Lubię i polecam polskich autorów - książki autorzy - Wydawnictwo Psychoskok
Kategorie produktów
Wydawnictwo PSYCHOSKOKWydawnictwo PsychoskokAktualnościLubię i polecam polskich autorów

Lubię i polecam polskich autorów

27 listopada 2020 / Agnieszka

Czytanie książek to mądra rozrywka. Sięgając po wartościowe lektury, poszerzamy horyzonty myślowe, rozluźniamy się i wciąż uczymy czegoś nowego. Oczywiście wybór właściwej książki ma znaczenie. Wielu czytelników przyznaje, że lubi i poleca polskich autorów. Sprawdźmy, dlaczego rodzimi pisarze cieszą się popularnością.

 

Polska literatura doceniana jest na całym świecie. Wybitni pisarze i poeci zapisują się na kartach historii. Wielu mistrzów pióra zostaje uhonorowanych Literacką Nagrodą Nobla. Ich książki tłumaczy się na dziesiątki języków i promuje poza granicami kraju. Czytając książki rodzimych autorów, poszerzamy swoje horyzonty myślowe, wspieramy polską kulturę i wciąż uczymy się czegoś nowego. Sięgajmy po ponadczasowe książki Władysława Reymonta, Henryka Sienkiewicza, czy Olgi Tokarczuk. Bądźmy dumni z polskiej literatury i z nadzieją spoglądajmy w jej przeszłość. Zapoznawajmy się z dorobkiem lubianych i cenionych polskich pisarzy. Czytajmy też książki młodych polskich autorów. Ich książki zawsze miło zaskakują i dostarczają niezapomnianych wrażeń.

„Należy doceniać twórczość polskich noblistów, a zarazem wspierać młodych twórców, zamiast podcinać im skrzydła. Kto wie, może to akurat ktoś z nich będzie reprezentować nasz kraj na uroczystości wręczania nagród Nobla w Sztokholmie za kilkanaście/kilkadziesiąt lat? ”– sic-egazeta.amu.edu.pl

Lubię i polecam polskich autorów. To stwierdzenie wielu zadowolonych czytelników. Odbiorcy literatury na bieżąco oceniają książki i swoimi wrażeniami chętnie dzielą się z innymi. W ten sposób udzielają wskazówek, co i kogo warto przeczytać. W oparciu o czytelnicze opinie tworzony jest ranking polskich autorów, czy lista najlepszych książek. To informacje, którym warto zaufać. Popularność lektury wskazuje przecież na stopień zadowolenia osób, które już zdążyły ją poznać i wyrazić na jej temat pochlebną opinię.

Sprawdźmy, których polskich autorów lubimy i polecamy. Skuśmy się, by bliżej ich poznać. Dowiedzmy się, które książki rodzimych pisarzy trzeba przeczytać. Na pewno nikt się nie zawiedzie.

Znana i lubiana polska autorka – Jolanta Maria Kaleta

Pisarka cyklicznie zabiera czytelników na teren tajemniczego Dolnego Śląska. Każda powieść pisarki inspirowana jest tajemnicami przeszłości. Zainteresowanie historią i odkrywanie jej kolejnych zagadek za każdym razem owocuje odnalezieniem zaginionych przedmiotów, czy rozwiązaniem kolejnych sekretów. Jolanta Maria Kaleta wskazała, gdzie znajduje się „Wrocławska Madonna”. Wybrała się także po „Złoto Wrocławia”, a nawet nie wystraszyła duchów Inków. Dzięki temu niespożytemu zaangażowaniu do rąk czytelników zawsze trafiają emocjonujące powieści.

