka

Bestseller według definicji, z języka angielskiego, to książka, film lub inne dobro materialne, lub artystyczne, które sprzedaje się najlepiej.

Oto siedem takich literackich bestsellerów, które w ciągu ostatniego czasu nie opuszczały listy najlepiej sprzedających się powieści.

Listę otwiera zaskakująco przerażający w swojej prawdziwości, a zarazem złożoności thriller psychologiczny pod tytułem „Uśpiona. Który to wariant rzeczywistości?” autorstwa Anki Mrówczyńskiej. Czytelnik poznaje historię powoli, odkrywając charaktery i motywacje kolejnych postaci, niczym elementy brutalnej układanki. Autorka stawia swoich odbiorców przed trudnymi pytaniami i stopniowo dozuje odpowiedzi, sprawiając tym, że napięcie wzrasta do granic możliwości, a sam punkt kulminacyjny wzbudza w czytelniku skrajne emocje, pozostając w pamięci na kolejne dni. Jest to książka dla czytelników, którzy nie obawiają się spotkania twarzą w twarz z najbardziej wynaturzonym przestępcą, psychopatycznym pedofilem, a finalnie, przed jego ofiarami.

Czytaj dalej

Wcześniej wspomniana Anka Mrówczyńska jest także autorką kolejnego bestsellera.Borderline: Autoterapia, czyli o sprawach poważnych z solidną dawką autoironii”. Jest to powieść autobiograficzna złożona z przedstawienia 14 autoterapeutycznych sesji, w których udział biorą trzy postacie. Pierwszą z nich jest Anka jako terapeutka, opanowana specjalistka przeprowadzająca terapię i diagnozująca kolejną z bohaterek, czyli Ankę – pacjentkę. Nie jest ona świadoma istoty swojego zaburzenia i konsekwencji wiążących się z braniem leczenia. Wszystkiemu, w postaci narratora wszechwiedzącego, przysłuchuje się Anka Mrówczyńska, czyli zdrowa część osobowości autorki. Ostatnia z nich nie oszczędza kawałka duszy zaburzonego borderline, posługuje się ironią i złośliwymi komentarzami dotyczącymi chorej siebie. Powieść została stworzona nie tylko na potrzeby autorefleksji, ale także w celu uświadomienia społeczeństwa czym jest borderline, czyli zaburzenie osobowości z pogranicza. Książka zainteresuje osoby związane z chorobą oraz te, które potrzebują nietuzinkowej lektury.

Czytaj dalej

Kolejna powieść to prawdziwy must-have w zbiorach fanów sagi „Sagi Zmierzch” S. Meyer. „Cząstka pomarańczy” autorstwa Lidii Tasarz to poważny rywal dla innych tytułów powieści młodzieżowych i historii traktujących o pierwszych krokach w świecie dorosłych ludzi. Na tym życiowym etapie znajduje się główna bohatera książki, Maja. Pierwszym i jak się okazuje najłatwiejszym, dylematem jest wybór pomiędzy maturą a spełnieniem marzenia na prawdziwym planie filmowym. „Cząstka pomarańczy” to typ literatury dla każdego. Długa, ciepła opowieść o miłości, młodości i pierwszych wyborach młodziaka, który staje się dorosły i odpowiedzialny. To także powieść, która w żaden sposób nie jest w stanie znudzić czytelnika. Mnogość wątków przeplatanych dramatycznymi i zaskakującymi wydarzeniami pozostawia w ciągłym zafascynowaniu dalszym rozwojem akcji.

Czytaj dalej

A kiedy już o akcji mowa, należy wspomnieć o powieści z pogranicza fantasy i science fiction. Adler. Tajemnica zamku Bazina mroczny, baśniowy świat młodego zoologa Adlera, wykreowany przez Martę Merriday. Historia zainspirowana jest mrocznymi tajemnicami Angielskich lasów Sussex, w których autorka umieściła przerażające stworzenia o nieznanym pochodzeniu i zamiarach. Na ratunek małej wiosce, zaniepokojonej krwawymi napadami, przybywa młody zoolog, syn legendarnego szkockiego łowcy i biologa. Wyrusza on w poszukiwaniu winowajcy. Powieść Marty Merriday to książka pełna przygód, niebanalnych postaci oraz błyskotliwego humory, która trafia w gusta nawet najbardziej wymagających czytelników.

Czytaj dalej

S.N.U.F.FZostawiając akcję i przygodę przechodzimy na naszej liście do powieści psychologicznej. Największego bestsellera współczesnego prozaika rosyjskiego Wiktora Pielewina, pod zagadkowym tytułem „S.N.U.F.F. Każdy czytelnik znajdzie w książce dokładnie to, czego oczekuje. W zależności od spojrzenia na fabułę książki, czyli konflikt pomiędzy Bizancjum a nieokiełznanymi mieszkańcami z kraju Urkana, możemy odnaleźć w niej alegorię współczesnego świata, wizję postępującego upadku ludzkości spowodowanego postępem technologicznym, lub stosunek autora odnośnie do stereotypów dotyczących Rosji. Ta wielowymiarowa i wielowątkowa powieść jest stworzona z symboli i kontrastów. Na jej płaszczyźnie zderza się bieda z bogactwem i inteligencja i wizjonerstwo z głupotą, a to wszystko dzięki niedoścignionemu autorowi fantastyki naukowej, Wiktorowi Pielewinowi.

Czytaj dalej

Listę top siedmiu bestsellerów zamyka książka autorstwa Mart W. Staniszewskiej, zaliczającej się do literatury płomiennego romansu i erotyki, pod tytułem „Nigdy nie mówię nigdy”. Główna bohaterka Samantha to kobieta, która angażuje się jedynie w swoją karierę i coraz lepiej prosperującą firmę. Mężczyźni w jej życiu występują jedynie jako epizodyczne romanse, a ostatnie, o czym marzy to dom z ogródkiem i gromadka dzieci. Wszystkie elementy jej ulubionego stylu życia były na miejscu do czasu, gdy poznała Henryego. To znajomość, która stopniowo przeradzała się w poważną relację dwójki dorosłych osób, przysłoniła kobiecie obraz rzeczywistości i niebezpieczeństwa, które nadciągało. „Nigdy nie mówię nigdy” to ciąg nagłych zwrotów akcji i namiętnych uniesień, które porwą każdego fana tego typu literatury.

Czytaj dalej

Siedem najbardziej rozchwytywanych tytułów znalazło się w jednym miejscu. Ich różnorodność pozwoli każdemu wybrać książkę wpisującą się w kanon ulubionych pozycji lub sprawi, że zostaną odkryte zupełnie nowe czytelnicze ścieżki.

Artykuł: Julita Semrau