Polecana książka Jolanty Marii Kalety to „Testament Templariusza”. Motywem przewodnim są namiętności targające ludzką duszą. Akcja tej spowitej tajemniczością powieści rozgrywa się na terenie starego opactwa. Leciwe mury skrywają niejedną tajemnice. Dawniej goszczący w nich ludzie, odznaczali się niezwykłą siłą charakteru i silną potrzebą miłości. Niestety nieobce im były zbrodnicze w skutkach emocje. Przekonamy się o tym w trakcie lektury. W powieści czytelnicy docenili analogię pomiędzy tragicznym końcem zakonu Templariuszy a dramatem, który w noc wprowadzenia stanu wojennego dotknął Solidarność. Zaciekawia fakt, że w datach obydwu wydarzeń znalazła się pechowa trzynastka oraz, że towarzyszyły im tajne przygotowania i łamanie obowiązujących praw. Odniesienia do przeszłości ułatwiają wyobrażenie chwili, gdy grupka Templariuszy uciekła z Francji, by wypełnić tajną misję. Gdy fabuła przeniesie nas na teren małej, współczesnej wsi położonej w Henrykowie będziemy podekscytowani, mogąc obserwować, czego szuka Magda Michalska. Cenną wskazówką okaże się odnaleziony przez nią fragment księgi Henrykowskiej. Tajemnice tego miejsca powinni poznać wszyscy.

Czytaj dalej

Znana i lubiana polska autorka – Anna Wysocka-Kalkowska

Czytelników urzekła jej zdolność do tworzenia obrazowych opisów. Pisarka boi się, że nie zdąży opisać wszystkich cennych niuansów. To dlatego książki tej autorki pełne są opisów uczuć, obrazów, zapachów, czy smaków. Anna Wysocka-Kalkowska sprawdziła, co robić, „Kiedy wiosna nie nadchodzi”. Umiejętnie i wzruszająco omówiła również zagadnienie przechodzenia procesu żałobnego na łamach powieści „Moje życie bez Ciebie”, a nawet zatańczyła z motylami. Tym samym wszyscy sięgający po pozycje pisarki zawsze mogą liczyć na chwile pełne skłaniających do refleksji wzruszeń.

Polecana książka Anny Wysockiej-Kalkowskiej to „Gdyby ocean milczał”. Na dramatycznym tle rodzi się miłość. Akcja powieści zorganizowana jest wokół przerażającego zajścia. Wszystko, co się wydarzy, po części jest jego konsekwencją. Nad paryską Sekwaną dochodzi do ataku terrorystycznego. Islamski napastnik w jednej chwili pozbawia życia wiele niewinnych osób. Nieukojonego cierpienia doświadcza matka, która straciła córkę, osierocona córka, czy siostra, która staje się jedynaczką. Czytelników tej powieści poruszył temat bólu po stracie bliskiej osoby, zaprzepaszczonych i spełnionych marzeń oraz tolerancji i jej braku. Wzruszeń, nawet do łez, nie będzie brakować, ale pomimo wszystko świat się nie zatrzyma. Życie musi toczyć się dalej. Upływający czas stopniowo koi bolączki duszy, więc w końcu na nowo trzeba czerpać radość z istnienia. Ta piękna powieść niesie ze sobą nadzieje. Dopóki szumi tytułowy ocean pozytywnie odmienić może się wszystko.

Czytaj dalej

Marta W. Staniszewska – kolejna polecana polska autorka

Czytelników w książkach pisarki oczarował zmysłowy erotyzm. Motyw miłości zyskał nowy, nieco drapieżny wyraz. Czytelniczki od razu polubiły książki pisarki. Opisane w nich historie rozbudzają wyobraźnię, ponieważ z łatwością można odnieść je do prawdziwego życia. W trakcie lektury każdy mógł więc doświadczyć upragnionej, spełnionej miłości. Tym samym można przyjąć, że w przypadku autorki był to przepis na literacki sukces. Marta W. Staniszewska na łamach książki „I obiecuję Ci miłość” złożyła zobowiązującą obietnicę, która doczekała się spełnienia. Emocjonujące powieści autorki zawsze bowiem ostatecznie szczęśliwie się kończą. Dotyczy to także bestsellerowej serii „Nigdy”. Obdarzeni wysokim libido młodzi bohaterowie musieli dowieźć niezwyciężonej siły uczuć.

Polecana powieść Marty W. Staniszewskiej nosi tytuł „Nigdy nie mówię nigdy”. Ta zmysłowa opowieść o trudnej miłości porusza współczesny temat. Mowa o tendencji młodych dorosłych do unikania trwałych relacji. To dlatego główną bohaterką stała się samowystarczalna bizneswoman Samantha. Jest to piękna, ambitna, 30-kilkuletnia kobieta. Nie w głowie jej ożenek, czy zakładanie rodziny. Do odczuwania satysfakcji wystarczają jej sukcesy zawodowe oraz przelotne romanse. Nie były w stanie tego zmienić porady przyjaciół i rodziny. Co gorsza, serca bohaterki nie poruszyła nawet śmierć jej matki. Los Samanthy porwał czytelników. Zastanawiali się oni, czy bohaterka będzie skazana na samotność. Na szczęście, gdy na drodze Samanthy stanął Henry, wszystko zaczęło pozytywnie się odmieniać. Szkoda, że tylko do czasu. Miłość Samanthy i Henrego zapoczątkowuje serię zdarzeń mogących doprowadzić do tragedii. Nieoczekiwane zwroty akcji nie pozwalają oderwać się od lektury. Do ostatniej strony zakończenie nie jest pewne.

Czytaj dalej

Polecana polska autorka – Monika Jagodzińska 

Jest to przedstawicielka młodego pokolenia pisarzy, która od początku podąża za myślą Horacego „non omnis moriar”. Każda kolejna książka ma być cegiełką wznoszącą coś istotnego do dorobku literackiego świata. Cel ten stopniowo jest osiągany. Monika Jagodzińska poprzez powieść „Wiara, Nadzieja, Miłość” wskazała wszystkim trzy klucze do sumienia. Pisarka inspiruje się egzystencjalną tematyką, dlatego nawet fantastyczny „Cykl” poprzez losy anielskich bohaterów poruszał aktualne problemy. Z całą pewnością z czasem pojawiać będą się następne wartościowe książki, ponieważ młoda autorka nie ustaje w pracy.

Polecana książka Moniki Jagodzińskiej to „Uzależniony. Droga do trzeźwości”. Ta książka została zainspirowana życiem Adama Gałęskiego. Ten młody mężczyzna zechciał opowiedzieć o swojej trudnej walce z nałogiem. Adam uwierzył bowiem, że jego szczere zwierzenia będą wstrząsającą przestrogą dla innych. Bohater nierozważnie wplątał się w uzależnienie od narkotyków. Na początku, wierząc, że w każdej chwili będzie mógł przestać brać, sięgał jedynie po skręty. Niestety, jego organizm szybko zaczął dopominać się większych i częstszych dawek. Narkotyki to droga używka, by zdobyć na nie pieniądze, Adam zaczął dopuszczać się nagannych zachowań. Wówczas nie liczyło się dla niego nic i nikt oprócz substancji psychoaktywnych. W krytycznym momencie sięgną nawet po śmiercionośne dopalacze. Zwierzenia Adama są przestrogą przed życiem na haju. Poznając je, zrozumiemy, że „przygodę” z dragami łatwo zacząć, ale trudno skończyć. Bohater przekonał się o tym, podejmując nieudane próby zerwania z nałogiem. Ta dramatyczna opowieść kończy się szczęśliwie. Adam w końcu zrozumiał, że walka z uzależnieniem wymaga szczerości z samym sobą. To bolesny, ale konieczny proces. Szkoda tylko, że niektórym się nie udaje. W tle Adama zaprezentowane zostały także losy innych bohaterów. W tej książce opisano także sposób funkcjonowania ośrodków dla osób uzależnionych w Polsce. Tematyka ta z pewnością przykuje uwagę osób zmagających się z problemem nałogowej zależności, ich bliskich oraz wszystkich zainteresowanych tym trudnym problemem społecznym.

Czytaj dalej

Powyżej zaprezentowano lubianych i cenionych polskich autorów. Wskazano także najlepsze książki ich autorstwa. To lektury, które trzeba przeczytać, by przekonać się, dlaczego możemy być dumni z rodzimych pisarzy.